merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

06/18/2011 21:36:00

arkadaslar benim kiz iki aydir 9 kilo. yani 9 ay kontrolunde 8.780 idi. simdi de 9.100. yurumeye basladi hic durmuyor ondan mi? sizde var mi boyle birsey cunku yiyor. gunde 3 ogun. sabah kasik mamasi, oglen corba, bol sehriyeli genelde, aksam et veya balik yaninda pilav, yogurt. ara ogunler emzirme, meyve. her ogunde bir su bardagindan biraz az olacak kadar yiyor yaklasik. normal mi, biraz dozu artirayim mi? yani sonlara dogru doymus izlenimi veriyor, ben de tamam diyorum ama tabagini hep bitiriyor genelde. yani biraz daha versem yer gibime geliyor. en korktugum sey isteksiz yemesi ve zorla yemesi. yani o nedenle daha yer diyip tikmak istemiyorum ama acaba az mi yiyor. amaan bunun da bir olcusu yok da merak ettim iste ;ne kadar yiyor acaba sizin bebeler.sut kac ml iciyor emdigi icin bilemiyorum.

06/18/2011 21:55:00

onat çok tatlısın sen:) maşallah sana.
bizim 9 diş var ve köpek dişler de şu sıralar yolda herkese kolaylıklar ve sabır diliyorum.

fatmacım bence çok iyi yiyor yani açıkcası nurefşan o kadar yemiyor, her öğün 1 su bardağından az süpermiş maşallah diyorum:)

Nurefşan bir tek öğle yemeği öğününü çok verimli yiyor,
sabah normal kahvaltı ve o da her gün havasına göre ne kadar yerse artık,
akşam bazen yemek bazen kaşık maması ama o bile öğlen yediği kadar olmuyor.
yoğurt ve meyve de ara öğün olarak ve yoğurt+meyve toplamda 1 su bardağına yakındır. 

Son 1,5 ayda 100 gr. almış, acaba az mı yiyor takıyım mı şimdi. arkadaşlar fikirler?

06/19/2011 07:45:00

ÇOK CANIMIZ CEKTI SIZI GORUNCE.
HARİKA RESİMLER
TATILI IPLE CEKIYORUZ

06/19/2011 08:03:00

Fatmacım, bizim doktorumuzun dediklerine göre. 1 porsyon = 200 cc yani bir 11-12 aylık bebeğin mide kapasitesi. Eline bir bardak su alırsan, ölçersen, 1 bardak su hemen hemen 200 cc dir yani Lorin güzel yemek yiyor. Bu arada 11 aydan 12 aya geçişte bebeğin alacagı kilo hemen hemen 0 ila 200 gr mış. Hareket arttığından kilo almıyolar.
Bu ayın 3 unde 10.7 kg di oğlan dijitalde (ve doktorun tartısında) bugün meraktan yine tarttım aynı kiloda duruyor. Ki maşallah iştahı da yerinde.
Dün muffinler yaptım uyduruk kafama göre, az şekerli... kahvaltı da yedi bitane. Dün 2 tane yedi...
(tarif : 2 yumurta, yarım bardak sıvı yağ, yarım dan az şeker, 2 bardak un, cok az kabartma tozu) 15 tane çıkıyor mafin kaplarından 150 derecede 15-20 dk pişecek. Bebek için çok pratik oluyor yedirmek parkta kağıdında. Bayıldı.. babamız da bayıldı :) bende kendimi pek marifetli gördüm :)

Babalar günü hediyelerimizi beğendi babamız bu sabah erkenden takdim ettik :) Kahvaltı planımız suya düştü babamız göreve gitti, bu sabah şehit ailesi baba ziyareti yapacak,
Bütün babalarımızın gününü kutluyoruz, evlerimizin direkleri, biz duygusal düşünürken onlar bizim akıllarımız mantıklarımız. Hepsini çok seviyoruz ! Iyi ki varlar.

06/19/2011 08:20:00

rahşan çok renkli kareler,gözümüz gönlümüz açıldı,Onat çok mutlu görünüyor..

Fatmacım bence yemesi çok güzel,keşke bizimkide artık eskisi gibi yese,ishal bugun tekrar başladı,ishal mama takviyesine başlamam gerek tekrar.ben her ögünde 180 veriyordum 1 ay önce falan ama artık 150 ml 'i 2 postada içiyor,az ama sık yiyor gibi bişey :)))
keremde 9,600 galiba.

06/19/2011 08:28:00

BU ARADA YARIN YINE TEMALI RESIMLER OLAYINA GIRICEZ HABERINIZ OLSUN

- UYKU HALINDE YAPTIK

- BABALAR ILE RESIMLERI YAPTIK

- ANNELER ILE YAPTIK

- OUTDOOR / DIŞARDA YAPTIK

Ve yarınki temayı açıklıyorum :

YAVRUŞUNUZUN EN KOMIK EN EGLENCELI KARESI -
                                                    BIZI GULUMSETECEK 
                                             GULDURECEK OLAN KARESI....

HADE BAKALIM ALBUMLERI KARISTIRINIZ !!!!! IŞBASINA ANNİŞLER

06/19/2011 09:44:00

Fatto evet öğretmenim ve 37 yaşındayım:))yani çok teşekkürler iltifatlarına..

Yeme işine gelince siz bizden de iyisiniz,sabah yumurta yiyosak sorun yok(yanında tam buğday ekmeği bi parça,pekmezli tahıllı bulamaçtan da çok çok az 50cc ancak yer),cornflekse bayılır..Bizimde en iyi öğünümüz öğle,etli sebzeli çorbasını (yaklaşık 150 cc) yer,100cc yoğurt,akşam muzlu muhallebi,arada devam sütü de veriyorum ben değişiyo ama ort. günde 200cc de onu içer.Pilav varsa birazda ondan yer,köfte,balık yerdiremedim şimdiye kadar arada azar azar deniyorum.Geçen ay 10,8kg dık,10 gün sonra kontrol ama pek bişey aldığını sanmıyorum çok hareketli.Bence sorun yok.

Bu arada Onat çok az su içiyo,neden acaba?Ara ara hep veriyorum ama çok su kabımız var,teke mi indirsem a
caba,onun etkisi olur mu?

Babamız babalar günü hediyelerine ,özellikle de onatın bodysine bayıldı,kendisininkini de hemen giydi,işte fotolar:))

06/19/2011 09:45:00

Balkonda,nöbetten gelecek babamızı beklerken..

06/19/2011 09:46:00

Bu da mest olmuş babamız:))

06/19/2011 09:47:00

Bu kadar poz verme yeter oynamaca başlasın:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...