merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

06/15/2011 08:22:00

Biliyorsunuz artık bebişlerimiz herşeyi kapmaya başladı. Annemden son bizimle geçireceği günler için Noyanla eğitici şeyler öğretmesini rica ettim.
Dün başladılar. Bu sabah burun nerde dediğimizde eliyle burnuna gidiyordu.
Gözler nerde dediğimde kıpkıpkıp yapıyor gözlerini (açıp kapıyor yani)
Agız nerde ... kocaman açıyor ağzını...
Tabii bu sabah canı istiyordu. Dün akşam yapmadı... :))

Sizden de fikir alalım, neler öğretebiliriz kolay yorucu olmayan hafizaya kolay kayıt edebilen.
Sesler kısa kelimeleri biliyoruz.. e başka ?

06/15/2011 08:25:00

Dün Arda'da annemle spor yapıyorlarmış :)) annem kollarını havaya kaldırıp spor ypıyormuş , arda da annemin yanına oturmuş , o da onunla birlikte spor yapmış , annem görmeliydiniz dedi , be nsöylemeden kendi kendine beni taklit etti dedi...

06/15/2011 08:26:00

Hm spor bu fikri sevdim... deneyelim :D

06/15/2011 08:32:00

hmmm bir düşüneyim nesneler ve kişiler artık hafızada isimleriyle kayıtlı.misal anne,baba,dede,anane,dayı,lamba,kurbağa(gece lambası),su,hortum denilince onlar gösteriliyor.çiçek deyince çiçeği herkese koklatıyor.pipi nerde deyince gösteriyor,şimdilik sadece pipi ama:)) kitapta uğur böceği,maymun,kedi,köpek,aslan gösteriliyor.çirkin ol deyince ağız yüz büzülüyor çirkin olamaya çalışıyor:)))))
kişiler daha kolay,nesneleri de sık tekrarlayarak öğretebiliriz.bir de şunu farkettim artık masalları daha dikkatli dinliyor.kendi uydurduğum bir masal var başrolde Can ın olduğu,onu biliyor mesela tepki veriyor hemen anlatınca.

06/15/2011 08:34:00

Deneyimlerinizi paylaşmanız iyi oluyor vallah.. güzeeeeel

06/15/2011 08:34:00

müge bende hayvanlar seti aldım( kitaptan daha öğretici olabilr düşüncesi ile) görmüşsündür  oyuncakçılarda. onları isimleri ve sesleri ile tanıtmaya çalışıyoruz öğreniyor heralde.

sebzeleri , meyveleri hep isimleri ve renkleri   ile söylüyorum  bak oğlum kırmızı domates vb.

oyuncağın nerde yapabilirsiniz koltuğun üstünde altında vb.

birde büyükten küçüğe diziler küplerde aldım, büyük küçük kavramlarını öğrenmesi için

aklıma gelenler bunlar:)

06/15/2011 08:35:00

Sanırım tekrardan geçiyor öğrenimler

06/15/2011 08:37:00

Benimki her türlü arabanın yerde sürüleceğini anladı, tekerleklere merak var... Erkek cocuga has mı ? Genetik mi.. Erkek anneleri ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

İpek oyuncagını sallıyor ayağında... kız cocugu oldu ıcın mı acep ?

06/15/2011 08:39:00

aynen tekrardan geçiyor öğrenmek

06/15/2011 08:41:00

evet müge arabalara müthiş ilgili artık eliyle arabayı sürüyor birde sürerken sıpa ses çıkarıyor.daha gerçekçi kılıyor durumu:)))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...