merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

02/14/2011 13:52:00

önerileriniz için çok teşekkür ederim uyku halinde deniycem bir de ya da değişik tatlarla.mama için geniş ağızlı biberon ucu gerek ama di mi nuk tan zor geçiyor artık.

02/14/2011 14:00:00

Yarı akışkan uç bulman gerekiyor. Yani kafası daha büyük nuk'un kesin vardır...
Ben şu şekilde hazırlıyorum. Gece yatmadan 180 cc mama + 3 kaşık yedi tahıllı mama (hani milupa sarı yeşil kaşıklardan)..Sulu oluyor..muhalllebi olmuyor...

Senin derdiğini fransız bebek sitesinden araştırdım...
Kadın aynı dertten muzdarip. .. biri mamanın tadını değiştir demiş..Vanilya ve karamelli kaşık mamaları varmış... Kadın değiştirmiş.. bebek de tekrardan süt içmiş....
İnşallah işe yarar seninkinde...haber ver....

02/14/2011 14:01:00

evet yeşim geniş ağız olmalı 6+

02/14/2011 14:07:00

aklıma birşey geldi,muzlu süt yapıcam birazda tarçın ilave edicem bakalım neler olucak?ve eline vericem biberonu sanki hiç oralı olmuyormuşum gibi,haber veririm tabi.

02/14/2011 14:23:00

yeşimcen ben keşke kızım biberonu bıraksa diyorum sen biberon alsa diyorsun. benim bildiğim kadarıyla 6. aydan sonra biberonu bırakmak öneriliyor diş çürüğüne neden oluyormuş hatta diş yapısındaki bozukluklara. bence bi araştır hatta bütün arkadaşlar ben çok ikilemdeyim. birileri zaten anne memesi yok emme ihtiyacı için gerekli diyor birileri de zararlarından bahsediyor bu konuda çok kararsızım. kızımın biberon sevgisini gördükçe bırakamıyorumm belki de vermesem aramaz bilmiyorum. ama yesimcen eğer zaten bardakla içiyorsa bu konuyu bir araştırabilirsin.

02/14/2011 14:28:00

şimdi doktorumuzla konuştum sulukla denememi tavsiye etti,artık sıkılmıştır plastik uçtan dedi,kahvaltıya katın dedi,aslında zorlamaya da gerek yok dedi.sanırım bu konuya kafayı takmamam lazım.

02/14/2011 18:45:00

arkadaşlar bıdığımda öksürük başladı ve bogazından hırıltı geliyo,balgam olmuş,kakasında da balgam gibi bişeyler vardı.ilaç verdi dr ama ben fazla ilaç yanlısı değilim.bitkisel bi formül bilen var mı,napabilirim acaba

02/14/2011 19:01:00

geçmiş olsun zeliha. bence dr un verdiklerini kullanmalısın. sonra daha zor oluyo geçmesi. çocuk dr ları çok mecbur kalmadan vermiyo zaten ilaç.

02/14/2011 19:13:00

zeliha; ben de geçen ay antbiyotik kullanmadan atlatalım dedim calpolle düşürüp ateşini anne sütünü artırdım. hafif bi soğuk algılnığı boğaz enfk. iken sonuç :bronşit.bir anda bronşite çevirdi inan bi anda hatır hutur öksürük başladı inanamadık..ve tabi insan çok üzülüyor ağlayamıyordu bile o kadar kötü çıkıyordu ki sesi.
bence geç kalmadan başla. bir de odanın havası önemli. temiz ve hafif nemli olmalıymış kalorifere ısak havlu koyun demişti dr. balgamını rahat atsın diye.samanyolu tv de harika kandil prg dua var :) amin..
çook geçmiş olsun canım inş. hafif atlatırsınız.

02/14/2011 20:25:00

sağolun arkadaşlar,inşallah hafif atlatırız:(((..çok şükür ateş yok.dün farkedip calpol vermeye başlamıştım,bugün sesi de değişmeye başlayınca korktum..ilaçlara başladım zaten de extra bitkisel bi destek de yapabilir miyim diye merak ettim.nemli havluya da hemen başliim bari.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...