merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

06/17/2011 09:42:00

sevde geçmiş olsun..çok duyuyorum bu 6.hastalığı Allah yardımcın olsun...

memoda noyan gibi koy sandalyesine açsın ağzını kendi yemeğe teşebbüsü yok deniyorum eline verdiğim şeyleri kemiriyor ama kaşık falan ııııııh asla işine gelmiyor..bu arada ben çok geç yürümüş geç emeklemiş çok huysuz beter bir bebekmişim ailem çok çekmiş benden..uzzunca bir süre sinirlenip yumruklarımı sıkıp morarıp şişip bayılırmışım..öyle epilepsi falan değil asabiyetmiş demiş doktor nasıl birşeysem artık:)

06/17/2011 09:45:00

bir soru:

yaklaşık 2 haftadır geceleri uykular bölük pörçük çok fenayım çok ama dün gece denedimki emzik ağzında olursa uykusu uzuyor sizce uyku esnasında ağzında emzik olmasına müsade etmelimiyim? bu aralar emzik hayatımızda yok gibi biirşeydi..daha sonra alışıp emziksiz uyumazsa diye endişeleniyorum

06/17/2011 09:54:00

bizim emzik geçmişimiz yeni aslında. Ne zaman beni emmeyi bıraktı (5. ay) o zaman telafi niyetine verdik emziği o da sadece uyku vaktinde. Noyan gün içersinde emzik kullanmıyor. Yatağında durur zaten hep emzik. Ama uyuyacağına yakın ağzına emzik ve uyku arkadaşı Mor olmadan dalmıyor uykuya. Bazen gece ağzından düşüyor, alıyorum yana koyuyorum. Sabah kendisi tekrar ağzına almış buluyoruz.
Şu anda kaldırmak istemiyorum çünkü onun için uykuya dalmak veya evet uyku vaktım gelmiş gibi bir anlam taşıyor... Ama vazgeçilmez değil bence... Güven ve rahatlama duygusu bence daha çok emzik. Eminim ki zamanı gelince kendi istemiyecek.. Emzik olmayınca mor'u emiyor
İşini görüyorsa bence kullan, uykuyu evet tutuyor bence ....

06/17/2011 10:05:00

bizde de öyle gündüz hiç yok hayatımızda gece de yoktu ama beni emmeyi bıraktı gibi müge:(( bakıyorum emzik olunca uyku hafiflediğinde cok cok emip dalıyor tekrar işime geldi açıkçası birgece emzik ağzında uyuttum daha iyiydi bu gece de deneyim bari ama bazen de ağzından düşünce uyanıyor buda işin diğer bir boyutu..

06/17/2011 11:11:00

Müge çok benzettim Nurefşanla:))) tek fark bizde mor yerine battaniye var ve emzik olmayınca battaniyeyi emiyor, doğal olarak da ağzı tüy doluyor:)))) bende emzik yanlısıyım en azından uykuda, hem dediğin gibi bir uyku sinyali oluyor, hem rahatlama. Emseydi böyle düşünür müydüm bilmiyorum ama emmediği için bari çocuğum emzikle mutlu olsun diyorum.

Bu arada Seniha'ya maşallah, çok maharetli canım:)

06/17/2011 11:35:00

emziksiz uyku çok zor biz de evin heryerinde emziği var Can ın,uykuya dalarken mutlaka arar,ağzından çekmem ben de,zaten gece bir süre sonra atıyor.emzik güven duygusu demek,emme içgüdüsü bazı bebeklerde çok kuvvetliymiş bizimki onlardan,mesela öğlen emzirdim eve giidince uykuya daldı çektim memeyi ve hemen emziği verdim.

06/17/2011 12:39:00

ne güzel paylaşımlarınız...fırsat buldukça aranızda olmaya çalışıyorum....temmuz annesi oldum çıktım ben de...:))

06/17/2011 13:58:00

sayfa 517 tkıldı ilerlemiyor

06/17/2011 14:17:00

emzik konusunda mutlu ettiniz beni o zaman devam:D

06/17/2011 15:21:00

Benim fındığım da uyurken arar emziği.. ya da arabada tabii yine uykusu gelmişken..
Beni emdiği halde emziği hep sevdi benimki..ben de emerken uyursa benim de acelem varsa memeyi çekip emziği tıkıyorum..bazen huysuzluk yapar ama genelde iyi emzikli bebekk

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...