merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

02/12/2011 15:13:00

maşallah tüm bebeklere :) biabaiga ilacı işe yaradı sanırım 2 geceden beri deliksiz uyuyor (maşallh) yanı 12 den 4 e kadr  :)buna da şükür. çığılık çığlıktı gecelerimiz.
odadan çıkınca ağlama konusunda yanlız değilmişim demek.ben de yalnız bırakmıyorum çünkü tutunup kalkma merkalısı düşüp kafayı bir yere çarpması an meselesi.
hepinizin bebeklerini öptüm :)

02/12/2011 15:13:00

yav bu sefer de kakasından kahvaltısındaki ceviz çıktı.kafayı kakayla bozdum..onuda mı sindiremedi yani!rondoda çekmiştim halbuki..

02/12/2011 15:15:00

biabaiga bu şekilde mi yazılıyor?nette bakacaktım bulamadım..gaz için mi safiye

02/12/2011 16:27:00

BioGaia Damla

02/12/2011 22:28:00

evet gaz için mibrim. kabızlığıa da iyi geliyormuş.mantığı bağırsaklara iyi bakteri gönderiyor. ve gaz barsağa homojen olarak yayılıyor ve kakasını daha rahat yapıyor.
bir de kakasından tabiki verdiğin yiyecekler çıkacak sonuçta çocuk değirmen değil onun sinidirm sistemi biizmki kadar gelişmedi kaldı ki (çok özür) bazen bizim de başımıza gelebiliyor.
bence kakasını fazla inceleme :)) bizim bi arkadaşın bebeği (senihadan 20 gün küçük) beşiğinde oynarken annesinin astığı nazar boncuğunun çengelli iğnesini yutmuş :( filimde midesinde çıkmış hemde açık vaziyette. 12 saat mi belli bi saatte çıkmazsa midesine hortum salarak yapılan işlem neydi ha işte onla alıcaklardı. ama çok şükür çıkmış. beren bebek rahat:) annesine kakasını kontrol et demiş dr. :))
yazılışı mügenin yazdığı gibi

02/14/2011 07:04:00

arkadaşlar dün öğrendiim bi bilgiyi paylaşmak istiyorum
arkadaşımın sürekli kabız olan 2yaşında bi çocuu vardı,naapsalar geçmiyomuş,geçen bi profa götürmüşler,mamalarını sürekli blendırladıı için oluyomuş meğer,blendır gıdaların lifini parçaladıı için bu tür sorunlara yol açabiliyomuş..napcaz şimdi,çatalla ezince de ii olmuyo,rendeleyip mi pişiricez....

02/14/2011 07:13:00

Zeliha blender şu an şart benim için diyorum ben..yakında ona ihtiyaç duyulmayacak zaten. Hafıf pütürlü kalmaya başladı zaten yemeklerimiz... Ya da püre aletiyle ezilecek ama o zaman da sebzeleri buharda pişirmek gerekicek vitaminleri ölmesin diye. Suda cok haşlanması gerekiyor çünkü rahat ezilmesi için püre aletiyle...
Ben şu anda sistemimi değiştirmek istemiyorum...

02/14/2011 07:30:00

ben deeee

02/14/2011 11:21:00

ben kahvaltılarını ilk başladğımda 2 hafta önce çatalla evip yedirmeye çalışıyorudm. bir kaç kere tıkandı ve çok korktum. daha sonra blendırladım. bugün ceviz attım kahvaltısına, yedirdikten 20 dk sonra filan ağzını oyanttığını gördüm.kocaman bir ceviz tanesi, ağzında oraya buraya evirip çeviriyor. elimi sokup aldım. bu sefer de ona ağlıyor niye aldın :( çok cadı olmaya başladık.
bu arada hepinizin kandilini kutluyorum.

02/14/2011 11:49:00

safiyecim sen böyle anlatınca bende dün başıma geleni anlatayım dedim. Yaklaşık 1 dk. lık boşluktan yararlanan kızım dergi yemiş bir de baktım damağına yapışmış duruyor parçalar hemen elimi sokup aldım ama çok korktum bi süre kendime gelemedim. Çok dikkat etmek lazım çok.
bende herkesin kandilini kutluyorum.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...