merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

05/30/2011 18:00:00

Herkese merhaba,

Biz cuma günü döndük ilk bebekli tatilden,oğluşun ilk gece uykusu gelmedi,değişiklikten ve dişten olabilir,bende dolven verdim,ikinci gecede biraz huysuzlandı ama gündüz her havuza girip banyo yaptıktan sonra hemen uyudu.Uyku saatleri uzadı,akşam 8 de uyumaya başladı falan,normalde gece 23:30 da uyurken,yorgunluktan hep erken yattı.
İlk dişini çıkarıyor kuzum sonunda.umarım sancısız atlatırız bu dönemi.
Ben daha eve tam yerleşemedim,birde temizlik yapılacak halılar yıkatılacak vs.Girdim baktım ama okuyamadım,okuyacak çok sayfalar var.Keremde 9 temmuz doğumlu bu arada.
Herkesi öperiz.
Fadime ve Kerem

05/30/2011 18:31:00

biz de 28 haziran burda ne arıyorsun demeyin sohbet güzel:))))

05/30/2011 19:18:00

yaaa ben yokken ne çok yazmışsınız size süper haberlerim var yarın yazarım optum.

05/30/2011 19:24:00

Yeşim merak ettim nedir süper haberrrr......
Fadime dönüdüğünüze ve tatilinizin güzel geçtiğine sevindim..Kuzu da ilk dişini zorlanmadan çıkarsın daha ne isteriz :))

05/30/2011 19:44:00

Yesim valla aksam aksam merak ettirdin neyse guzel haber bekleriz artik owl sapanca guzelmis ama kacirmisiz sanki bizden giden var miiiii bizde bi org.yapsak ya muhtar muge duy sesimi bizde kiprassak ya temmuz anneleri olarak

05/30/2011 19:44:00

Fadime ve kerem hosgeldiniz mesaj icin sagol y.icinden halledicem artik

05/30/2011 19:45:00

Fadime tatil icin tiyo varsa alirim valla nasil kerem yurumuyordu dimi zor oldu mu yemek isini ne yaptin ??? Cok soru mu oldu :)

05/30/2011 19:53:00

Evet fatma benim de en buyuk sorunum yemek tatil icin sen nasil yaptin? Biraz bilgilendir bizi

05/30/2011 19:54:00

çok uzun sürdü okumam 2 saati buldu oğluşun uyuma seromoniside ağlamaklı olunca başı yanıyor diye dolven verdim çok az.

yelizcim sana yurtiçi pasajdan link sakladım gündüz girip bakmıştım,bunu buldum ve bayılacağını düşündüm bir bak istersen hem tütüsü de var.

http://www.pasaj.com/minnie-mause-kostumu/190974

bir tanede yaramaz oğluşlara uygun var erkek anneleride buna bakabilir,ben bayıldım almayı düşünüyorum ama zaten doğum günü kıyafetini aldım,umarım 1 aya elime geçer.

http://www.pasaj.com/dikkat-sadece-kucuk-korsanlar-giyebilir/180676

tüyolarıda vereyim tabi hemen.

05/30/2011 20:18:00

Kızlar ilk tüyo,mutlaka bebek arabanızı götürün..!!! Ben arabaya sığmadı diye bırakıp yürüteci aldım sadece ama aptallık etmişim.

Otel büyükse ve doluysa aşcılar mutfak sizinle ilginemiyor,unutup gidiyor ben bol bol hipp ve milupa kavanoz mamalar aldım sebzeli tavuklu,elma kayısı,erik püresi vs.Birde büyük boy tahıllı meyveli kavanoz mamaları buldum migrosta,ilk kez yedi ama nerdeyse 190 ml i çok rahat yedi,meyvelerı bazen 60 ml zor yerdi oysa.

Yanımda bir gün önce tazecik rondodan çektiğim fındık ve ceviz karışım tozlarını bir kavonoza koyup aldım,her sabah kahvaltısına ekledim,bir yumurta sarısını sabah büfeden alıp odamda labnesiyle karıştırıp verdim her zamanki gibi.

5 minik hipp mam kavonozuna evde kendi yaptığım ev yoğurdunu koydum,her gün bir yada yarım kavanozu yedirdim.ama bir önemli tüyo daha,odadan çıkınca kartı çıkarıyorsunuz ya,elektrik kesiliyor ve minibar çalışmıyor,ben bunu 2. gün farkettim ve resepsiyondan yedek kart alıp odada biz olmasakta buzdolabının çalışmasını sağladım.Yoğurdun tadı biraz ekşimiz gibiydi ama bozulmamıştı.sinir oldum yalnız,ben özenle bebek için hazırlayım altın gibi saklayım yoğurdunu labnesini,elin adamı dünya kadar para versekte odada minicik minibarın bile elektriğini kesiyor.
zatn bidaha beyıldıza gitmiycem ayrıca herşey dahile hiç gitmiycem,o atılan israf edilen yemekleri gördükçe insanlığımdan utandım.

Otelden bir kez sütlü çorba içti birkaç kaşık,biraz patates püresi yedi ama nedense otel yemeklerini sevmedi aferin ona :)) onun dışında 5 gün boyunca yoğurt yumurta,labne hazır meyve püresi ve hazır hipp kavonoz çorba içti.malesef doğal çorba yapıp yediremedim ama sık besledim,değişik değişik verdim sürekli,vitamin alsın diye.

Bebeklere tatil iyi geliyor bence,gördüğüm tüm bebekler gülücük saçıyordu,etrafa bakıyorlar inceleyecek çok şey buluyorlardı ama bizim oğlan tam yemeğin ortasında her akşam 8 de uyudu,foto yüklerim bir ara.çok tatlı uyuyordu ama sıpa.sanki uykusuzluktan kırılmış gibiydi.

peynir,yoğurt,ceviz,fındık,aptamil toz maması,kaşık ve kavanoz mamalarla atlattık 5 günü.eve gelince et,sebze başladım,bugun çilekli yoğurt yaptım tazecik yedi.yarında karpuz vermeyi düşünüyorum.çileği 3.verişim ve alerji olduğunu sanmıyorum şükür.zaten çilekte hemen kabarıyormuş ağzı vücudu,bizde sorun olmadı.birşeye alerjisi olan pimpirikli bir çocuk olmasını istemiyorum ama kader bakalım başka bişey çıkmaz inşallah.

bir şey dikkatimi çekti 2 hafta önce 3-4 kaşık portakal suyu vermiştim,kakasında portakal suyunun içindeki damla şeklindeki içi meyva suyu dolu topçuklar hiç sindirmeden hatta şekli bile bozulmadan kakasında duruyordu hayret ettim,vücut hiçmi uğraşmadı sindirmek için.biryerde duydum portakal suyu asitli olduğu için erken aylarda verilmemesi gerekiyormuş,ben denemek için verdim gerçektende sindirmemiş mide :)) sanki elimde oraya koymuşum gibilerdi.zaten benim oğluş sevmedi portakalı,belkide alerjisi vardır :))

Aklıma başka birşey gelirse yazarım yine.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...