merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

06/10/2011 21:09:00

ya açtı fadime teyzesi :) ben de aynen ilk sefer diye 15 dk. bişey tuttum belki daha bile az tırstım hava bulutluydu biraz gerçi sıcaktı ama arada esiyordu ama şeytanın bacağını kırdım zannımca zaten çarşambaya kadar yağmurluymuş bakalım gözlemliycem bebetoyu bi arıza yoksa kaldıgımız yerden devam ;) alışsın istiyorum herşeye koca adam oldu :P

06/10/2011 21:14:00

Ah mert sevsinler havuz sefanı:))Bak çok heveslendim ben de,ilk fırsatta gitmeliyiz,arkadaş bulmalıyım yanıma,yalnız zorlanabilrim zira..

Bugün alt değiştirirken çok kızdım kuzuma,öyle ki bağırıp,dönüp,kaçıyodu,direk sırt üstü yattı,artık korktu mu şaşırdı mı aşırı tepkime anlamadım:((Çok üzüldüm,hala da içim acıyo ama öyle yorulmuştum ki,sadece son 1 saat içinde 3 kere üst değiştirme( mama yerken dökme,su içerken oyun yapıp ıslatma,kakanın taşması),2 alt değiştirme ve bir banyo maceramız olmuştu ve ben bitmiştim,naza niyaza takatim kalmamıştı:((

06/10/2011 21:24:00

ayy aynen aynen rahşan sonra da özür diliyip öptüm saatlerce :( çok pişman oldıum ama beni çıldırtıyo yemek yerken ağzındakileri çıkarıp mama sandalyesine sürüyo üst baş kaç kere değişiyo :(( e benim de bi yerden sonra şalterler atıyo :S

06/11/2011 00:49:00

ya bu bez degisiminde kacma, bagirm, bogusma yuzunden, iyice dolmadan degistiremiyorum. yaz da geldi sicaklarda basladi, daha sik degistirmek istiyorum ama delirecek gibi oluyorum. artik bez degistirme yerinde degistiremiyorum, atlayacak neredeyse, benim yatagin ustunde degistiriyorum. poposuna krem surerken kaciyor, yatagin bilimum yeri krem oldu. kremli poposuyla oturuyor. bir kez de cis yapti. yerde degistirsem o ayri kiyamet. benim kiz cok kucukten beri yuruse de, donse de. denedim sert zeminde sirt ustu yatirinca donemiyor, kalkamiyor ve deliriyor. ya yere sirt ustu dusse falan, ki; genel de poposuna duser, bizim kiz bitti. sanirsiniz etinden et koptu. sert zemin fobisi, sastim kaldim. bayadir boyle.
yahu kizlar, ben de uzun zamandir burada degilim ama cocugum burada dogdu ya, turkiyede de cocuklu tanidigim falan da yoktu, cocuk bakmayi burada, buranin kurallarina gore ogrendim. o nedenle beni mazur gorun. havuz konusunda mesela; ben buraya gelene kadar cok nadir havuza girmisimdir, deniz hastasiyim ve denize gitmedigim yaz olmamistir. olmamisti buaya gelene dek. yahu burada millet havuzsuz yasamiyor yaw. ben de hamileyken, o havuz fobisini astim. igrenc, pis, mikroplu; diye dusunurken, yuzmek hamileye cok iyi geldigi icin gittim birkac kez. belime iyi geliyordu. burada her mahallede; yaklasik 250 m'de bir havuz var. acik ve kapali ve ucretsiz. kisin disarisi -25 derece iken bile girip yuzuyoruz. lorin hele bitiyor gerci ben milletin aksine lorini gec soktum. biz 1 aydir girriyoruz ama daha mikrobik birsey olmadi. masallah diyeyim, nezle bile olmadi. havuzdan cikiyoruz, dus aliyoruz, hemen orada, sampuanliyorum, giyinip cikiyoruz. birsuru de bebek var. temizliginden eminseniz ne bilim girilebilir birseymis. o kadar da korkunc diil havuz.
ama soyle de birsey var; havuz sabahtan aksama kadar acik diil. 2 gun haric genelde 1-2 saat acik, sonra kapali sonra yine 1 saat acik... yine temizlik, sonra aksam is cikisi gelenler icin aksam acik, sonra yine temizlik ve sadece klorlama yapilmiyor. birkez yanlis saatte gitmistim de gormustum, ciddi suyu degisiyor resmen. gunde toplam 3-4 saat acik ve aile saatleri ayri, havuzu da ayri. havuz bezsiz, dus almadan girmek yasak. allahim buradaki seyleri gordukce; deliriyorum, benim ulkem de boyle olabilir! neden olmasin, bu ulkeden cok daha iyi standartlarda olabilecek kapasitemiz varken, benim halkim niye faydalanmasin? vallahi sedo diyor sen bu gidisle turkiyeye donup milletvekili olacaksin, ilk taktigim konu ise annelrin sut izninin uzamasi ve babalarin da sut izni almasi. bence babalar 6 ay, annelr 1 yil almali. hadi bak burada anne de baba da 1 yil aliyor, bizimkiler az alsin. cocuk sorumlulugu oyle kolay degil, hepsi gorsun.

