merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

02/09/2011 08:24:00

sağol yesimcen:)

02/09/2011 09:49:00

02/09/2011 09:49:00

arkadaşlar bebekleriniz hangi posizyonda uyuyor biizmki 1. ayından beri yüzüstü yatmaya alıştı. (gaza yüzünden) şimdi de resmen kavga veriyorum sırt üstü yatsın diye her gece resmen di reniyorum ama bazen sabrım yetmiyo ve çeviriyorum tesini. hemen uykuya dalıyor.kalp için zararlı diye duymuştum.böyle uyutanvar mı?
bir de zeliha bi gaz ilacından bahsetmiştiniz sanırım adı neydi onun 7. ayımızda gaz ilacı alıcaz :)

02/09/2011 10:17:00

safiye sadece bebek değil biz yetişkin isanlar içinde yüz üstü yatmak sakıncalı sağlk açısından. kaan yağızda 10 gündür bu pozisyonda yatmak istiyor ama ben sürekli çeviriyorum. gaz ilacını sormuşsun bende zelihada aynı ilacı kullanmışız( biogia ) ilacın adı gerçekten etkisi müthiş. ama bu aydaki çocukta önemli gaz sancısı oluyormu ki?

02/09/2011 10:21:00

mibrim bizimkide günde 4 sefer yarım saat uyuyor. çok dağınık toplayamadım bir araya uykularını. merlinin ki ideal olanı :) yemek saatleri doğduğundan beri düzenli ama uzatamadım gündüz uykularını.
 hayırlı olsun tosunum darısı başımıza :)

02/09/2011 11:10:00

benim oglusum da gunde 4 sefer 30 ar dakikadan uyuyor.. Eger bunlardan biri 1-1,5 saat olursa (kazara) o zaman 3 sefer uyuyor ve aksam 8.30-9.30 arasi gece uykusuna yatiyor.. Bizim asil mucadelemiz bundan sonra basliyor.. Saat basi uyaniyor oglusum 2 aydir.. Ne yaptiysam olmadi.. gece caylari, gece mamalari, uykusunda biberonla tahilli mamalar, tahilli muhallebiler vs... Acliktan degil uyanmasi.. O kesin.. Ama uyaniyor iste....Sanirim bunu kabullenmek uzereyim..:(

02/09/2011 11:12:00

sorma simden ya, çığlık çığlığa uyandıbu gece kaç kere kusağıma aldım pış pışladım yüsükoyu  yatırıp sırtına masaj yaptım ancak o zaman çıkarabildi gazını.
bi velim vardı öğrencimin annesi dr. ona sormuştum bu aya kadar gazı var normal mi diye? kiş o zamanlar 4. ayını bitirmişti. o da kendi kızı için (benim öğrencim) 8 ay sürdü demişti.
gaz ilacı olarak nurse harvey, babuline, sab simplex (ki hakkında çok şaibeler çıktı) ve muskat kullandım. etkileri hiç olmadı diyemem ama çok kısa süreli oldu.
bu işacı deniycem şimid uzun zamandan beri ilaç vermiyorum.

02/09/2011 11:23:00

muhammet burak ilk dogdugu zamanlar cok sık uyanıyorda elini kıpırdatsa korkup cok şiddetli aglıyordu doktor normal dedi sonrasında 1 ay gece gündüz bu şekilde devam etti sonra büyüklerimiz kundaklarsak belki düzellir dedi o gün den sonra (maşallah )deliksiz uyuyor ama kundakla nerdeyse 6 ay bitecek ama kundaklamassak uyumuyo:(

02/09/2011 11:38:00

Arkadaşlar Danimarka'da yayınlanan bir araştırmaya göre bebekleri en iyi uyutma yöntemi ayakta sallamakmış ve ilk iki ay hafif derecede kundaklamakmış.Bakar mısınız bu konuda yaptığım sayısız ukalalıktan sonra çıkan sonuçlara .şimdi eşim durmadan dalga geçiyor benimle.Annemlere gidip siz haklısınız demeliymişim:) biz kucakta sallanarak uyuyorduk.öğlen ayakta denedik ve hoop uykuya geçtik!

02/09/2011 11:43:00

safiye nurse harvey, sab simplex, muskat kullandım ama hiç bir fayda göremedik. çocuğum ilk gaz sancılarında o kadar ağlamıştıki kucağımda bir an ses kesilip kendinden geçmişti benim o günki korkumu sözlerle anlatmam imkansız. 10 gün içerisinde bu ilaçla tanıştım ve Allaha şükür müthiş işe yaradı yinede alırken eczacıya sor benimki deneyime dayalı bir öneri. geçmiş olsun.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...