merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

05/26/2011 08:53:00

Sağolun arkadaşlar, bgn sarımtırak oldu bi kısmı. ama gece güzel uyudu çok şükür...eşim bana çok kızdı:(  Bütün akşam kucağından indirmedi kızını.. sabah da giderken beşiğine eğilmiş ayağını öpüyordu. baba yüreği :)  

05/26/2011 08:57:00

of canım ya, çok çok geçmiş olsun safiye üzülmemek tabiki elde değil. acil şifalar dualarım sizinle:(

05/26/2011 09:00:00

Off kıyamam:((Ne kadar dikkat etsen oluyor işte böyle kazalar..
Çok daha kötüsü bi arkadaşımın kızının başına gelmişti;masaya konan çaydanlığı,örtüyü çekip olduğu gibi üstüne dökmüştü yavrucak,ameliyatlar geçirdi,hala da güneşe çıkamaz:((((Allah acil şifalar versin Safiye,üzülme hemen yenilenir inşallah..(
benim de çocukken genital organım yanmıştı,iyi bilirim o acıyı,anneme etmediğim lafı bırakmamışım,en hatırlatılanı 'beni bu günler için mi doğurdun' olmuş:)))Şimdi gülüyorum,meraklısına dip not:iz kalmadı:))))))

05/26/2011 09:04:00

Bizim gündüz iki uykumuz var hala (çok şükür:)))
Arada değişiyo ama teke inmedi hiç,çünkü erken yatıp,erken kalkıyo..Tek uyku kurtarmaz zaten yani:))Yoruluyo,göz karıştırma,esneme ve sersemleme hareketleri başlıyo,bana yardım et dercesine bakıyo,alıp emziriyorum (süt iyice azaldı bu ara devam sütü yapıyorum) uyuyo..İşte böyle bizde..

05/26/2011 09:07:00

ben de hep büyüğünden korusun allahım dedim durdum.. ilk anda çok panik oldum ağladım ama ben daha büyük bi yanık var sanmıştım. ablam hemen eczaneye koştu.. çok soğuk kanlıdır..annem de bana kızdı bebek senden etkileniyor diye.. hakketen emzirmeye aldım ama ağlıyorum bi yandan da.. yavrum acısını unutup yüzüme yüzüme bakıyordu :)
Allah kimseyi evladıyla imtihan etmesin..

05/26/2011 09:14:00

Canim benim kiyamam senihama simdi kremler yesimin dedigi gibi cok hemen gecer insallah uyuduguna gore acisi yok demekki.bununla gecmis olsun cok sukur

05/26/2011 09:49:00

Evet soru zamanı. Çünkü ben artık çileden çıktım. Gülüyorum halime çünkü acınacak durumdayız.
Grip filan geçti.. ama ateş 37-38 var çünkü noyanpaşanın 3 dişi birden geliyor. hele biri var ki patlamıyor... Gecenin kabusunu size anlatamam o durum vahim yani...Babamız bu gece dönüyor. Annemle ne ev işi ne bişi yapamıyoruz...Kadın 2 kilo verdi 2 gunde..cocuk durmuyo mızmız fena ...

Sorum şu. Gece uykusunda 23 gibi bir biberon veriyorum. Bu biberon tahıllı karışımın sıvı hali.. cukcuk goturuyor 200 cc yi tabii. Bu bizi sabah 6,30-7 ye kadar götürüyor. Gece beslenmemiz yok.
Şimdi iştah geceleri yok 23 de 120cc zor bitiyor. Ama 5,30da cok acıkmış oluyor 150 daha basıyorum...

Son beslenmeniz nedir ? Saat kaçtadır ? Miktar nedir ? yemekmidir ? tahıl bulamacı mıdır ? biberon mudur ?

05/26/2011 09:56:00

Biz Arda'yı akşam 9,30 dan sonra tahıllı karışım ile besliyoruz , sıvı hali değil de kaşık maması şeklinde  , bu mama Arda'yı genelde gece 4'e kadar tutuyor , sonra meme emme şeklinde sabahı etmiş oluyoruz...  Kaşık maması şeklinde neden vermiyorsun sen , bir sebebi var mı?

05/26/2011 09:56:00

herkese selaam uzun zaman giremedim yazılarıda okumadan bi merhaba diyim dedim çekilişe de başlıyoruz sanırım bizi unutmayın :) 

05/26/2011 10:11:00

senihaaa,çok geömiş olsun yaa,ayaklandıkça daha zor..geçen akşam yemekten sonra yürüyüşe çıktık,eve girmeden kayrayı da yürütelim biraz oynasın hadi dedim,demez olaydımm.babasının götürdüü tarafa değil başka yere gitmek için inatlaşırken gerileme bi düştü parke taşların üzerine,tok sesini duyunca aklım çıktı,serin diye kapşonu geçirmiştim kafasına allahtan.çocuk deli gibi ağlıyo ama ses yok kızardı,kucağımda sırsıyorum hala ses yok,kafasını omzuma koydu,hah sakinledi dedim ki hakan bayıldı mı çocuk deyince döndürdüm ki gözleri şaşı olmuş kayıyo bi sağa bi sola,sonra sesli ağlamaya başladı hemen emziğini getirdim,lasonil sürdük şişmedi,morarmadı ama benim ömrümden bikaç sene gitti galiba onu yarı baygın kayık görünce :(( allah korusun yaa,çok tehlikeli artık,hep tetikte olmak lazım..

müge yemek konusu bu ara bizde de garipleşti,normalde gece beslenmemiz yoktu ama çok ağlayınca acaba açmı diye süt hazırladım,saat 12gibi 100-120cc içti,ağlama kesildi uyudu,sabah 9a kadar bişey yok,9da 150cc süt,11gibi kahvaltı bizim

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...