merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

06/17/2011 01:46:00

loli ile evin oradaki su parkinin acildigini duyarduymaz kostuk, islandik oynadik. iki gundur oradayiz. nurtiye de pek giremedim

06/17/2011 02:00:00

bir de hediyemi aldim ama hala gondermedim, yarin 1 yere daha bakicam, orada belki daha begendigim birsey bulurum diye, oraya da bakayim. ehee ev hediye doldu ama 3 ay icerisinde geri verebilirim diye...
bu arada fadimeye de nurefsana da gecmis olsun.
kizim dogali beri hayatimda etmedigim kadar dua eder oldum. cok dini butun biri oldugum soylenemez, hayatimda oruc, namaz hic olmamasina ragmen ilginctir sukretmek bende hastalik gibidir. daha dogrusu hicbirzaman halime lanet etmedim ne kadar kotu olsa da durum. hergece sukrediyorum saglikli bir yavrum, mutlu bir yuvam var diye. bugun nurti'ye kisa sureligine bir baktim ve bir kadincagizin cocugu yuruyemiyormus, dert ortagina yazmis. annelik mi beni duygusallastirdi ne oldum bilmiyorum; tum gun dua ettim kadina. sevde sana da ediyorum. dermansiz dert vermesin ve evlatlarimizla sinanmayalim umarim.
ben hic cocuk istemeyen biri idim; hatta esimle bu sartla evlendim. benden asla cocuk istemeyecekti. velhasil hamile kalinca insan daha bezelye kadar, bolunmus birkac hucreden olusan bir canliya ilk bakista asik olabilir mi? olabilirmis. daha otesi bu varlik hayatindaki en degerli sey, vazgecilmez olabilir miymis o dakikadan itibaren?; olabilirmis.
yani daha neler duyacagiz; ilk defa duydum 6. hastalik...

06/17/2011 02:02:00

su delisi lolik sevinctenellerini cirparken.

06/17/2011 07:00:00

çok tatlısın sen lorin :)

6. hastalığı bizde geçirdik. Şimdi doğruyu söylemek gerekirse doktorların cok zor tespit edebileceği bir hastalık.
3 gün boyunca 39 ila 40 arası ateş (çok yüksek yani). 3 günün sonunda bıçak gibi kesiliyor. Şurup ve fitil sadece. 3 günün sonunda kızamıkçık gibi döküntüler.
Hatırlarmısınız doktorumuz kızamık aşısına bağlamıştı. Alakası yokmuş. 6. hastalık halk dilinde popüler ama tıp henüz kabullenememiş çünkü hiç bir anlamı yok, altyapısı yok. Cocuk capcanlı dipdiri.. huysuz değil sadece cok yuksek ateşi var... Bu aylara has bir hastalık.. Bende nurturia dan öğrenmiştim...

06/17/2011 07:07:00

çok tatlı bu loli yaa,tam Can a göreymiş bu su parkı delirirdi artık bizimki mutluluktan:) şimdi yine bana kızacaklar burdakiler ama biz de pazar günü tekneyle açılıyoruz ailecek.babalar günü denizde geçecek,akşam yakınlarda bir koyda kalıcaz.Can la nasıl olucak çok merak ediyorum,kamarada yatıcaz çünkü.tekne sallanıyor ya bizimki de hiç uyanmadan sabaha kadar uyur inşallah.bir tek sineklerden tırsıyorum.

06/17/2011 07:08:00

çok geçmiş olsun hasta bebeklere,6.hastalığı burda öğrendim ben de.Allah korusun tüm kuzuları.

06/17/2011 07:08:00

Şimdi okudum blogunu Sevde, aynısı oldu tıpatıp. Doktor antıbyotık verdiydi sadece 3 gün kullandım.. anladım olayı ama geç olmuştu. Ilk ve son antıbyotık deneyimimiz oldu ....
Neden boğaz ıltahabı diyeceksin.. Boğazına bakınca bu 6, hastalık vakalarının boğazları biraz şiş oluyor hatta yemekte biraz zorluk cıkarıyor. Noyan ın da boğazları kızarmıştı..
Geçmiş olsun... Döküntüler 5 günde geçiyor

06/17/2011 07:09:00

Yeşim denizde sinek olur mu ? Bence deniz havası ninni etkisi yapacak ... Süper geçecek göreceksin.. Bizim için de tadını çıkartın :)

06/17/2011 07:15:00

Oluyor Mügecim eğer karaya yakın bağlarsak tekneyi ordan geliyorlar yok açıktaysak o kadar değil.çok mavi yolculuk yaptığımdan biliyorum.bol bol resim çekeyim de siz de görün küçük miçoyu:))

06/17/2011 07:15:00

24 ayına kadar.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...