merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

02/11/2011 09:08:00

günaydın kızlar..bugün oğlumun kakasında dün yedirdiğim sebze çorbasında ki havuçları aynı şekilde gördüm..bu durum havuçları sindiremediği anlamına mı geliyor ilk defa böyle gördüm yukarıdan verdiğim gibi aşağıdan çıkmış:)

02/11/2011 09:09:00

evet sindirememiş anlaşılan...
blenderden geçirmedin pütürlü verdin sanırsam... biraz çiğ kalmışş havuçların :) Iyıkı kabız olmamış oğluşun :)

02/11/2011 09:15:00

blender yapmıyorum buharda pişirdiğim sebzeleri patates ezeceği ile ezdim..aslında yumuşacıktı?ah yavrum blender mı yapmalıyım müge?

02/11/2011 09:17:00

Yooo kullandığın yöntem de çok iyi... vitamini kalıyor işte mis fibi.. hem çiğnemeyi ve damağıyla ezmeyi de öğreniyor.. Yönteme devam belki havuç için diğer sebzeleri içinden cıkarınc onlar biraz daha kalsın...
Ben blenderden geçiriyorum ama yavaş yavaş pütür bırakmaya başladım..

02/11/2011 09:24:00

evet bende uzun zamandır pütürlü yediriyorum..ilk defa oldu gerçi düne has bir durum sanırım..zaten kabızlık başlı başına bir dert bizim için Allahtan olmamış.

02/11/2011 10:05:00

mibrim bence aynı olayı bi iki kere yaşamıştım bence yöntemin güzel.

şimdi size dün babamın kafama sokuşturduğu bir soruyu sormam lazım. hepinizin bebekleri tam basıyor mu? benim kızım hala parmak uçlarında basıyor ayağını elimle tutarsam tam basıyor ama hep parmak ucunda bende sıkıntı olur diye böyle fazla bastırmak istemiyorum. haftaya doktora gidince soracağım ama abartmam gereken bi durum var mı??? ne olur beni rahatlatın:(

02/11/2011 10:18:00

Nurefşan çoook cimcime olmuş :)) Bakışlar cadı modunda fıldır fıldır:))))
Ne kadar evhamlıyız yahu.. sende benden farklı degilsin... kesin parmak ucuyla basmak normaldir diyecek doktor.. benimki istediği zaman dimdik dikilip basıyor ayaklarının üstüne.. istemediği zaman parmak ucu... yani sanırım kendi hallerine bırakmakta fayda var derim.. rahat olmamız gerek rahat !!!

02/11/2011 10:25:00

müge teyzesi doğru tahmin hiç sorma çok cadıyız çok:))) ben evham yapmıyordum da  babam dün bunu doktora sorun deyince panik oldum gerçi ona göre çocuk 8 aylıkken yürümeli:) beni ne yapıp edip 9 aylıkken yürütmüşler illa kızımıda yürütecekler. normal olsunda ne zaman yürürse yürüsün bana hiç dert değil zaten yürümeye başlayınca yükümüz iki kat artacak.

02/11/2011 10:31:00

Benim annem de tam tersi.. bırak kendi haline o istediği zaman yapar eder oturur kalkar...
10,5 aylık bebeği olan arkadaşım var çocuk deli gibi heryere gidiyormuş..tadını cıkart dıyor bana..bu günlerini mum gibi ararmışım... 2 dk yanlız kalmaya gelmiyolarmış....

02/11/2011 12:28:00

Bende  basmamasını dert ediyordum kızlar.. Bizim ki basıyor sonra hemen çöküyor..Benim içinde geç yürümesi sorun değil..Nörolojik bir problemi olmasın yeter bana..
Doktorumuz tembel dedi.. Ama ben yine de bir nörolojiye göstermek istiyorum gelecek ay.. Sizce götürmeli miyim?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...