merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

06/03/2011 08:45:00

Ardayı tebrik ediyorum bizim kız annesine çekmiş tembel elinden tutuyoruz yok iniyo dizlerinin üzerine hayırlısı :)

Bende diş geldi die sevindim ama iki kere uyanmaya sevinen ben 5-6 kez ayaktayım bakalım ne kadar dayanırım

Müge belkide Noyan alışıyordur gece uykusuna maşallah diyelim uyutsun annesini kuzu

Bide bide benim kıyafete yorum yapmadınız yaaa :( Kendimi tehlikeye attım (eşim kızıyo artık) siz hiç bişii demiyosunuz yaaa

06/03/2011 08:46:00

Tamam öperim kızlar , zaten aceleci olduğu konuşmasından belliydi , bir sürü yeni kelime söylüyor ,ismini o kadar güzel söylüyor ki duymanız lazım , ayda ayda diye söylenip duruyor , mesela napıyo benim güzel Ardam diyorum , o da hemen Ayda diyo :))

06/03/2011 08:50:00

Yeliz elbise süper tükendi yazoyrordu ben baktığımda ama..

06/03/2011 08:52:00

çok güzel elbise bayıldım rengi de pembe değil mavi daha da güzel yani,güle güle giysin kuzu.

06/03/2011 08:55:00

kız kıyafetlerini kıskandığımdandır suskunluğum :)

Helal oldu ayda ya diyorum.. Maşallah sana :))

06/03/2011 09:04:00

ben de cok begendım elbıseyı.esın nıye kızıyor anlayamadım.

06/03/2011 09:14:00

yeme içme konusunda ben de aynı fikirdeyim. ateş şu sıralar hiççç yemek istemiyor. zorlamıyorum, kilo bile verdi ama sağlıklı gözüküyorsa  ısrar ters tepki yaptığından hiç ısrar etmiyorum. fakat ben de de anane babane baskısı var, bu çocuk niye yemiyor diye dert edip duruyorlar, ben ısrarcı olmasam da onlar zorla yedirmeye çalışıyor.

uyku konusu ise doğal ebeveynlikten daha derin bir konu. hani derler ya bunu çeken bilir... uyku konusunda denemediğim şey kalmadı... ben ateşin yanında uyuyorum bundan daha doğal bi ebeveynlik yok.. (hayvanlar da aynısını yapar biliyorsunuz)o ne istiyorsa onu yaptım. uyumak istemediği zaman zorla uyutmadım, hep memede uyudu, başka türlü asla uyutmadım, 11 ay oldu kolay değil, dinlenememek çok yıpratıyor insanı. artık bir yerden sonra kopuyorsunuz. ateş ise ben ne zaman koptuysam o zaman deliksiz uyudu. (yani onun dediğini yapmadığım zamanlar) buradan da şunu anladım, bazıları kendi öğrenebiliyor, bazılarına da bu işi öğretmek gerekiyor.

aslında her şeyin doktoru biziz gibi geliyor bana. doktorların dilinde çok kalıp cümleler var, uygulamak çok güç olabiliyor. her bebek de her anne de farklı, doğru olan şu: her sorunun bir çözümü var ve bu çözümü ancak anne bulabilir, içgüdülerimize güvenmeliyiz...

06/03/2011 09:18:00

firuza katılıyorum çözümü sadece anneler bulabiliyor içgüdüleri ile..

mesela benim oğlumda asla benimle yatmaz yatamaz hatta aynı oda bile zor geldi istanbulda evimize döndük herkes kendi odasında ohh çektik hepimiz..uykusu geldiğinde yatırıyorum ama kesinlikle uyku disiplinini ben verdim yoksa iflah olmazdı yani ben öğrettim..beslenme konusunda bazzen çığrımdan çıksamda  en kötü ihtimalle 5 saatten sonra çok acıktığını gördüm:)

06/03/2011 09:37:00

Sedacım eşim abarttığım için kızıyor giyemeden küçülen o kadar eşyası var ki:(

bende kararlıyım zorlamıyorum artık bu haftasonu milad :)

06/03/2011 10:01:00

cok guzel yazmıssın fatto (sana fatto diyebilir miyim kuzeyin annesiyle karismasin:) en buyuk rehber anne icgudusu! tabi bebegi anlamaya calisarak..biz cok sansliyiz internetti kitaplardi bissuru kaynaga ulasabiliyoruz ama bazen bu kadar cok bilgi kafa karistirmaktan bebegimizi kaliplara sokmaktan herseyi daha kotu hale getirebiliyor..doktorlar da tabi herbiri farklı recetelerle iyice kafamizi karistiriyor..tabi herseyi bebeklerimiz icin en iyisi olsun diye yapmaya calisiyoruz ki o da icgudusel bi sey bence :) ne de olsa biz de bugune kadar yabanci oldugumuz bi dunyaya alismaya calisiyoruz..umarim hepimiz bebeklerimiz icin en dogrusunu buluruz icgudulerimizle :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...