merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

06/11/2011 20:55:00

ben aldımda normal pastaneden 10 kişilik 80 civarı,15 kişilik 100-120 arasıydı,ama ben ayşin gibi bir pastacı buldum burda,doğum günü pastamızı büyük ihtimal jungle temalı(deniz altıda olabilir)karar vermek zor gerçekten şeker hamurlu üç boyutlu hayvancıklı bişeyler yaptırcam,kurabiyede yapacak kombin.sanırım onun fiyatı daha pahalıdır sormayı unuttum,15 gün sonra arayıp sipariş verirken sorarım artık :))

Safiyecim ben 2 parça kıyafet aldım,bir tane bebişe özel yapım elde yapma zeytinyağlı bebek sabunu yolluycam,içinde zararlı hiçbirşey yok. Kerem için özel yaptırdım,o sabun diğer hazır şampuan ve duş jellerinden daha sağlıklı.bir tanede anneye minik bir hediye.belki başka birşeylerde aklıma gelir,karar vermek zor ama benimki kız olduğu için biraz daha kolay,kızlara seçenek sonsuz çünkü.umarım pazartesi salı yollarım.

06/11/2011 21:43:00

Ah bu uyanmalar,yememeler hep aynı diyorum Seda,bazen soldan soldan geliyo naparsın:(
Fatto sayende ufkumuz açılıyo ve imreniyoruz sana,kesinlikle de şanslı azınlıktasın bravo loloya:)
Ben de deniz,havuz bol bol yüzdüm,yürüdüm..Bebeğimle de başlıycaz yakında..
Bugün nike sandalet almaya gitmiştim,daha önce baktığım bi modeli http://store.nike.com/us/en_us/?cp=usns_CSE_081109_ShoppingCom&l=shop,pdp,ctr-inline/cid-1/pid-367836/pgid-367836#l=shop,pdp,ctr-inline/cid-1/pid-367836/pgid-367836 bunu alacaktım(farklı renkleri var,fiyat 55 tl).Ama marmara forum da stride rite da crocs beğendim,epey kaldı ayağında çıkarabilir mi denemek için,sonra çok kullanışlı olduğunu düşündük eşimle,deniz,havuz dışarısı yani herşeyle,heryerde kullanabileceğini,sponge boblı modelini aldık:)resmini koyarım sonra..Fiyat indirimde 49tl,son çiftti..Ama başka renk,modelde var bikaç tane daha..
Pasta,kurabiye konusunu bende merak ediyorum..
Asıl konu,hiç yaşamadığımız bi kriz yaşadık bugün,dışardan geç geldik,arabada uyumuştu,rahatsız etmemek için direk koydum yatağına,40-45 dk sonra hıçkırıklarla uyandı,emmez,durmaz katıla katıla ağlar,babayla ikimiz baş edemedik,sonra kaka yaptığını fark ettik,banyo,devam sütü,oyuncaklar,emzirme,ninni herşeyi yaptık,ağlama30-35 dakika sürdü nasıl iç çekiyo,hastaneye gidiyoruz dediğmden 5 dk sonra geçti,babayla oynadı,ben başladım bu sefer ağlamaya (çaktırmadan tabi) 1 saat sonra uyudu..Neydi şimdi bu hiç anlayamadım,inşallah bi daha yaşamayız:((

06/11/2011 21:44:00

Ah bu uyanmalar,yememeler hep aynı diyorum Seda,bazen soldan soldan geliyo naparsın:(
Fatto sayende ufkumuz açılıyo ve imreniyoruz sana,kesinlikle de şanslı azınlıktasın bravo loloya:)
Ben de deniz,havuz bol bol yüzdüm,yürüdüm..Bebeğimle de başlıycaz yakında..
Bugün nike sandalet almaya gitmiştim,daha önce baktığım bi modeli http://store.nike.com/us/en_us/?cp=usns_CSE_081109_ShoppingCom&l=shop,pdp,ctr-inline/cid-1/pid-367836/pgid-367836#l=shop,pdp,ctr-inline/cid-1/pid-367836/pgid-367836 bunu alacaktım(farklı renkleri var,fiyat 55 tl).Ama marmara forum da stride rite da crocs beğendim,epey kaldı ayağında çıkarabilir mi denemek için,sonra çok kullanışlı olduğunu düşündük eşimle,deniz,havuz dışarısı yani herşeyle,heryerde kullanabileceğini,sponge boblı modelini aldık:)resmini koyarım sonra..Fiyat indirimde 49tl,son çiftti..Ama başka renk,modelde var bikaç tane daha..
Pasta,kurabiye konusunu bende merak ediyorum..
Asıl konu,hiç yaşamadığımız bi kriz yaşadık bugün,dışardan geç geldik,arabada uyumuştu,rahatsız etmemek için direk koydum yatağına,40-45 dk sonra hıçkırıklarla uyandı,emmez,durmaz katıla katıla ağlar,babayla ikimiz baş edemedik,sonra kaka yaptığını fark ettik,banyo,devam sütü,oyuncaklar,emzirme,ninni herşeyi yaptık,ağlama30-35 dakika sürdü nasıl iç çekiyo,hastaneye gidiyoruz dediğmden 5 dk sonra geçti,babayla oynadı,ben başladım bu sefer ağlamaya (çaktırmadan tabi) 1 saat sonra uyudu..Neydi şimdi bu hiç anlayamadım,inşallah bi daha yaşamayız:((

