merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

05/28/2011 07:29:00

zeren ben 7 gibi akşam yemeğini yedirdikten sonra 10 civarı sütünü verip uyutuyorum..arada birşey verirsem sütünü eksik içiyor gün içinde de süt içmediğinden bunu tam içsin bari diyorum.tahıllı mama (muhallebi) nadir olarak akşam yemeği yetişmediyse,yemeğini yemediyse vs gibi acil durumlarda akşam öğününde kullanıyorum tabi iştahsız dönemlerinde onu da yemiyor ayrı konu..açıkçası 10 civarı iyice uykusu geldiğinde kaşık kaşık mama yedirmek ikimiz içinde güç oluyor hem benim oğlumu sütte tok tutuyor bu sebeple gözler bayılırken lıkır lıkır süt içirmek işime geliyor:)

05/28/2011 07:39:00

lolovefato bende aynı,2kilom kaldı ama göbek pörtlek,çatlak yok,galiba spor lazım :(((

zeren klimayı bosch aldık biz,iyi yani şimdilik memnunum

doğumgünü için bizde de hiiiç hazırlık yok,önümüzdeki hafta izne çıkıyoruz balıkesire gidicez,dönüşte hazırlıklar..

herkese güzeeeeel haftasonu olsun,burda yağmur var :(

05/28/2011 07:41:00

kefir bi ara(3sene önce falan) bende mayalıyodum sonra izne falan gidince ölmüşler kaldı,maya bulursam yine başlıyiim,zeren nerden aldın mayasını

05/28/2011 08:38:00

ben size kefir veririm kızlar hep yaptıgım için benimki sürekli çoğalarak büyüyo :) kargoyla yollanır mı dersiniz suyun içinde bişi.. kavanoz kırılır mı.. poşete koysam mesela :) aktarlarda satılıyo diye duymustum siz bi bakın bulamasanız ben bi şekil yollamaya çalışırım..benimkini de annemin bi arkadası vermişti.. kefir canlı bi maya suyun içinde bir müddet saklanıyo ama mayalanmazsa bozuluyo bi müddet sonra..ama mayaladıkça çoğalarak büyüyo.. 

tarifi de şöyle cok kolay aslında bence yoğurttan daha kolay..sütün içine koyuyosun mayayı :) 1 günde oluyo yazın daha da cabuk..geç olmasını istersem buzdolabında mayalıyorum.. ama bazı şeylere dikkat etmek gerekiyo metal değmiycek mayaya o yuzden plastik kapaklı kavanozda yapıyorum sonra da plastik süzgeçle bi kaba süzüyorum ve süzgecin içinde yıkıyorum iyi yıkamak gerekiyo hayvancıgı :P cünkü üstünde kalıntı kalırsa iyi mayalanmıyo ama cok tazikli su üstüne tutarsan ölebiliyo..narin bi yaratık :P ama çok seviyoruz her akşam eşimle içeriz mert de cok seviyo bazen yoğurttan daha cok yer..yoğurt gibi oluyo zaten benimki :)  sütü de günlük cam şişe sek süte koyuyorum aslında her sütü denedim ama en iyisi bununla oluyo bence..bi deneyin bakalım konuşuruz.. :)

05/28/2011 08:42:00

ya bana göbek demeyin :( alın benden de o kadar :(((( napicaz bilemiyorum ama şimdi verilmezse kalacağından korkuyorum..

05/28/2011 08:51:00

Zeren evde kefir besliyorsun yani evcilleştirmişsindir  artık :)))
Ayağımız soyulmaya devam ediyor.. emeklerken bi kaldırışı var o ayağını, görseniz totosunu ısırırsınız :))))
Benim artık bi şişko halim kabus olarak rüyalarıma girmeye başladı :(( güya okula başlamışım ve herkes zayıfmış bi ben tonton muşum.. :(( filan filan....evim darmadağınık savaş alanı gibi.. senihayı şimdi uyuttum ben de buraya geldim. ama galiba uyandı, beşiğine oyuncak koymuştum onlarla oynuyor..

05/28/2011 11:30:00

Buzim de evde temizlik var kadin topluyor beren bi taraftan dagitiyor mutfaktaki suzgec kepce bile salonun orta yerinde

05/28/2011 18:55:00

Kefir işini denemeye çalışıcam ama marketlerde hazır satılanları da var,ilk mayalamak için ondan alsak olmaz mı acaba Zeren?
Kuzum 10 aylık oldu dr kontrolüne gidemedik ama,acil bi iş çıktı,hayırlısından..Kocişin teyze kızı (ki benim de arkideş ve çöpçatanımız olur kendisi) evlenme teklifi aldı dün akşam,bugünde kuyumcukente tek taş almaya gittik:))Çok güzeldi,biz de o günleri yad ettik,güzel de bi yüzük aldık,fiyatlar çok uygun bilgilerinize..
Dışarda olunca düzen çok kayıyo:(Ne uyku ne yemek hak getire,çok az yedi ve parça parça uyudu bakalım yarın neler olucak yine yollara vurucaz kuzuyu,askeri müzeye mehteran dinlemeye gidicez dönüşte ayrıntıları geçerim:)Herkese iyi gecelerrr...

05/28/2011 20:38:00

sey kontroller her ay mi yapiliyor? burada ilk 6 ay her ay sonra 9. ay ve 12. ay. sonra senede 2 kere. 

ya benim bir tektasim bile yok! kocam bana tanistigimizda surekli evlenme teklif ederdi ben de reddederdim, sonra artik umudunu kesip teklif etmemeye basladi. en sonunda ben teklif etmek zorunda kaldim. tabi yuzuksuz kaldim bu sebeple. fazla naz asik usandirirmis cidden de! ustelik kandirdim, "beyoglu vergi dairesinde isim var, oraya gidelim" dedim, nikahdairesi de hemen yaninda oranin. nikah dairesine girince "ora degil akillim surasi" dedi. ben de "nikah kiymak icin ne belgeler lazimmis gel bir soralim" dedim. "kim icin soracaksin" dedi; ben de "senin icin, seni evlendirmeyi dusunuyorum" dedim. dalga geciyorum sandi; "kimle?" dedi. "tabiki benle seni ellere yar eder miyim? gozlerini oyarim yan bakanin" dedim. o da sagolsun kirmadi, belki de tehditlerimden de korkmus olabilir, kabul etti. hemen evlendik. o zamanlar dugunden gelinlikten nefret eden bir tiptim.  ne kadar pismanim, soyle havali bir gelinlik, cilgin bir dugunum olmadigi icin. bak ben de eski gunleri yadetmis oldum.

05/29/2011 08:34:00

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...