merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

05/24/2011 12:32:00

Safiye den haber yok ufaklik hastaydi.

Bize de bulamacdan booo gwldi ama baska turlu yemiyor yada minnnacik yiyor.benim bulamacin icine koydugum peyniri minik minik versem 2 saatte yer herhalde.ama su aralar yumurtasini haslayip sarisina tabiki biraz domatesin suyunu koyuyorum biraz sizma zeytinyagi kekik koyup veryorum severek yiyor.domates beraber yumurta yenince demir emilimide artiyor aklinizda olsun.peyniride biraz mama biraz ceviz bademle karistirip veriyorum.zeytin de veriyorum 2-3 tane yiyor az tuzlu aldim marmarabirlik teneke kutularda var marketlerde aksamdan da suya koyuyorum sabah tabagina minik minik dogruyorum o eliyle yiyor ordan cok seviyor zeytin ezmesi vermistim onu hic sevmemisti ama tabi yerken eller kollar her taraf kapkara oluyor ne yapayim yesinde temizlerim.

05/24/2011 13:02:00

Ben kızıma başından beri bulamaç vermedim hep ayrı ayrı yiyor. İlk başlarda milupa kahvaltılıklardan veriyordum ama şimdi yumurta, peynir, pekmez temel olmak üzere normal kahvaltı yapıyor. Bazen birini az yiyor ya da hiç yemiyor ama bir şekilde dengeliyoruz. Dün ilk kez krep verdim çok sevdi. Yaparken içine normal süt koydum eski pimprikliliğim kalmadı yani zaten neredeyse 11 aylık artık bizim yemeklerden de içine çok az tuz katıp veriyorum eğer ona da uygunsa, gerekirse biz tuz ekliyoruz yerken. Yalnız salça olarak ev yapımı ve yağ olarak da zeytinyağı kullanıyorum sadece.

Ataşehir'de My Gym duyurusu

05/24/2011 14:01:00

Arkadaşlar oyun mekanı arayanlar için duyurum var.
    My GYm Ataşehir'e yakın olanlar, İncity'nin girişindeki mekana 5 hazirana kadar kayıt ol,
 3 aylık ücret 600 tl yani 10 hafta 500 tl, 12 hafta 600 tl ve sınırsız serbest oyun 0 216 6631686 dan irtibat

ilgilenenlere duyurulur.

05/24/2011 15:16:00

Selamlar arkadaşlar,
hemen konuya gireceğim 2 günden beri kucak kucağa durumundayız. h. sonu babası ile aynıydı.. Seniha hastalandığına ben hemen kendi doktoruna götürelim diyorum biraz uzak bize.eşimde nolcak bakşa doktorları kasdererek onlar dr değil mi bişi olmaz yakın bi dr a götürelim diyor.....Neyse tamam dedim ve onun isteği ile başka bi doktora götürdük. ciğerleri temiz sadece boğazında faranjit var dedi antibiyotık yazdı gönderdi.(bana göre hırlıtı geliyordu) 2 gün sonra hırıltısı iyice arttı :( ve pazarı p tesiyi bağlayan gecemiz berbattı :( o kadar çok ağladı ki.. normalde ağlarken baba alınca birden susan bebek iyice ağlamaya başlıyordu babaya gidince....Ateşini de hep fitil ve şuruplarla denglemeye çalıştım... GEce acile gitmemek için çok direndik... eşim 3 saat uykuyla gitti dersine :((
Sabah oldu ve doktora götürdük(kendi doktoruna) maalesef bronşit dedi :( doktorda ateşi 38.5 di. hemen ateş düşürücü şurup verdiler
antibiyotiği kullandığımızı söyledik ateşi düşmezse iğne verdi onu alıp vurdurcaz :((
bizim bu 2. bronşitimiz :) çok iğrenç bi hastalık...

Yavrum resmen tiryaki dedeler gibi hırıl hırıl :((

Yeşimcim cana da çok çok geçmiş olsun..Ben de çok pis suçluluk hissediyorum.evimiz 2 katta ve güneş neredeyse hiç almıyor sadece bu saatlerde salona vuruyor hafif acaba bunun da etkisi olabilir mi?

05/24/2011 15:50:00

yeliz evet inek sütü koyuyorum doktoruma kalsa çoktan başlamıştık inek sütüne:) ben aptamil junior a başladım zaten

05/24/2011 15:51:00

safiyeee geçmiş olsun ya bu bebeler hasta olmasın:(

05/24/2011 16:00:00

Ben de krep yaptım ama keçi sütü koymuştum vardı diye.. severek yemişti.mıncıklıya mıncıklıyaaa... sağol menekşe evet hasta olmasınlar valla 2 günden beri çok yıprandım.. sabah yüzümü bile kucağımda yıkadım :) bugün daha iyi gibi en azından mızmızlığı azaldı..
Bizim iştahımız gitti, yemek yedirmek içinden çıkılmaz bir sorun oldu..her şeyi hüp diye yutan bebem kaşıkla savaşıyor.. mamaları yerlere döküyor yüzüne sürüyor....!!
bazen elimle verdiğimi yiyor bazen de püskürtüyor :) bgn çorbasını içmedi makarna haşladım birer ikişer koydum önüne onlar yedi.(tüm vücuduyla allahtan saç yok :))) )

05/24/2011 16:17:00

benim oğlum ne güzel yerdi ne oldu bu çocuğa of of yarın kontrol var bakıcaz kilo?

05/24/2011 17:40:00

Eve geldim, Noyan perişan, annem perişan..sıfır uyku bugün...38.8e kadar yükselen ateş...şimdi 38 e düşürdük..cok halsiz..annem telefonda bana günboyu çaktırmadı işimden olmayayım diye...şimdi uyudu hemen kucağımda ...zor gece bekliyor yine bizi ....

05/24/2011 17:52:00

Safiye cok gecmis olsun Muge allah yardimciniz olsun ne zaman bitecek bu hastaliklar uff Derininde disleri henuz cikmadi ama on damaginin dudak tarafinda morarma var normal mi doktoruna sordum cevap gelene kadar sizede sorayim dedim

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...