merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

02/07/2011 07:00:00

günaydın mügecim
maşşallah diyorum ben 6ya kadar uyuduunu yazdıımdan beri geceleri nerdeyse saatte uyanıyo,amman dikkat:)
bu ara geceler çok kötü yaa,önceki gibi yedii halde uyanıyo,bişey yemeden de uyumuyo.önceki akşam 4biberon muhallebi yedi,bu gece de 2yada3.bi uyanıyo mama yiyo,bi uyanıyo ağlıyo,belki de yedii için rahatsız oluyo,gaz yok ama,su veriim dedim içmiyo..sen gece beslenmesini nasıl kestin

02/07/2011 07:02:00

bu arada aşının sorun yapmamasına sevindim.hımm bi de dentinoks işe yaradı mı,bi de paranox fitil mi,çok sordum yaa

02/07/2011 07:08:00

arkadaşlar size bir sorum olacak benim bebeğim hiç emzik almadı ama hep çantamda onu oyalamak için bulunurdu tükürüyordu ısırıyordu vs.geçen hafta uçakta çok mızmızlanınca aklıma geldi birden emziği verdim cok cok emdi uyudu şaşırdım kaldım..daha sonra birkaç kez uyurken verdim hiç tereddüt etmeden aldı ve uyku boyuncada hiç çıkarmadı emzikle ve emziksiz uykuya dalış süreleri aynı ama uykudaki süresi kesinlikle emzikle daha uzun, uyanır gibi oluyor sonra emziği emip tekrar dalıyor..üzülsem mi sevinsem mi bilemedim!sadece uyurken kullansam bir sakıncası olur mu? ne dersiniz?gündüzleri 3 kere yarım saat uyuyan bebeğim için uykusunun uzaması benim için müthiş birşey.

02/07/2011 07:09:00

Zelihacım
Ctesi sabah 11de aşı oldu. O gün 13de ve 23 de paranox verdim. Başka da vermedim
Pazar günü gezdirdim ve o gece banyo yaptırdım (doktor talimatıyla tabiiki)
Dentinox işe çok yarıyor. Günde 3 keze kadar izin var. Ben ya 1 ya da 2 kez kullandım dün hemen uykuya daldı. He tabii doğdugundan beri bebeğime verilen her ilacını tadarım. Dentinoxuna tadına baktım aman Allahım...dilim uyuştu..tamamdır budur dedim..
Doktor dediki yemekten sonra uykuya dalmadan ver dedi çünkü etkisi 5 dk dedi.. uykuya daldığında uyanmaz dedi :)))

Gece yememe alışkanlığını bir haftada oturttum.
Ilk 3-4 gün gece 3,30-4 gibi uyanıyordu 90 cc su ya 3 kaşık mama koyucağıma 2 kaşık koydum, sulu oldu.
3 gün sonra 90 cc suyua 1,5 kaşık mama koydum..yarıda bıraktı...

Sonrası ise mırıldandığında sadece suyu dayadım, böylece sinirleri bozulmadan uykuya dalıyor tekrardan...

02/07/2011 07:11:00

Mibrim çekinme ver tabiiki emziği... Güvenlik duygusu o.. zaten koyu uykuya dalınca ağzından düşüyor.. alırsın yakınına koyarsın...Uykuya dalması için emzik hayat kurtarıcı oluyor çoğu zaman:)

02/07/2011 07:17:00

katılıyorum sana müge iyiki emzik var:)

02/07/2011 07:21:00

müge, noyanın uykusu içinde maşallahhhh diyorum:) çocuğun poposunu kaşı.

02/07/2011 07:21:00

mibrim doktor bize verin dedi,emmek ihtiyaçları ve emzik kesinlikle onları rahatlatıyo
müge   geçen gece suya çok az pekmez koyup verdim uyanınca 90ccyi içti ama 1 saat sonra hemen uyandı mama yemeye,ahh bu geceler..diş çıkınca düzelir umarım

02/07/2011 07:24:00

diş çıkınca düzene girecek zeliha ama bu hiç uyanmayacak manasına gelmiyor. 2 - 3 kez yine uyanacak.

02/07/2011 07:27:00

arkadaslar merhaba pek yazamadim ama okudum bolca. Benim babam Colyak hastasi..gluten alerjisi demek. Gluten de basta bugday olmak uzere pek cok besinin icinde var. Colyak hastaliginin iyi bir yonu diyete dikkat edilip gluten alinmazsa hastalik sana hic zarar vermiyor..hem de hic..ama gluten alinmaya devam ederse vucut degisik tepkiler verebiliyor. Bir de bu hastalik genetik..yani aileden birinde olma olasiligi da yuksek. bi doktora danisip ayrintili ilgi almanizi oneririm. 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...