merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

05/20/2011 09:24:00

Teşekkürler arkadaşlar. Öksürük daha da arttı :( tıkanır gibi oluoyor oksürürkrn :( şimdi aferin ve fitil verdim uyudu.. sarımsaklı suyu deneyeceğim lolonun annesi çok sağol.
annem de sırtına bal sürmemi istedi geçmezse gece için.. .. ben onun sırtını bal yokken yiyesim geliyor bal sürünce nolur bimiyorum...

Gecemiz de berbattı babayı ayrı kaldırmış beni ayrı. sabah ben eşime diyorumki gece çok fenaydı uyumak bilmedi eşim de bana hadi ordan hep ben baktım diyor. 2mizi birden idare durumları yani...

Benimki de yerde mini minnak bişi bulup onu o minik parmaklarıyla eline alıp inceliyor sonra hüpp diye ağıza...

Lorinin annesi, diş duğdayını biz şöyle yaptık..
Akrabalarımızı çağırdık annem, ablalalrım, kızları, k v dem burdaydı zaten o burda diye o hafta yaptık, eltim ve kardeşi geldiler.. Yiyip içtik bol bol eğlendik :)) Çay faslına geçtik, kuruyemişlerle haşlanmış buğdayı kişi sayısınca kaselere koymuştum. ( aşurelik buğday değil, daha koyu renkli taneleri daha büyük tam adını bilmiyorum bana ablam yapıp getirdi )

bebek bi yere oturtulur önüne malzemeler konmadan önce (makas, altın, kalem, ben cetvel ve foto mak.şarj aletini koydum bilgisayar malzemesi yerine, v s v s ) kafasından aşağıya buğday dökülür tabi bu arada bizimki buğdayları teker teker yakalayıp yemekle meşguldü...bunun anlamı ise dişerini zorlanmadan bi avazda :) çıkarması içinmiş..
daha sonra önüne o saydığım malzemeler konuş ve hangisini alacağı beklenir.. bebek birini alınca da alkış feryat koparılır....:))
Ben bebeğime mevlüt gibi bişi okutmamaıştım malum aşırı sıcaktı havalar sonra da bayram filan girmişti. burda da minik bişiler okuduk dua filan yaptık o kadar...

05/20/2011 10:13:00

safiyecim çok geçmiş olsun canım:( nurefşandada olmuştu geçen hafta ıhlamurla vs. geçti kendi kendine ama hala balgam var lolonun annesinin tarifinin denesem mi acaba diye düşündüm.

bizimkide yerde ne bulursa önce inceliyor sonra atıyor ağzına. eğer inceleme aşamasındayken yakalarsam ver bana kızım diyorum veriyor hemen, alem bunlar:) bu arada menekşe şu gece emekleme hikayesi komikmiş:)

05/20/2011 18:55:00

Can nezle oldu maalesef:( üstteki iki diş de aynı anda geldi,çok mızmız hep kucak istiyor.burun temizlemek ayrı bir dert zaten off yaa hiçbiri hasta olmasın.Bu arada doktorumuzu aradım hemen şurup almamızı söyledi ama tabi ki almadık.onun yerine vicksli su yapıyorum odasında ve bol bol serum fizyolojik.hemen ilaç önermelerine sinir oluyorum yaa neden böyle yapıyorlar ki?

05/20/2011 19:07:00

cok gecmis olsun..Merlin de nezleyi ilacsiz atlatmisti. doktorlara da kizma..onlarin isi bu..kucak Can'in en iyi ilaci olmali..ha gayret Yesimcen..gelip gecici gunler nasil olsa...kolay gelsin

bebislerimize saglik

05/20/2011 19:17:00

çok geçmiş olsun yeşimcim..keşke bütün bebekler hep sağlıklı olsa..başının altına yastık koy yatarken ...biraz daha rahat uyuyorlar..

05/20/2011 19:17:00

su bebek karsilastirma benim de cok basima geliyor ama ben hic takmiyorum..HER BEBEK FARKLI deyip geciyorum..insanlarin elinde degil ..sanirim bu karsilastirma olayi icgudusel birsey..kasit aramamak lazim..

05/20/2011 19:28:00

Yesim gecmis olsun.bol bol kivi ver portakal suyu c vitamini cok iyi geliyor nezleye.yavruslar hasta ilunca cok fena oluyor

05/21/2011 06:42:00

Bütün hasta bebeklere ve annelerine çooook geçmiş olsun..
Ben de dün yeni yastık kullanmaya başladım,hiç itiraz etmedi kuzum..Ama ikeadan almıştık öyle ince ki varla yok arası..
Ama dün gece 2 kere yatış pozisyonumuz inanılacak gibi değildi..İlki emerken yanımda yatarken oldu,birden secde pozisyonundan,kendini diz üstü doğrulup geriye attı ve uyudu,ayaklar başta baş ayakta şaşırdım,3-5 dakika dalmasını bekleyip düzelttim,gece yine yapmış kontrol için baktığımda,başını koyduğum yerde ayakları duruyor,tabi yorganı da altına almış:))Yine tulum giydirmeye başlanacak anlaşılan:))
Herkese sağlıklı,mutlu haftasonları,bizim babamız nöbette yine biz yalnızız:((

05/21/2011 07:09:00

çok teşekkür ederim hemen hemen hergün kivi veriyoruz ama yastık hiç denemedim,o kadar çok dönüyorki yatakta umarım yastıkta kalmayı becerebilir.

05/21/2011 07:39:00

http://blogcuanne.com/2010/11/03/oksurukle-mucadeleye-alternatif-yaklasimlar/
anneler bu yazıyı okuyabilirsiniz,bu gece ayak tabanına vicks sürüp kalın çorap giydiricem Can'a ben bir de.lorin in annesi senin denediğin sarmısaklı suyun çok işe yaradığını okudum içine azıcık şeker koyup kaynatanlar var,mucize gibi birşeymiş.bir de hiç bilmiyordum diş öksürüğü diye birşey varmış,diş çıkarırken bazı bebekleri gece öksürük tutarmış.bizim iki tane aynı anda üstten geldi,tabi nezlenin yaptığı geniz akıntısı da gıcığa sebep olabiliyor.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...