merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

12/11/2010 18:53:00

Yoğurdu mu anne sütünden yapacakmışız? Tamam da kaynatılır mı ki anne sütü? Bir de şahsen benim sütüm o kadar bol değil ki Rüya'ya ancak yetiyor.
Buarada 3 hafta sonra da işe başlayacağım bakalım süt sağma biriktirme nasıl olacak merak içerisindeyim. İçinizde işe başlayıp sütünü sağıp bırakan var mı?

12/12/2010 19:41:00

merhaba, ben ise balsadim ne yazikki:(
işyerinde 3 defa (yaklasık 3'er saatte bir) süt sagiyorum. işe baslamadan once derin dondurucuya biraz stok yapmistim ama ancak 5-6 poset kadar. onlari yetmedigi yerde kullaniyor annem. işe basladigim icin 2 ogunde aptamil1 veriyoruz. yani 5. aya girmek uzereyiz hala sadece anne sutu ve 2 ogun mama olarak devam ediyorum. doktorum herhangi bir ek gida vermedi suan.onumuzdeki hafta asimiz var, sanirim o zaman ek gida gecisine baslariz.
benim doktorum ilk 6 ay sadece anne sutunde cok ısrarlı.belki buayda boyle devam edelimde diyebilir.. bu konuda goruslerinizi yazarsaniz sevinirim, ek gida icin gec mi kaliriz sizce ?

12/12/2010 19:45:00

birde, 5. aya girecek olmamiza ragmen oglum kendisi donemiyor, donmeyi hic sevmiyor. ben zorluyorum donmesi icin egzersizler yaptiriyorum ama hic niyetimiz yok :((    3,5-4 aylik bebeklerin donduklerini duyuyorum.. biz cok mu gec kaldik :)

12/12/2010 21:52:00

merhaba fatma kuzey dönme meselesiyle ilgili fazla takılmayın bence her bebek farklıdır benim kızım 5 ayın dolmasına 1 hafta kala sırtüstünden yüzüstüne dönmeye başladı ama ondan daha erken dönenlerde vardı daha geç dönenlerde bu tip şeylerle hiç evham yapmayın gerçi biz anneler evhamsız yapamayız galiba anneliğin doğası bu:)inşallah oğlunuz yakında dönmeye başlar
sevgiler..

12/13/2010 13:28:00

Bizimki de daha baslamadi donmeye merakla bekliyoruz :)

12/14/2010 07:48:00

biz de yüzüstünden sırtüstüne dönebiliyoruz yeni yeni. Ses çıkarma durumları nasıl bebişleriizin arkadaşlar? geçen 2 hafta boyunca Elif Berra çıt bile çıkarmıyordu, canım sıkılmaya başlamıştı ki şimdi bağıra bağıra agulamaya eeee eeee lemeye başladık :)

12/14/2010 12:55:00

Bizimki de 5,5 aylık olucak dönüyor sayılabilir.. gece kalktıgımda kontrol için aynı pozisyonda bulmuyorum onu :) bence her cocuk farklı ...
"Laytmun" bizimki de 15 gün önce bir sesi olduğunu keşfetmişti ve sürekli A harfinin çeşitli tonlamalarını deniyordu.. bugün B lere geçtik.. özellikle el ağızdayken çok etkili Bü buuu Bö baa... değişik sesler.. ama a lardan vazgeçtik şimdilik... :D
komik mini insanlar bunlar :)))

12/14/2010 13:35:00

Bizimki cok ceneli olcak heralde 3. Ay doldugundan beri susturamiyoruz 3. ay agu gu di gi diyodu, gecen ay iki hecelilere basladi agli hübü büdü heyu gibi... Buaralar da ciglik atmayi kesfetti ince tiz bir sesle ciglik atiyor surekli herseye :))

12/15/2010 21:38:00

Benimki de yediğimiz her şeye saldırıyor. GEçen annem etli lahana dolması yapmıştı (canınız çekmesin) onun suyundan minicik tattırdım. Hapur hupur yedi. Bi de ağsını şapur şupur yapıyor..Aranıza HOşgeldim :)) miniğim 5 Temmuzda normal doğumla dünyaya geldi.

12/15/2010 22:09:00

Hoşgeldin safiyeseniha:))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...