06/12/2011 02:11:00

geox harika ama cok pahali ve ben robeez hastasiyim.
robeez'in soft soles modelleri yaninda mini shoes diye bir serisi var alti biraz daha sert ama cok konforlu, yani yine cogu ayakkabiya gore yumusak. ben aslinda zara'nin herseyi oldugu gibi bebe ayakkabilarini da begeniyorum.

http://www.robeez.com/Mini-Shoez-Robeez-baby-shoes/Department.aspx?DeptID=318&PriceCat=1&Lang=EN-US&RefID=20110302_us_spring

robeez mini shoes serisi... bizim lorin kilolu degil ama tombik ayak, patates ayak oldugu icin bir sandalet aldim ayagi gecmiyor, bir ust yeri cirt cirt bantli aldim, oturup onu aciyor onla oynuyor boyuna, yine robeez, yine robeez diyorum. en rahati o oldu yine. ama bizim deniz olayimiz yok, yazik bize yaaa, okyanus var, o da buzzzz. anca havuz, kum havuzu onlarda da yalinayak...

06/12/2011 02:46:00

bu arada lazimlik alan var mi? nasil birsey alacaksiniz? deneyen var mi?

06/12/2011 02:55:00

ya ben pek hamarat degilim ama turkiyenin muzlu rulo pastalarina bitiyorum, gecen dedim ne olursa olsun, yapacagim bir muzlu pasta. amanin o ne pastaydi, kendimle gurur duydum. artik dolapta surekli muzlu rulo pasta var. ya bu canadalilar pastadan anlamiyor. bakin pasta anlayislari su; 1 parmak kalinliginda kek (hicbir abartma yoktur) uzerinde 4 parmak kalinliginda krem santi, uzerine cilekli pastaysa cilek marmelati ve cilekler, muzluysa o keza... igrenc. valla su muzlu pastadan aldigim gazla lolo'nun pastasini kendim yapacagim. suslu pastalar da var ama icerik bu olduktan sonraaaa, kendim yapacagim en iyisi.

06/12/2011 03:11:00

simdi saat gecenin 12'si oldu. uyumayan bebelerin annelerin eminik bir tavsiye, calisan annelere uymayacak ama... ben bebesi uyuyan bir anne olarak sizi az anliyorum sanmayin, 1 hafta ilk dis zamani oyle olmustu da cok yorucuydu. ben bebegime cok sinirlendigim zaman genelde onun benden daha cok aci cektigini dusunup sinirimi yatisiriyorum. 20'lik disimi aklima getiriyorum hemen. dogum sancisina da oyle dayanmistim, "o benden daha cok aci cekyor hem de minicik ama dayaniyor, ugrasiyor" demistim. sonra o ne zaman uyudu siz de uyuyun, birakin isi gucu. bir corba pissin evde yeter. uyaninca baktiniz uyumayacak uyutmaya calisip delirmeyin, annem bana geldi 1-2 gun. lorin yemiyor "aaa ugrasamam senle" diyip birakiyorum. oyun mu istiyor oyun oynuyorum. yatmiyor "demekki uyku zamani gelmemis". annem de "oooh bizim fatma da ne rahat" diye soyleniyor. siz dinlenirseniz, sinir de kalmaz stres de. yarim saat uyusa, aman surayi da topluyayim oyle yatayim demeyin. dirrek yatin.

uykusuz anne=stresli anne=mutsuz bebek=vijdanazabi ceken anne

nasilsa bu bir donem, gececek ve hepimiz uyuyacagiz :) oyle zamanlar gelcek onlar bizi ayakta uyutacak.

06/12/2011 06:26:00

Merhaba kizlar. Bizim yuksek ates nihayet dun sabah dustu. Ve hemen arkasindan gogsunde isilik gibi dokuntuler cikti. Goz kapagi kizardi ve hafif sisti. Sanirim 6. Hastalik gecirdik. Doktorumuz oyle dedi. Ama istahsizlik hat safhada. Hiiiic birsey yemiyor. Herseyi denedim. Zorlarsam belki 100-120 cc mama iciyor. Umarim kalici olmaz bu yememe huyu .. :((

06/12/2011 06:54:00

Tuubis cok cok gecmis olsun kizlar ne cok yazmissiniz anca okudum aklimda kalanlar

Ayakkabi yani patik gibi bisiii pediped aldik Derinde begendi cikarmiyor :)

Pasta fiyatlari badem hamurlular dilim fiyat veriyorlar en pahali pelit 13 tl degirmen 11,5 pastaci rapunzel 10 tl aysin 8,5 tl

Sandalethenuz bende bulamadim :(

Uyku konusu bizde de ayni maalesef ama ben alistim 3-4 kalkmalar daha cogu oldugu zamanlarda olmustu buna sukur diyorum

Ve oy vermeye gidiyorum umarim ulkemiz icin iyi sonuclar cikar sandiktan

06/12/2011 08:28:00

ben lazımlık görünce cok beğenerek sundan aldım portatif ilerisi için şimdiden alıyim sonra bulamam dedim..ama mert torbalardan nefret ediyor üstüne oturmak istemedi..belki tuvalet adaptörü halini kullanrız ya da büyüyünce oturur belki..yolculuk çin cok rahat birşeye benziyor cünkü kapanınca küçücük oluyor..
http://www.jokerland.org/urun.aspx?stkID=14116

sonra ablam basit bişey almıs 5 liraya disneyin içine tuv. yapınca müzik calanlardan onu da denedim ama ondan da kalkmak istedir..o yuzden zorlamıyorum sanırım daha hzır değil

tuvalet eğitimiyle ilgili su yazıyı okumaızı tavsiye ederim..
http://cafeanneyazar.blogspot.com/2011/04/tuvalet-egitimi.html

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...