06/11/2011 00:53:00

bu arada mert cok tatli yaaa.
bir de efruz ben olsam kendi duygularimdan once; cocugum iyi bakilmis mi, kendi cocugu kadar deger vermis mi, annesizligi hissetmis mi?? falan filan onu dusunurum. arkadasim ilk kizdi; cok uzuldum onu kirdigim icin ama ben onun kizini kendiminkinden ayirmadim. hala da cok severim, gerci aramizdaki sorunu giderdik arkadasimla ama ne bileyim, o an benim kiskanclik duygum, bebegimin rahati ve mutlulugundan sonra gelir.

06/11/2011 08:31:00

evet bencede fatma sana katılıyorum,o an kıskançlık,annelik egosu vs.vız gelir,bebek yeni doğmuş ve ağlıyor,her gögsü olan kadının aklına gelecek ilk şey onun anne şefkatine ve anne sütüne ihtiyaç duyduğunu düşünmek olur,ben olsam bende emzirirdim yeni doğmuş bir bebeği,helede annesi hasta ve uzakta ise,bu bence insan olmakla alakalı,analık hissiyle alakalı.hatta kerem 5 aylıkken kendi isteğiyle beni bıraktığında ağlamıştım niye bırakıyor beni diye,ve 1 hafta araştırma yapmıştım yeni doğmuş annesiz bir bebek bulup olan sütümle onu emzirebilmek için,ama yakınımda bulamadım,doktorumda ihtiyacı olan bir bebek olmadığını söyleyince aramayı bıraktım.

Tabi 7-8 aylık bir bebek olsa başka gıdalarla beslenebilir,dikkati başka yöne çekilebilir.Ben yenidoğanlar için konusuyorum.

Bu arada senin kızdığın konulara bizde üzülüyoruz fatmacım ama elimizden çok şey gelmiyor.Süt izni konusunda önümüzdeki yıllarda bence daha güzel gelişmeler olabilir diye düşünüyorum,tüm anneler ve bebeklerin buna ihtiyacı var.Babaların da buna dahil olması zaten olması gereken birşey.Anne tek başına herşeye yetemiyor.

