merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

02/06/2011 18:30:00

hepimizin düzeni bu ara bozuk sanırım:(( kayra da zorla yiyo,eskisi kadar değil;ek gıda olayı hakkaten zormuş..ben de kıyma tavuk koyuyorum hem vitaminli hem lezzetli,daha güzel yiyo.menülerimizi çeşitlendirmemiz lazım sanırım,minik gurmelere beğendirmek mesele:)) hı bu arada kayra kaşığa saldırma çalışmalarına başladı,kendi yemek isterse yakında şaşırmam,bu konuda ne durumdasınız arkadaşlar?manzarayı görür gibi oluyorum,havada uçuşan mamalar,eyvah eyvah..

02/06/2011 18:42:00

benimkinin fovori çorbası şu; (bugun yparken bilgisayara daldım eşime de ocağa çorba koydum bana hatırlat demedim. sonuç kapkara bir tencere. yeniden pişen çorba.)
havuç, patates veya karnıbahar veya brkololi veya bal kabağı 1 tatlı kaşığı tarhana babanesinden, 2 tatlı kaşığı tel şehriye.. pişirip blendırdan geçiriyorum. pişince de 1 tatlı kaşığı z yağı ekliyorum. bayılarak yiyoruz çok şükür. ben henüz hiç kıma tavuk vs koymadım.
Angels muhallebiyi nassıl yapıyorsun. ben dönüşümlü olarak milupa tahıllı, hero baby kutu mamalarından bir de pirinç unu pişiriyorum bu gece pirinç unu gecesi. onu da çok seviyor.
sabırla yemediği şeyleri 1 2 hafta sonra tekrar denemek gerekiiyormuş.
Hepimizin işi zor. hakketen yemedikleri zaman uyumadıkları zaman gibi gıcık ediyorlar :) :)

02/06/2011 19:10:00

safiye bizim çorbalarda aynı sizin gibi. bir öğünmü veriyosun çorbayı? muhallebide aynı sizin gibi milupa tahıllı, hero baby, ayrı olarak hip muhallebi elmalı veriyorum ama onu çok sevmedi kağan. içine bu ara meyve koyuyorum. pirinç unundan nsl yapıyosun safiye sademi? mama felan karıştırıyomusun?

02/06/2011 19:25:00

ben günde 1kez muhallebi veriyorum,havuç,mandalina,elma sularını dönüşümlü olarak pirinç unuyla pişirip ılındıktan sonra biraz mama karıştırıyorum,bazen de meyveyi püre yapıp pirinç unuyla pişiriyorum,bazen mama yerine biraz pekmez katıyorum.hepsinin tadı güzel oluyo.hergün başka bitane olduu için sıkılmadan da yiyo benim ki.
 sayife senin çorba tarifinde değişikmiş,yarın ben de deniim bakalım yiyecek mi paşşa

02/06/2011 19:26:00

safiye bu malzemeler için ne kadar su koyuyosun arkadaşım

02/06/2011 19:28:00

ülker hero baby nin gogl diye bir derisi var. onun pirinç ununu aldım su aile hazırlayın yazıyor üzerinde. 1 su bardağından biraz fazla koyuyporum ufak bi kapa 3 yemek kaşığı da pirinç unu ama tepeleme değil silme. hafif ateşte pişiriyorum. soğuyunca formul mama da katabilirsin demişti dr. ama bir kaç kere kattım galiba tadını sevmed benimki. ben de sade veriyoum. tok tutuyor. 1 2 saat sonra da baya bi su içmek istiyor.
Çorbayı 1 öğün veriyorum evet. ama henüz doğru düzgün yğurt yediremedim. hem ben yapamadım tutmadı yoğurtlarım hem de yedikten sonra kustu yavrucağım :( 4 öğün bizim menümüz.
kahvaltı
meyve
çorba
muhallebi
aralarda da istediği kadar annesütü

02/06/2011 19:32:00

göz kararı :) zeliha ama tabi 2 su bardağı kadar oluyordur

02/06/2011 19:33:00

bu ara ben çorbalara enginarda koyuyorum doktora da sormadım ama veriyorum:)))

02/06/2011 19:34:00

ben en fazla brokoli koydum ablam da çok hızlısın demişti. bi de brokoli çıkınca biraz fena koktu :((

02/06/2011 19:34:00

taze enginar var mı ki angel bu mevsimde

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...