merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

06/07/2011 09:09:00

of kızlar ay sonu ancak girebildim
Bizde de alt değiştirme ve üzerini değiştirme sorun kedi gibi kuçağıma yapışıyor yatıramıyorum ağlıyor bazen ayakta bazende baba tutuyor ben yine ayakta değiştiriyorum ama çoğunlukla ağlıyo ne yapıcağımı şaşırdım
Ben çilekte sıkıntı yaşamadım haftasonu kayısı dünde kiraz verdim şapır şupur yedi :)

ben en büyük sıkıntım akşam yemeği doktoruna mail attım cevap gelmedi çok çok az yiyor ve korkuyorum zayıflayacak emiyor ama 11.aydan sonrada sadece süt yeter mi ne kaşık maması ne yemek bakalım dr ne diyecek sizin menülere bakıyorumda karşılaştırmamak lazım ama 3-4 kaşığı geçmiyor yediği tabi kendi kaşığı :(

06/07/2011 09:09:00

leke çıkarıcı ben avon sprey kullanıyorum memnunum tabii sonra yıkıyorum onun deterjanıyla ve çift durulama yapıyorum :)

06/07/2011 09:14:00

bizde de kulakla oynama,çekme,saçlarını yolmaya çalışma hepsi var birebir aynı yani :) biz ilk diş çıkmadan başlamıştı bu huylar hala da devam eder diş çıkma arifesinde ben de iltihap mı var diye endişelenip -daha 5 aylıktı bi de- dr.a götürmüştüm ama dişten oldugunu söylemişti dr...

alt değiştirme de aynen böcek gibi fırt diye elimden kaçıyo cok feci :(( benim metod da ıslak bez kutusunu aç kapa oyunu ve hadi bi tane ver bana.. sözde yardım etmeyi öğrensin diye ileriye hazırlık :P bazen dalıyo oyalanıyo ama coğunlukla mücadele içinde geçiyo :(

06/07/2011 09:15:00

biz de biraz ishal olduk dün ama 4ü geçmedi diş çıkarmayla ilgili olabileceğini bilmiyordum..hemen diyete geçtik lapa ve patates haşlama yoğurt, muz, bol su şimdi daha iyi..başka ne verebilirim yiyecek..dün hiç et vermedim demir damlasıyla takviye ettim ama onu da korka korka verdim..bugün veriyim mi et sizce çocuk proteinsiz kalır mı..? yine bozulmasından korkuyorum..

06/07/2011 09:23:00

avonun leke çıkarıcısı mı var yeliz..ya bu lekeler benim de en büyük sıkıntım bi de artık önlüğünü çıkarmaya başladı sıkıntılı adam yaa :((

06/07/2011 09:25:00

bi eliyle asıltıyor çıkartıyor değil mi önlüğü.

Geçen gün yerlere yattık gülmekten.
Önlüğü eliyle tuttuğu gidi mama sandalyesininin tepsini vurdu. Bi afra bi tafra...Yeter doydum hadi der gibi :D
Bunlar artık herşeyi biliyor anlıyor tepki veriyor :)

06/07/2011 09:26:00

müge gibi önlüksüz asla! kendi yiyeceği durumlarda giydiği kollu her tarafı kapalı bir muşamba faaliyet önlüğü var iyi oluyor..diğer önlüklerimizde hep muşamba zaten..

alt değiştirirken yapmadığımız şaklabanlık kalmıyor..dün yerde değiştirirken altını kaçıverdi ve her yer kaka oldu tarifi anlatılmaz.. ama ne garip hiç sinirlenmedim kakasını seve seve sildim her yeri:)

bikaç gecedir gözleri kapalı ama çığlık çığlığa yanına gidiyorum uyuyor gibi biraz okşuyorum geri uyuyor hoop 1 saat sonra yeniden üstten yine diş geliyor  kabarmış 9 ve 10. dişler sanırım köpek denilen kanin dişleri geliyor, bunlar ve azı diğerlerine nazaran daha zor çıkıyormuş..

06/07/2011 09:31:00

Kesinlikle,önlüğü çekip çıkaramazsa surat ifadesi görülmelik:)Ama önlük çoğunlukla işe yaramıyo kaşığa vurup,hem kendi hem benimkileri hallediyo:(  :)
Amway yerine avon mu dedin acaba Yelizcim..Ben de onu düşünüyodum,daha bitkisel içerikli ne de olsa..
et için bi gün daha bekle istersen Zeren,ben arada bağırsakları da fazla yorulmasın diye vermiyorum,balık malesef benim gibi sevmedi oğlum:(

06/07/2011 09:32:00

bende de var  aktivite önlüğü ama hayatta giydiremiyorum :( bezini aldım sonra daha uzun süre dayanabildik :P muşambaya alerjisi var bizimkinin çıkarmayı keşfettiğinden beri de bi dk. tutamıyosun :(

en zor diş köpekmiş menekşe umarım kolay çıkarlar bizim de 8 dişimiz var ama ben şöyle diye biliyorum önce 2 azı çıkacak sonradan köpek dişler sonra tekrar diğer 2 azı..

06/07/2011 09:34:00

Biz de dişde aynı durumdayız,bol salya,ağlayarak uyanma,arada hafif ateş,kulak çekme,saç yolma,her şeyi (ama en çok beni ve babayı) ısırma..Köpek dişleri geliyo,köpek gibi süründürüyo:(

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...