merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

06/17/2011 07:25:00

bizimkinde yeni bir huy başladı şimdi daha doğrusu ben şöyle düşünüyorum.bence her çocuk kendi karakteriyle doğuyor yani bazı temel şeyler var sonra onun üstüne biraz biçimleniyor.misal Can doğduğundan beri herşeyi kendi yapmaya çalışan bir bebek,biraz özgür ruh gibi.şimdi yemeğini kendi yemek istiyor mesela,kaşık ve çatallara saldırıyor.ağzına kendi götürmeye çalışıyor.biz de müsade ediyoruz aslında çok da hoşuma gidiyor.evet ortalık çok batıyor ama 4 yaşında hala annesi yediren çocukaları görünce karışmamaya karar veriyorum.dün meyveyi nerdeyse böyle yedi,babası kaşığına almasına yardım etti o ağzına götürdü,sonunda da şöyle bir görüntü vardı.Can ın saçlarının yarısı meyve püresi,üstü başı batmış,yüzü elmadan görünmüyor,mama sandalyesini hiç söylemeyeyim:)
sanırım ben artık çatal,kaşık vs yi her öğünde eline vericem.

06/17/2011 07:36:00

Selam kızlar,bugün md. yrd.dan torpiliiyim,evdeyim:))

Ya annemler geldiğinden beri onat acaip huysuz,sürekli değil ama çoğunlukla mızmız..Benimle daha mı rahattı,kalabalıktan mı,şımarıyo mu nedir anlamadım ama sıkıntılı:(Ben de arada fırçalıyorum,tabi çok canım sıkılıyo sonra sanırım yeni duruma alışması için zaman tanımalıyım..Ve tabi daha sabırlı olmalıyım,ama çok yorgun ve uykusuzum:((

Şu yemek yerken kendi yeme durumuna bizimki de hasta yeşim,hatta kirlenmesin diye ben yedirmekte ısrar ettiğimde napıyo uyanık; ağzına alıyo,geri çıkarıp,tutup,evirip çevirip inceliyo öyle yiyo:))

6. hastalığı ben de burdan öğrendim,bütün hasta kuzulara ve annelerine çok geçmiş olsun..
Yarın ilk havuz keyfimizi yapıcaz inş. Ama hava bulutlu olacakmış,bakalım girebilecek miyiz..kalender orduevinde olucaz (ilgililere duyurulur:)) Bi de unnadodan sipariş verdiğim simit gelmedi henüz,bir gün için alayım mı ,idare eder miyiz,tecrübelilerden cevap lütfen..

06/17/2011 07:51:00

Evet Rahşan,Balmumcu yapsanızda görüşsek,tanışsak,kaynaşsak ya:))İpek de pek sevimli hani:))
Ay biz şimdiden böyleyiz,ilerde halimi düşünemiyorum,potansiyel gelin adayı herkes:))Çok ayıp bana:)

06/17/2011 07:57:00

Kizlar internetimde sorun vardi simdi okudum vee agzim acik Derinde bir haftadir hep kendi yeme pesinde bende engellemiyim diyorum alabileceklerini eline veriyorum vee sinir maalesef bendede var ve ben babaya cok yansitiyorum oda bu ara isyanlarda :(

Lorin cok tatli fato masallah kizina iyikide dogurmussun

06/17/2011 07:58:00

gunaydın herkeze herkezin kyfi yerindedir inşallah

06/17/2011 08:06:00

Bence kendi kendine yemek yemek isteyen bebekler süper.. hatta özeniyorum açıkçası... Noyan da öyle bişi yok maalesef koysun popoşi sandalyeye açsın ağzını azarlasın bizi kaşık yavaş geliyor diye, lokmayı yiyince hmm mhhh yapsın zevkten.
Benim oğlum öyle böyle tembel değil...

(anasına çekmiş annemin dediklerine göre) .... 18 aylık yürümüşüm.. kıçımı kaldırmıyormuşum oyunaklarımla kimse dokunmadan 2 saat oynayabilirmişim. gece boyunca sıır uyanma o kadar uykuya düşkünmüşüm... Noyan babası gibi olsun yaaa (o da benim tersi) ... 10 aylık yürümüş

06/17/2011 08:07:00

Bence kendi kendine yemek yemek isteyen bebekler süper.. hatta özeniyorum açıkçası... Noyan da öyle bişi yok maalesef koysun popoşi sandalyeye açsın ağzını azarlasın bizi kaşık yavaş geliyor diye, lokmayı yiyince hmm mhhh yapsın zevkten.
Benim oğlum öyle böyle tembel değil...

