merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

05/27/2011 20:57:00

off o kadar yazdım yazdım silindi :( nereye gitti anlamadım pıt diye

05/27/2011 21:01:00

okumadığım yerleri okudukça yazıyorum tembel anne olarak :P

gece besl. durumu bizde de karıştı akşam yemeği işin içine girince muhallebi öğününü napıcamı şaşırdım fazla geliyo sanki bazen az veriyorum bazen hiç vermiyorum  ben en cok menekşenin yemek sistemini tuttum ;) sen muhallebi herhangi bi öğünde veriyo musun menekşe…?

zeliha doğru söylüyorsun akşam belli bi saatten sonra bişey vermemek lazım bence de zor uykuya dalıyolar sanki vücut sindirmeye calisiyo bi de enerji veriyo..mesela ben akşam yemeğinin yanında elma kompostosu filan veriyodum ama baktım cok enerjik oluyo artık rezeneli anasonlu bebe çayını ice tea olarak ;) tabi cok soguk değil ama sabahki kadar da sıcak değil ;) nasıl ayarlama yapıyorum ama :P işte öyle veriyorum daha sakinliyo sanki..

bu arada bence çalışan annelerin bebkler gece beslenmesini anneyle birlikte olmak için de istiyor olabilir mi acaba  

mert de bardaktan içmeye bi hevesli ki sormayın ama son zamanlarda ağzındakini çıkarmalar bardaktan içilenleri püf püf yaparak baloncuk oyunları… işimiz var walla

05/27/2011 21:15:00

ya bu arada kayraya cok geçmiş olsun şimdi okudum aklın çıkmıştır ben okurken çıktı görünmez kaza işte önünde olabiliyor valla melekler koruyo bu bebekleri galiba :) safiye yanık olayı da kötüymüş canım nasıl oldu iyi mi seniha..?

05/27/2011 21:19:00

ayy mügeee Sabit durmayı zaten bilmiyor lafına gülmekten karnım ağrıdı aaa lütfen canavarlar kulübünün liderliğini kaptırmayıs hadi kapışak :))))))))))

05/27/2011 21:46:00

biz de epey su içiyoruz yeşim ölçmedim hiç ne kadar içtiğini ama hiç sakınmıyorum hatta cok su içmeye alışmasını bile istiyorum şimdiden..bir de o biliyodur diyorum ne kadar içeceğini acıktı mı yer susadı mı içer en nihayetinde fiziksel bi ihtiyaç..suyla midesini doldurup yemeği azaltır mı diye de hiç düşünmedim  bu ana kadar :) 

gündüz uykuları bizim de 2 ama bazen tek olsa uzun olsa ne güzel olur diyorum :) bereninki gibi cünkü böylece uyutma mesaisi azalır o uyurken daha rahat herşey yapılır :)

05/27/2011 22:14:00

Selam arkadaşlar,
bugunüm misafirle geçti..bebenin ayağı yanık mızmız ne misafiri diyeceksiniz ama daha önceden geçen seneki okulumdan arkadaşlarımı çağırmıştım..iptal edemedim, çok şükür güzel geçti.. Seniha kucaktan kucağa gülücük atarak ve cilveleşerek gezdi durdu :) Akşam da ablama çaya gittik.. eşim çay konusu olunca hala çay diyebiliyorsun ya filan diyip beni eziyor, imdattt.....

Ben Senihayı kesinlikle 1 kere uyutacağım artık. yoksa gece kabusum gibi oluyor :)
bgn 1 kere uyudu çok şükür uyurken sorun çıkarmadı inşallah gecemiz de güzel geçet tüm bebeklerin de güzel geçerr....,

biz de çok sucuyuz, artık bardaktan içiyor ama arada tıkanıyor...

Bgn eczaneden yanık izi kalmasın diye bi krem aldım. 65 tl.. P. tesi sağlık ocağına yazdır kutusunu getir, paranın yüzde 80 nini geri vereyim dedi eczacı :)) unutmazsakk yaparız...

05/27/2011 22:21:00

oo menekşe süper hazırlıklar hadi bakalım umarım herşey süper olacak :)

süt olayına ben de artık yavaş yavaş geçmek istiyorum bunlar da robot değil ya tam 12. ayda dong sesiyle yasaklar kalkacak :P bugün hipp'in 10 aylık ve üstü bebekler için omega 3 katkılı sıvı sütünden aldım ama henüz vermedim bi arkadaşım söylemişti.. ilk admdan da kullandım ama direk vermedim hiç.

bi de ben kefir yapıyorum kaç sefer söylüycem size unutuyorum. hatta yoğurdunu da yaptıgım kefirle mayalıyorum..

05/27/2011 22:27:00

safiyecim takma kafana gececek bişiycik kalmıycak çünkü küçükken hücrelerin kendini yenileme gücü cok fazla bi de özen gösteriyorsun o kadar..

neyse ben bişi daha yazıcaktım ama unuttum hah biz klima alıcaz bu hafta siz ne düşünüyorsunuz bebekli evde klima kullanımı hakkında ve marka öneriniz var mı..? zeliha siz de alıcaktınız sanırım aldınız mı..?

nasıl akşam vardiyası yapmısım ama :P  artık bi hafta yazmam :P hadi kalın salıcakla hepiciginiz..

05/28/2011 02:19:00

safiye gecmis olsun. hic uzulme iz kalmaz. lorin bilgisayarin cd yerine elini soktu ve sonra oradaki metal birseyden parmagi kesildi. nasil kanadi, bayilacaktim. ertesi gun bir baktik neresi kesilmis bulamadik bile. sastik kaldik. hemencecik iyilesiyorlar vallahi.

bir de arkadaslar benim gereginden fazla kafama taktigim bir konu var, ya biiyorum takmamam lazim ama benim gobegim gitmiyoooorrrr!!  ben normalde 48 kilo idim, doguma 65 ile gittim. 40'i cikmadan lorinin 50'ye dustum, valla nasil oldu ben de anlamadim, yiyordum da sutum de iyiydi. simdi de 49 kiloyum eski herseyimi giyebiliyorum ama gobegim portlek bir bicimde herseyden cikiyor. ay cildiracagim, psikolojim bozuldu. cok fazla catlagim da yok bu gobek neden kuculmuyor! oyle yani 4-5 aylik hamile halim gibi. bu hayat boyu boyle mi kalacak kizlar???

05/28/2011 05:03:00

Ben de ayni kiyafetlwrimi giyebiliyorim ve ayni kilodayim ama ayni gobek bende de var cildiracam ben de.benim koca dahic sevmez oyle gobek felan spor yapmam lazim ama ne mumkun.

Zeren kefir tarifini de ver bi ars bize.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...