merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

02/07/2011 12:45:00

arkadaslar önerileriniz cok guzel hemen hemen hepsini denemeye calişıyorum.ben corba olarak pİrinç ve ıspanaklı bi corba yapıyorum burak severek yiyor tabi içersine azcık tuz attıgımda.burak etli veya tavukla VERDİGİM HİÇ BİŞİ YEMİYOR.SEBZE OLARAK BASKA BİEY YEMIYOR.)

02/07/2011 12:50:00

Eti sebze çorbasıyla blenderden geçirdiğinde anlıyor mu ki içinde et olduğunu ?
Burak bey tamak tadına düşkün sanırım :)

Yumurta sarısına gelince, annem sabah labne peyniriyle karıştırıp minik ekmek üstlerine sürmüş.. bizimki tıkınmış resmen.
Bişi sorcam. Kaşık ağızlarına doğru gelirken ağızlarını açıyorlar mı kocaman ? Çok hoşuma gidiyor ya AAA yapıp açıyor... Allah nazarlardan korusun iştahını :))

02/07/2011 12:56:00

amiin
ben de şuna bayılıyorum:iyice açsa sandalyeye yaslanıp kaşığı bekliyo kıpırdamadan,kocaman açıyo ağzını,çok tatlı oluyo.azıcık doymaya başlayınca sağa sola bakınmalar,sandalyenin plastiklerini  ve kemerini kemirme çabalarıyla zevkli anlar biraz sıkıntıya uğruyo:)

02/07/2011 12:59:00

Biz çorbaya bayılıyoruz.Ananemiz birbirinden değişik lezzetli çorbalar yapıyor.Et,kıyma,tavuk hepsini seviyor Can.Pancar çok koyuyoruz bu ara kıpkırmızı nefis bir çorba oluyor.Sabah kahvaltısına yulaf ekliyoruz,bağırsakları çok güzel çalıştırıyor.Bir de avakadoyu çok seviyoruz.Çorba yedirirken hayvan taklitleri yapıyorum ben acayip işe yarıyor:) Bir de biz kahvaltı menüsü eklendiğinden beri daha bir kilo aldık sanki.Bir de çorbayı mümkünse düdüklü tencerede yapın,vitaminleri gitmeden sağlıklı bir şekilde.

02/07/2011 13:40:00

amin , müge bende o ağzını kuş gibi açıp beklemesine bayılıyorum:) ama birde istemediği bir yiyecekse eliyle kaşığa bir vuruyor hooooop kaşık ve içindeki mama ya üstümüzde ya yerde sonra hadibakalım temizlik.

02/07/2011 13:46:00

Muşamba önlük süper oluyor özellikle puuffffff diye hepsini üstüne püskürtünce :))) ya da abşurunca :))) bir de hoşuna gidiyor püskürtmek .....

02/07/2011 13:55:00

bu durumda benimde büyük bir önlük takmam gerekiyor:)

02/07/2011 14:05:00

Tak tak, çıldırmış bebetoya banyo yaptırırken bornoz giymiyormusun :)))

02/07/2011 14:13:00

aaa giymez olurmuyum, zaten halimiz banyoda çümbüş var oluyor. kaan yağız, anne, baba üçlüsü.

02/07/2011 15:09:00

mügecim yatmadan değilde artık akşam öğününde veriyorum ben muhallebiyi bakalım inşallah kilo almada sıkıntı çıkmaz:(
çorba tarifleri süpermiş, ben hep içgüdüsel çorbalar hazırlıyorum:))) o an ne eserse bana artık:) tavuk ve kıymaya başladım ama geçenlerde kayınvalidem kemik suyu hazırlamış doldurdu buzluğuma bi kaç poşet. neden zararlı acaba şuana kadar bir kez kullandım, bu haftaiçi doktora gideceğiz, soracağım mutlaka.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...