(anasına çekmiş annemin dediklerine göre) .... 18 aylık yürümüşüm.. kıçımı kaldırmıyormuşum oyuncaklarımla kimse dokunmadan 2 saat oynayabilirmişim. gece boyunca sıfır uyanma o kadar uykuya düşkünmüşüm... Noyan babası gibi olsun yaaa (o da benim tersi) ... 10 aylık yürümüş

06/17/2011 08:40:00

Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar. Fatmacım çok tatlısın çok teşekkür ederim, Lorin'e bayıldım maşallah bu aylarda yürüyen bebeklere hastayım zaten, bambaşka oluyorlar:)

Mügecim, boğaz enfeksiyonu konusundaki aydınlatma için teşekkürler, demek 5 gün:( Nurefşan biraz huzursuz ama artık mutlu değil, döküntü başladığından beri mızmız oldu inşallah biran önce geçer.

Ve yeşim:) Kıskandım;) Resimleri bekliyoruz.

Nurefşan'da verdiğim yemeği ağzından çıkarıp eline alıyor, inceliyor sonra tekrar ağzına koyuyor:)) Bu da kendi kendine yeme isteğinin bir belirtisi olabilir mi acaba

06/17/2011 09:10:00

Sevdecim çok geçmiş olsun şimdi yazabildim...
Benim süt kızım leyla da geçirmişti 6. hastalık denen şeyi..gerçekten çok ciddi ateş yapıyor..Atlatır inşallah Nurefşan kuzusu..Mızmızlık hali bizde de var..bazen bağırıyorum valla..ne yapsam mız mızzz....

loli yerim seni, fatto halimize şükredecek o kadar şey var ki.. en doğrusunu yapıyorsun.. ben de her gece yatağa girdiğimde içinde bulunduğum nimetler için şükrederim....En önemlisi eşimin ve benim ve kızımızın sağlığı...

Kendi kendine yeme konusuna gelince benimki de sanırım emraklı takımdan..Eline verdiğim meyve, bebe bisk, çubuk kraker itina ile yiyor..mamasını da kendi kendine yemeyi teşvik için mama sandalyesine vakumla yaşışan tabakalrdan alıcam (ne zamandan beri alıcam) o zaman tabağ kaldırım "atti" yapamaz...

bu aralar bizimkinin hareketleri;
öpücüklü baybay yap dediğimizde elini öpüp sallıyor kim olursa olsun (tv deki kişiler marketteki adamlar)
eline aldığı bişiyi atti yapıp atıyor.
ilkarabamı kenara sıkıştırıp oyuncaklarını kurcalıyor.. üzerine oturunca da heemn ayaklarını topluyor biri onu sürsün diye...
tay tay duruyor çok korkarak 1 adım atıyor ve hemen kendini karşısındakinin kucağına atıyor..
"deee" ya da "diii" diyerek bana bakıyor, aynısını yapmamı bekliyor, yapınca da kahkahalara başlıyor....bu bi yemeği yapana kadar devam ediyor.....
dışarı için hazırlandığımı farkedince kapının önüne gidip "attta" diyor...
pipetle suyunu ve meyve suyunu içiyor
uykusu gelince kafayı bi yere koyup eee ee diyor...(en sevimli hal bu)
mama yerken mama güzel mi annecim dediğimde ( mmm mhhh) yapıyor...
ve en son .....
bana sarıldığında kucağıma aldığımda, nereyı çıplak bulursa, kol, boyun, yanak tabi hemen kocaman bi öpücük konduruyor...tabi dünyalar benim oluyooorrr :)))

06/17/2011 09:32:00

Ooo maşallah senihaya daha napsın,bravo diyip alkışlarımı gönderiyorum sana:))

Az önve olanlar;illa kaysıyı bana ver dedi,tamam dedim,olgununu seçmiştim tabi rahat yesin diye,mıncık mıncık yaptı,her yere sürdü,bi lokma yedi mi HAYIR..Aldım elinden ağladı,aldırmadım ben yedim eline sevdiği bişey verdim sustu:)
Benzerlik mi bilmem ama 2 şahitim var bu çocuk çok zorda kalınca konuşuyo sanki,dün resmen çok net 'anne' dedi,bu sabahta uyumak için emiyoruz ya biraz mızıldandı,sonra anne memmee dedi yaa:)))Hemen emdi ve uyudu..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...