merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

02/11/2011 11:57:00

mürgeciim bu yürüme konuşma vs.gibi şeyler her bebekte farklı olabiliyor..dert etme tabi ki anne yüreğin götürmek istiyorsa götür ama bence o zamanı gelince herşeyi yapacaktır.bizim bugün 8 ayımız doldu daha yeni çökmeden kuvvetli basıyor..bende takıyordum emeklemiyor bir tarafına dönüyor..sadece oturup keyf yapıyor diye kızdılar bana da herşeyde doktora taşınma yıpranırsınız dur bakalım dediler hak verdim..bende durum böyle annıycan..

02/11/2011 13:02:00

Doktorumuz yürüteç verdi ayakları kuvvetlensin diye.. Bu ay onu deniyecem bir olmazsa hala çökmeye devam ederse 8 aylıkken götürmeyi düşünüyorum bakalım..
Bi de sizinkiler alkış,gel gel ya da tel sarar gibi şeyler yapıyor mu?

02/11/2011 13:15:00

hayırrr yapmıyor ne alkış ne tel sarar ne gel gel..

02/11/2011 13:40:00

Ece'de yapmıyor da acaba bunda da mı geriyiz diye düşünmeye başladım..

02/11/2011 13:47:00

yok benimki de daha yapmıyor o hareketleri ama ben bol bol yapıyorum öğrensin diye. bu arada parmak ucu meselesini abartmışım sanırım araştırdım normal bir durummuş.

02/11/2011 13:53:00

bende evhamlandım şimdi. bizimkide basmıyor ayaklarına parmak uçlarında duruyor. oda fazla diil hemen çöküyor zaten. senin dediklerinide yapmıyor mürge.
bende blendırdan geçiriyorum bebişin yemeklerini. geçenlerde merlinin pancar tarifini yapmıştık ardanın kakası pembe çıktı mibrim. bazen yediklerinden oluyor snrm. bir kerede irmiği çok koymuş teyzem kakası irmik doluydu. biraz diri kalmışta olabilir verdiklerin.

02/11/2011 19:39:00

benimki de tel sarar gel gel alkış gibi şeyler yapmıyor. eline bir nesne veriyorum aynısından ben de alıyorum oyuncak gibi. at hadi annecim deyip kutuya atıyorum defalarca tabi o bana bakıyo bu sırada. en sonunda o da attı ilk defa. bunu bir de çak yapmasını biliyor :) tel sarar yapmayı 4 gözle bekliyorum.
ben de yürüteç kullanıyorum. seviyor ama sürekli değil. geçen çok uykusu gelmiş az daha yürüüteçte uyuyakalacaktı kafa gitmişti gittiğimde ::)
bir de arkadaşlar benimki ben odadan çıkınca ağlamaya başlıyor. ve bu durum beni yıpratıyor. mesela mutfakta iş yaparken o da mama sandl. oturuyor. ben odaya gidiyorum bir  şey getirmek ya da ona oyuncak almak için. o sırada basıyor çığlığı. bir daha da susturamıyorum.kucağa alıp saatlerce tutarsam ne ala.böyle yapan bebekler var mı acaba acill yardım!!

02/11/2011 20:30:00

safiyeseniha; Elif Berra da odadan çıkar çıkmaz feci halde ağlamaya başlıyor ve bunu sadece bana yapıyor. Şöyle bir şey okumuştum bu konuda; bebekler 9. aya kadar anneyle kendilerinin bir bütün yani aynı insan olduğunu düşünürlermiş. O yüzden anneden ayrılmaya aşırı tepki gösteriyorlarmış. Umarım 9. aydan sonra 5-10 odasında tek başına kalabilirler diyeceğim ama bu seferde hareketlendikleri için biz bırakamayız gibi geliyor :) Yani diyeceğim o ki "merak etme yalnız değilsin" :))
Bu arada geçen hafta birden bire "gel gel" deyip eliyle de gel hareketi yapmaya başladı. arkasından de-de-de ler başladı. Bu çocuklar uyuyup uyanıp süpriz yapıyorlar. Biz öğretmedik bu arada bunları. Kendiliğinden öğreniyorlar sanırım ve istedikleri zaman da hünerlerini gösteriyorlar :)

02/11/2011 20:49:00

safiyeseniha benimkide odadan çıkar çıkmaz basıyor çığlığı demek bunların hepsi aynı ama zaten emeklediği içinde tek başına bırakamıyorum özellikle odadan çıkınca geri geldiğimde peşimden kapının dibine kadar gelmiş buluyorum bu arada çekmece açma denemelerine başladı bile:)

02/11/2011 21:19:00

Benim hic arkamdan aglamiyor Can nasil aglar ki bir oyuncak denizinin icinde oturuyor ya da babasi havalarda ucuruyor ya da dedesi durmadan ziplatiyor:) durmadan babababa diyor, gel gel yapiyor,saklanip cee yapmayi biliyor.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...