merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

06/02/2011 19:20:00

ben de demin inceledim siteyi seda güzele benziyo o ayla ilgili oyun oyuncak vs. yollamaları da güzel her ay cok hızlı gelişimleri takip etmek zor oluyor..

aşı takvimleri nasıl böyle değişik olabiliyor anlamıyorum şimdi mertin odasında bakamıyorum aşı takvimine..bizim dr. bu ay çağırmadı..yaşında aşı olacak diye hatırlıyorum..

06/02/2011 19:23:00

Ben aliyorum adim adim seti...bizim cok hosumuza gidiyor...oyuncaklar belki gereksiz ama kitaplar bence guzel....seti almak istemesseniz e bebek te tekli olarakda satiliyor...

06/02/2011 19:29:00

doğumgünü partisi cd'si ?????

06/02/2011 19:29:00

ii geceler bende gittim

06/02/2011 19:35:00

Çok teşekkürler Zeren alınacaklar listeme ekledim:)
Bizim de aşı bir yaşına kadar yok,neden böyle farklı..garip,zaten buradan da gördük ki bir dr.un söylediği diğerini tutmuyor..

06/02/2011 19:36:00

dogumgünü için parti müzikleri çocuklar söylüyo yelizcim biz sevdik mertle dansediyoruz evde sürekli :) cdnin ikinci bölümünde de ayarlıyosun sadece müzikleri çalıyo ilerde şarkıları birlikte söylemek için.. ama biz bahçede yapıcaz müzik kaynamaz inşallah...

rica ederim rahşancım güle güle eğlene eğlene dinleyin :))

06/03/2011 01:05:00

arkadaslarim kanada'da dogal ebeveynlik diye birsey revacta, zaten ben de bu konuda herhangi birsey okumamis ve cocuk bakan birini gormemis oldugum icin icimden nasil geliyorsa oyle yapiyorum. tabiki zorlandigim zaman internete baktim cok fazla; mesela uyku; "ferber, tracy hogg"u hatmettim. bana uygun gelmedi. burda devlet bir kitap dagitmisti hamilelikten 2 yasa kadar cocuk ve anne. hastanede hamilelere veriliyor. hamileyken sadece onu okudum ve ona gore davrandim. onda bazi hastaliklarda veya hamilelikteki zorluklarda neler yapilabilecegi anlatiliyor. ama herhangi bir sorunda oncelik icguduleriniz diyor. bence biz etraftan o kadar cok sey duyuyoruz ki... icgudulerimiz afalliyor. her bebek farkli ama kurallar tek. oglen uykusu misal, nezaman teke inecegini  bebek soyler bence. ben lorini uykusu gelmeden uyutmuyorum ve genelde bir sure sonra hep ayni saatlerde geliyor yanima, omuzlarimi kemiriyor, ben de uyutuyorum.

bir de sut meselesi, emzirenler icin emdigi kadar ve emiyorsa kesinlikle mama takviyesi yok, sutu de azaltir, memeden de sogutur. illa su kadar icecek, yiyecek gibi seyler hic yok, aksine zorlamak yasak. cocuk yemiyorsa, icmiyorsa olay bitmistir. simdi yaz geldi ya burada parklar senlendi, bakiyorum kanadali cocuklar ne uyumlu ve de kilolari yerinde, ama bizim turk annelerinin ve bir de araplarin cocuklari yemek olayinda kendini yerden yere atiyorlar. bizimkilerin de cocuklari normal. demek ki zorlamak pek bir fark yaratmiyormus. ben mesela kafayi yiyordum kati gidalara geciste, "ay yemiyor" diye. yemedikce biraktim vermedim ama sonra gayet yemeye basladi. tum gun birsey yemez bazen "hiiic kendimi uzmem, yarin yer derim" eskiden gozume uyku girmezdi, artik alistirdim kendimi. vallahi herseyi yiyor suanda.

cinko vitamini falan hic duymadim. yahu d vitamini burada kisin cocuk evden arabaya, arabadan baska bir mekana, gun isigina maruz kalmiyor diye, d-vit 4 damla veriliyor. yazin ise hic verilmiyor ama gunese hergun cikma kosuluyla. 10 damla da ne demek? turkiye gibi yerde. ben senin doktoru sevmedim arkadas. siseyi icirseydin bari. dogali dururken (gunes) 10 damla...

valla cocuk enerjikse, kilo degil de boyu uzuyorsa hersey mubah. yesin yemesin, uyusun uyumasin, ne yaparsa yapsin deniliyor. ha uyku anne babaya da lazim tabi ama bilmem ki hercocuk farkli, huysuzlar da var ama kimi bence 10 saat yeterken kimi 12 saat uyur. benim nacizane gorusum; cocugumla onun tum sinyallerini degerlendirip ona gore duzen olusturmak. doktorum hep der ki; "babies are not crazy, they know what they need, you have to learn how to see it" (bebekler deli degil, neye ihtiyaci olduklarini bilir, sen sadece gormeyi ogren) saatlere gore ustune gitmek bana gore degil. kolunuzda saatiniz olmasa acikip acikmadigini veya uykusu geldigini anlamayacak misiniz bebisinizin? diyor dogal ebeveynlik savunucusu. ben bu sozden etkilendim ve birktim oluruna ama bebekler o kadar mukemmel ki; ben bozmadikca hersey ayni saatte yapiliyor. 8-10 arasi, gunune gore, yorgunluga gore, aktivitelere gore uyur, sabah 5 gibi uyanir, emer 8 gibi yine uyanir. aksilikler de olabiliyor 11-12 de de bazen uyanir ama dedim ya gunune, sagligina gore. tum gun giremiyorum, park bilmem ne derken, hepiniz uyuyorsunuz, lolo'da uyuyor, uzun uzun yaziyorum :D

06/03/2011 04:54:00

Dun berene nazar degdirdim herzamanki gibi uyayan cocuk gene uyumadi sabahin 5 inde kalkti ve uyumadi

06/03/2011 05:19:00

fatto süper olmuş paylaşımın.Derin yemedi diye hafta sonları başıma ağrı giriyor benden yemiyo kuzum bakıcısından daha iyi eşimde aynı senin gibi acıkınca yer diyor ama bu sefer doktorunun şu cümlesi "bebekler deli degil, neye ihtiyaci olduklarini bilir, sen sadece gormeyi ogren" ve şu "kolunuzda saatiniz olmasa acikip acikmadigini veya uykusu geldigini anlamayacak misiniz bebisinizin" çok hoşuma gitti takmıyorum artık bakalım ne zamana kadar :)

Zerencim direk doğumgünü parti cd'si desem anlar D&R dakiler heralde

Bide ben yine masrafa girdim Derine şunu aldım unnado'dan babası dövücek beni hehe

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...