06/11/2011 11:34:00

ya keremin annesi (adini biliyordum da unuttum) onun bebegi 2 aylik, benimki ise 3 aylik idi. biri uyur biri uyanir, 5 gun hic uyumadim, sikayet de etmedim. bir de onun bebegi kolik. biberon icmeyi de bilmiyordu o zaman, diliyle hep itiyordu, iste oyle. oysa ben emzirmek istememistim basta, lorin'e ihanet gibi; sonra kiyamadim, annesiz, ama uyanir uyanmaz yuzume gulumserdi. canim benim yaa. simdi portekizde ama donecekler.

bu arada hep deliksiz, hic uyanmadan sabaha kadar uyumak hayalimdi, son zamanlarda lorin 5'te kalkiyor, emziriyorum geri yatiyor, 7-8 gibi kalkiyor. yani tek uyanis. amaaaa dun gece hic kalkmadi 7'ye kadar ama ben yine de deliksiz uyuyamiyorum, surekli uyanip ustunu kontrol ediyorum :/ galiba deliksiz uyku bana hayal cunku ben degistim :(

06/11/2011 12:03:00

vücut erken uyanmaya alışıyor bi süre sonra fatmacım benim adımda fadime,fatoşda diyebilirsin.nasıl kolayına gelirse.bende bazen kerem 8 de uyanır diye bekliyorum,bi bakıyorum 9 olmuş bazende 9,5 daha yeni uyanası tutuyor,tabi benim uyku yinede bölük pörçük oluyor alıştığım için,rahat uyuduğum geceler çok az ama o uyanmadan uyuduğum5-6 saat bana asırlar gibi uzun geliyor ve zaten o uyanmasada uyanıyorum :))

06/11/2011 14:05:00

Menekşecim kuzunun doğum günü kutlu olsun,eminim çok tuhaf duygular içindesindir,geçen sene bugün yaşadıkların gözünün önüne gelmiştir kesin.Güleç Mehmet Akif'i çok öpüyoruz annesi.Umarım keyifli bir doğum günü geçirirsiniz.
Bizde bugün akşam arkadaşımızın oğlunun sünnet düğününe davetliyiz,hazırlanmamız gerek.Burası bugün çok sessiz.hepinizi öper kaçarız.

06/11/2011 14:56:00

zeren mertin resmine bayıldım cok tatlı masallh.
bızımkıde bu aIRralar pek bi mız mız oldu yapmaması gereken bır seyı yaptıgında ve aldıgında 'HAYIR' diyorum anlamıyor bıraz sesimi yukseltıp tekrar uyarınca agmaya baslıyor baska bıseyle dıkkatını cekmeye calısıyorum genelde pek basarılı olmuyor olsa bıle bır sure sonra tekrar hatırlıyor gene aynı seyı yapmak istıyor sız ne yapıyorsunuz bu gıbı durumlarda?

Bu ara gene uyku duzenımız gene mahvoldu gene gunduz uyyor ne gece.çıldırmak uzereyım bugün sinirden oturup agladım cunku onu uytmaya calısırken butun sınırlerim altust oluyor.kalkıp yatagın ortasına oturuyor ve bi daha kesinlikle uyumuyor:sonra butun gün hiçbirseyden mutlu olmuyor ne oyuncak oynuyor ne kitaplara bakıyor.anlayacagınız cok kotuyum bu aralar bunları yazarken bıle yataktan bana bagrıyor artık kendıme ayıracak 1 saat bıle zamanım olmuyor uyudugu kısa zamanlarda da anca yemek ve ütü. babamızında işleri yoğun bu aralar butun yuk benım üzerimde.uyku sorununu bıraz halletsek hersey bıraz daha ıyı olacak ama 4-5 duzeldi diyorum tam gene eskıye donuyor.2-3 yaşında bebeği olan arkadaşların güncellemelerini okuyorum onlarda hala uykusuzluktan  muzdarıpler ne yapacaz bılmıyorum daha da beren in 2 dişi var diğerleri çıkarken halimizi tahmin bile edemiyorum.tabi durumlar boyle olnca zaman zaman sesimi yükseltiyorum o na karsı ama tamullümde kalmıyor  belli bir yerden sonra yapmamamam gerek belkı bana uyumamasına tahammul edemıyorum cunku
uykusuz beren=iştahsız beren=mızmız beren=mutsuz beren.....

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...