merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

06/05/2011 19:51:00

pütürlü yiyoruz evet. (ekmek biskuvi cubuk kraker..)
- sabah 6-7 gibi biberon 150cc
- 9.30 gibi bulamaç kahvaltı portakal suyu
- öğlen sebzeli çorba + et + balık veya tavuk içinde veya yanına 1 köfte
- akşam üstü meyveli yoğurt (ev yapımı 2side)
- akşam ne yemek varsa evde veya kaşık maması veya 200cc bıberon

06/06/2011 01:19:00

kaanımın ateşinin 8. gününe giriyoruz bi taraftan ev topla bi taraftan eve giren fareyle uğraş derken psikolojim altüst oldu gece 2 sularında fareyi eşim kıstırdı bu gece uyurum derken bu seferde uykum kaçtı ateş 39peditus verdim yine 3gün antibiyotik şurup 3 antibiyotik iğne 3 şişe serum bana mısın demedi nasıl mikropsa ağzı yüzü dolu rahat nefes alamıyo taşınma derdinide unuttum diyarbakırda kalmanında sıkıntılı olduğunu düşünüp yarın sabah eskişehire geçicem umarım geçer yoksa napıcam ben..

06/06/2011 06:44:00

Çok geçmiş olsun :( ne kadar inatçı bir ateşmiş bu... Hemen geçsin...
fare macerası korkunç olsa gerek... Benim aklım giderdi :(

06/06/2011 07:05:00

çok çok geçmiş olsun doktor ne diyor bu kadar uzun süren ateşe canım ya kıyamam ben ona

06/06/2011 07:22:00

çok geçmiş olsun kıyamam ben üçüncü gün de bile perişan olmuştum endişeden.neden kaynaklanıyor acaba bu kadar zaman geçmeyen ateş?tez zamanda gider inşallah.

06/06/2011 08:44:00

yasemin cok gecmis olsun..umarim biran once iyilesir..

06/06/2011 09:24:00

fatto,firuz super bir konuya deginmissiniz, size bisii sormak istiyorum bende ;
bir arkadasimin pedegogunun onerileriymis :  ornegin cocuk ingilizce egitim veren bir krese giderse ve evde de sadece turkce konusulursa (yada tam tersi) iki dili cok paralel ve duzgun ogrenebilirmis.. ama evde yada kreste bu dillerin ikiside konusulmamalıymıs, yani cocuk krese gittiginde ingilizce konusmasi gerektigini ve eve geldiginde turkce konusulmasi gerektigini ogrenmeliymis.. bazi anne babalar cocuk ingilizce ogrensin diye evde ara ara ingilizce ara ara turkce konusarak daha cok cocugun karasini karistiriyorlarmis..  ilk dinledigimde bana cok mantikli gelmisti.. ama bu konuda henuz cok fazla bir arastirma yapmadim.. bu sizce dogrumu bir tespit mi ? bende 3 yasinda krese yazdiracagim kuzeyi, daha zamanimiz var ama dogru bir karar vermek icin simdiden cok okumak ve arastirmak gerektigini dusunuyorum

06/06/2011 09:33:00

Fatmakuzey tespitlerinde bence %100 haklısın...
Kendi deneyimden bahsetmek istiyorum.
Yurtdışında doğdum ben. Fransa'da.. Anne baba sırf türkçe konuştular evde. Kreşe gittik ve orda sırf Fransızca vardı... Kulağımız 2 dile alıştı ve sonra 3. ve 4. dili öğrenmek için o kadar kolay geldi ki... Yani kulak ne kadar erken alışırsa o kadar yabancı dil eğitimi kolaylaşıyor.

Fransızcayı ve türkçeyi anadilimiz gibi konuşuyorduk. Üzerine ingilizce ve almanca/italyanca eklenince (kardeşlerim de dahil buna) dil çok kolay döndü ve kulak aşınalığı olduğu için, kolay oldu .... Anne babanın payı çok büyük evde fransızca konuşmak yasaktı. Türkceyi kaybetmememiz için hep türkce konuşuldu...Gurbetteki cocuklar turkceyi konuşamazlar dikkat ederseniz ama annem babam sayesinde burdakilerden hiç bir zaman farkımız olmadı (teşekkürler annecıge babacıga)

Noyanla şu an cok fransızca konuşmuyorum çünkü evde cogu zaman türkce konuşuluyor ama cdler fransızca veya ingilizce... Mümkün mertebe kreşe verince ki hemfikiriz eşimle 2,5-3 yaşında kreş yolu gözükecek maddi durumumuz el verirse yabancı dil eğitimi veren kreşe yollayacağız.

06/06/2011 10:23:00

Mugecim harika bir ornek oldu bu bana ve eminim tum annelere, sen bunu canli canli yasamissin daha fazla uzerinde dusunmeye gerek yok..,ben sadece ingilizce biliyorum onuda Turkiyede lisans egitimimde ogrendim, yani y.disinda egitim almadigim icin gec ogrenilen her dil gibi benimde pronunciationim kotu :)  kuzeyin oyle olmasini istemiyorum o yuzden hic onunla konusmuyorumda :))   bende ayni seyi dusunuyorum eger maddi durumumuz el verirse y.dil egitim veren bir krese gonderecegim..
kimbilir belki o zamana kadar gurubumuz hep boyle devam ederse, kres konularida acariz bol bol :)

06/06/2011 11:32:00

ben de kendi ailemizden örnek vereyim,annem mükemmel yunanca konuşuyor babam da fransızca.amma ve lakin annem bizimle hiç yunanca konuşmadı,hep türkçe.şimdi pişman ama yunancamız çok akıcı olabilirdi şimdi sadece duyduğunu anlama ama çok az konuşma var.eşim iyi ingilizce ve hollandaca konuşuyor ama o da Can a evde biz konuşmayalım kreşte öğrensin diyor.umarım bunun için imkanımız olur.daha çoook şey paylaşıcaz.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...