merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

06/14/2011 08:36:00

bende cevapları takipteyim:)

06/14/2011 09:35:00

yeşim ve müge sizin oğullarınızı yerim yutarım !!! Allah bağışlasın..

06/14/2011 09:49:00

Amin canım

Hepimizinkini :)

Bu sinirli bıdıklar size sinirleniyor mu ?
Hayır dememi kattiyen kabul etmiyor. Kurtuluş yolu benimle göz iletişimini kesmekte buluyor. Gözgöze gelirse benim gözlerimin kızgın ifadesine denk gelicek...işte o zaman duymamazlıktan görmemezlikten geliyor.. hayret edilecek bir şey.
Zorla bana bakmasını sağlarsam acayip öfkelenip oyuncaklarını fırlatıyor KASTI yapıyor! veya vuruyor onlara.
Ne yapıcam ? Benimkine has bişi mi (annem kocama benzetiyor) yoksa bu ayın verdiği kontrolsüz asabiyet mi ?

06/14/2011 10:17:00

Müge bizdede durumlar fena bir haftadır Derin alttan alttan kararıyor nasıl anlatıyım kötü kötü bakıyor hayır deyince ve oda hayıı diyor bide dadada diye söylenmeye bağırmaya başladı bende anlamlandıramıyorum ama fena geriliyorum sanki ben çocuğum baya baya azar atıyo kurabiyem

06/14/2011 10:53:00

Bizimkinde de var asabiyet,yumruklarını sıkıyor ve eline ne varsa fırlatıyor.Bir de yalandan ağlaması var,eğer kızarsak yüzünü buruşturup ağlar gibi ses çıkarıyor ama kesinlikle gerçek ağlama değil,tamamen kendini acındırma! bunları nasıl akıl ediyorlar anlamıyorum valla:)

06/14/2011 11:04:00

Hep aynı yollardan geçiyoruz gerçekten, bende şaşkınım nasıl akıl edip yapıyrlar diye, kızdığımda veya babası kızdığında gözlerini kaçırıyor, duymamazlığa gelip devam ediyor ama anladığınıda ele veriyor, ağlama şeklini bile değiştirdi daha bir yaygaracı oldu, hele söylenmesi bitiriyor beni. o hallerinde bile alıp içime atasım geliyor ama yelkenlerimi suya indirmiyorum:)
hatta eşime diyorum ki bu bizi suya götürür susuz getirir:9

06/14/2011 11:26:00

Iyi o zaman cocugum extra sinirli diye kendimi hırpalamanın anlamı yok.. Edepsiz cocuk sevmem, ne zaman başlıcak disiplin peki ?

06/14/2011 11:37:00

müge bence biz tavrımızı koyaraktan onlara sınırlarını öğretiyoruz , içten içe biliyorlar neler yapıp yapmamaları gerektiğini ben haftasonları gözlemliyorumda yapılmaz ,apma dediğim şeyleri nasıl fırsatını bulsamda yapsam diye zaman kolayıp gözetiyor bende burdan şunu çıkarıyorum dediklerimizi anlıyor,sınırlarını biliyor yavaş yavaşta bunu hayata geçirecektir diyorum.
eğer polyannacı davranmıyorsam tabi ki:)

06/14/2011 11:43:00

:))) Park yatagın ayak ucunda gözler var, ayağı kalktığı vakıt o gözler ile karşı karşıya geliyor. Içinde işte bildiğin bezler, ıslak mendil. 1-2 alt- krem vs vs ıvır zıvır var. Bızım bıdık kalkar teker teker hepsini yere fırlatırdı. Bir gün cok cıddı sert bır tonla anlattım Peygamber sabrıyla.. hayır dıye dıye kısa öz cümlelerle. Mucıze gibi geldi bana cunku artık yapmıyor. Kalkıyor bakıyor tepeden ama dokunmuyor. 1-0 Muge

Ama o zaman az sinirliydi (minik detay) :))

Şimdi karakteri bıraz daha ön planda silik değil. TV yanında modem kutusu/telefon/rehber/fişler var . Oraya dokunmasını ıstemıyorum.. Ama gel gör ki sözümü dinlemiyor. 15 000 hayır işitti.. Parmak gördü kara bakışımı gördü. Yok dinlemiyor.. sinirleniyor bağırıyor yalancı mızmızlama ağlama var ...
1-1 Noyan/Müge
Sabırla tükenmeden devam edicem...

06/14/2011 11:51:00

aynen aynen ya sabır diyip devam edeceğiz:) biliyoruz ki onlar mağara adamı biz onlara şekil vereceğiz büyük sabırla.
Onlar şu anda kişiliklerinin farkına varıyorlarmış ve bizlere çevreye kendilerini kabullendirmeye çalışıp kişiliklerini oluşturmaya çalışıyorlarmış. kısacası diyorlar ki heyyyy ahali beni görün bende varım:))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...