merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

02/06/2011 19:39:00

pazardan alıyorum taze enginar var bende tek tük çıkmaya başladı diye düşündüm. mevsimi ne zaman ?

02/06/2011 19:46:00

yanılmıyorsam bahardı enginarın mevsimi

02/06/2011 19:46:00

mevsimi ilkbahar ama bilmiyorum ki artık her mevsim herşey bulunuyo

02/06/2011 20:27:00

Valla neden yasak bilmiyorum.. Doktorumuz öyle dedi bize..Sormadımda neden koymayalım diye.. Her doktor farklı bişey söylüyor zaten..
Ece de aynı şeyleri yemekten sıkıldı artık...O da değişik tatlar arıyor.. Zorla yiyor özellikle de sabah kahvaltısını..

02/07/2011 06:45:00

angels enginar bende yedirdim bayıldı, ağzını açarak diğer lokmayı bekledi. zeliha ben enginar döneminde kaan için difrize depolamıştım ondan pişirdim. bize doktorumuz sadece tavuk suyu kullanmamızı söyledi. 1/2 s. barağı su 1/2 s.bardağı tavuk suyu karışımı şeklinde kullanmamızı söyledi.

02/07/2011 06:48:00

arkadaşlar şu muhallebi konusunda doktorumuz bize kilosu normal olduğu sürece  gerek yok dedi. sizin doktorlarda kesinlikle vereceksiniz demiş  artı bir faydasımı var acaba ??

02/07/2011 06:53:00

kilo alımı az olunca vermeyi öneriyo doktor,artı bi faydası,işin varsa ve biraz daha uzun tok kalmasını istiyosan işe yarıyo:)
simden bu arada haftasonu bi kitapta çölyak hastalıını okudum,sebebi glutenli gıdalar yazıyodu,yenmemesi gerekiyomuş.şaşırdım,doktorun bu konuda bişi dedi mi

02/07/2011 06:59:00

yani muhallebi konusunda hem fikiriz zeliha:) arkadaşım, çölyak başlangıcıymış önlem için sadece krem verdi başka birşey söylemedi. şu anda iyiye gidiyoruz toparladı.  ayrıca gluten neyde var bilmiyorum şimdi bakayım . sağol.

02/07/2011 07:39:00

aynen canım:))
hazır aldıımız bütün mamalarda var nerdeyse gluten,arpa,buğday,yulaf,tahıl içeriklilerde sanırım.

02/07/2011 07:49:00

Günaydın annecikler, Yazdığım son yazıdan sonra baya yazı olmuş...
Bana sorulan cevaplara yanıtlarım.
- Yumurta sarısı bütün bulamacın tadını değiştiriyormuş o yüzden ayrı vereceksin dedi. 1 çay kaşığı başlangıç olarak. Bu sabah ilkimiz olucak. Sabah 7'de 120cc mama + 1 kaşık labne + 1 kaşık pekmez + 1 kaşık fındık + 1 kaşık ceviz + 3 kaşık biskuvi (fındık-cevız ve bıskuvı yi un yaptım blenderde) Hepsini bıberona koydum kahvaltımız bu oldu.
Yumurta sarısını bıraz sonra annem ayrı vercek

- Muhallebi şart koştu doktor Sevdecim bu ay... Bebek artık cok yavaş kilo alıyor ve sütten daha çok faydalı dedi. Ve milupa 7 tahıllıya geç dedi. Bu gece yatmadan 180 cc muhallebi yedirdim ve ilk defa gaz yapmadı (ve maşallah diyin) sabaha kadar delıksız uyudu hiç uyanmadı (midesi sanırım bu ay daha cok hazır)
- Et suyu kullanmamızı bizim de istemiyor... Önce kuşbaı dana etı ya da gögüs tavugu ya da balığı (çinekop dil..) haşla sonra çorbaya koy dedi (blender gerekirse dedi)

- Mama sandalyesini alabilirsin dedi... Daha almadım..Bugün netten alıcam.

- Aşımız hiç ateş yapmadı çok şükür ....

- Ececiğe maşallah 9 kilo olmuş.. bebeklerimiz hep böyle sağlıklı büyüsün hepimizin .....

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...