merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

06/11/2011 15:31:00

berenim lades üstüne lades!! valla kopyala yapıştır yapıcaktım. ne uyuyor, ne yiyiyor ne de duruyor. artık bu yaşam biçimimiz oldu. annem buradaydı 2 haftadır rahattım. en azından sabahları uyuyordum, yarın sabah gidiyor, bunalıma girdim bile...

ben artık dişe falan yormuyorum. bazı bebekler uykuyu seviyor, bazıları hiç sevmiyor, bizimki 2. cins. aynı babası.. babası da gecenin 4ünde uyur, sabah 8de kalkar işe gider. kaderimizse çekeceğiz, arada anane babane takviyesi iyi oluyor. annenler gelsin biraz kendine gelirsin...

06/11/2011 15:39:00

Canim bi hafta once ankaradaydik annemlerde orda kuzu gibi oluyor deliksiz uyuyor yemek yiyor eve gelince sapitiyor annelere alistiktan sonra daha cok bocaliyoruz

06/11/2011 17:16:00

S

06/11/2011 19:02:00

Bebislerinize sandalet olarak hangi marka aldiniz....tavsiyeleriniz varmi

06/11/2011 21:13:00

benim lorin dis sancisi haric masallah 2'den fazla uyanmadi hic. dun gece hic uyanmadi. son zamanlarda da 1 kere uyaniyor. sansli azinliktanim.ben hamileyken duymustum ki; bebekler biz hareket ettigimizde sallantidan uyur, biz uzaninca uyanirmis, dogunca da gece gunduz onlarda farkli olurmus; ben de doguma yakin odama gunes dogardi, hemen karnimi acar guneslenirdim ve soguk bir meyvesuyu icerdim hemen. uyansin diye. kendimce uyansin, kipirdasin isterdim. dogdu hic uyku sorunu olmadi, sutum cok olurdu agridan uyanirdim, bizimkini hiiic uyandiramazdim, hep uyuklar vaziyette zorla emzirirdim agridan. hani benim uyandirmalarim olmasa uyanmazdi bile. dis donemi 3-4 kez uyanir oldu, simdi yine gecti ama ust disler gelecek yine uyanmalar baslar heralde, gece dis donemi bazen 3-4 gibi uyanir uyumaz, meme de ise yaramaz, o zaman uyutmaya calismam; cunku hem benim uykum kacmis olur hem de tecrubeyle sabit ugrassam da ugrasmasam da 1bucuk saat-2 saat sonra kendisi uyur. ugrasmayinca ben de sinirlenmemis oluyorum. oturup mail bakiyorum, kendisine pek yuz vermiyorum. sonra kucagima alip sariliyorum gozlerini ovusturmaya baslarsa, disine de orajel, goodnight. uyuyor.

06/11/2011 21:15:00

ya orajel nedir yaa parmagimla surdum loloya, sonra parmagimi emdim dilim uyustu. o olmasa yandiydik. vallahi isteyenlere yollayacagim, zahmet de olmaz, bu uykusuzluunuza yazik yahu. isteyen cekinmesin soylesin. ben bir kisiye yollarim o da digerlerine verir. olur mu?

06/11/2011 21:25:00

valla fatto gel ol milletvekili kurtar bizi sonra biz de 2.ye cesaret edebilelim :) yeliz de emme reformuna katilmisti..burda da sivil toplum insiyatifleri bir takım seyler yapıyorlar insallah bir gün türkiyede de insana deger verilecek dogumundan ölene kadar..

baska bebege süt verme konusuna gelince bence de dogru yapmıssın ama iste lohusa bir kadının da duygu dalgalanmalarını da anlayabiliyorum..valla benim de şarıl şarıl sütlerim akarken daha sağmayı bilmezken e-sütanne projem vardı :) anne sütü içemeyen bebelerle sütü kendi bebesine yetip de fazla bile gelen anneleri buluşturan bi platform..sonra duydum ki satanlar bile oluyormus meğer internette.. :)

sezenkaan bizim ayagimizdan cıkarmadıgımız deri robeezlerimiz var şimdiden eskidi bile kenarları açık sandalet ama patik gibi.. şimdi önü açık ve altı yumusak (robeez kadar değil ama) bi sandalet arayışındayım ben de!.. 

06/11/2011 21:30:00

ben de hamileyken cok yüzdüm ve güneşlendim hatta hala göbek deliğim kapkara çıkmıyo bi türlü :P o kadar kese yapmaya çalışıyorum deliğe de zor yapılıyo :S

06/11/2011 21:36:00

fatto aman diyeyim dilini mi ısırırsın duvara mı vurusun siz kanadalılar ne yapıyorsunuz büyük konuşunca...Gerçekten şanslı azınlıktansın....Maşallah lolocuğuma.....

Zeren Merto çok şirinn hem havuzda hem d. günü partisinde acayip bi havalı maşalllh diyeyim....

sezenkaan ben de sandalet arıyorum. her kıyafete uyabilen beyaz, kendi başına çıkaramayacapı bi türdennn...

Bi de şeyyyy...biraz kopya verin yaaa... ne hediye aldınız  ben çok kararsızım oyuncak, kıyafet...bissürü seçenek var......
kopya kopyaaaa

06/11/2011 21:43:00

teşekkür ederim safiyecim bugün de başka bi doruğun (furkan doruk) dogumgünündeydik :)) anlıycanız dg dg geziyoz biz.. onlar da sabah kahvaltı şeklinde yapmışlar kozyatağında bağ pastanesinde karşıda oturanlar düşünebilir belki güzeldi :) bi katı ayırmışlar çocuk oyun odası var..cünkü daha büyük cocuk misafirler de vardı..onun da foto koyarım..

bi de birşey sorucam pasta araştırıyoruz ya biz hiç fiyat aldınız mı..ortalama fiyatlar nasıl..ben bi yerden fiyat aldım biraz fazla geldi de.. :S 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...