merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

12/17/2010 11:42:00

Ha evet harflerim cikmamis anlamadim nedenini??
Evet 4. ayda is basi yaptim, yonetici asistanim.. o zaman yavas yavas sutum kesildi...sagsam da sabah aksam emzirmek yetmedi..doktor da 5. ayda eklere gectirdi beni...
o zaman meyve suyu meyve puresi vardi..
bu ayin basindada corba ve yogurt eklettirdi...

Uyku duzeni icin de tesekkur ederim sadece gece icin cok caba sarf ettim ..saatler degisince bundan 2 ay once cok mutlu oldum 23.30dan 22.30a terfi ettik :) he bir de sütüm bitince mamaya gectik sanirim daha cok doyurdu geceleri..ondan sadece 1 sefer uyaniyor... bir de ondan vazgecsek :) o kadar da istekli olmamaliyim sanirim. Cok sukur halimize.. He yatmadan once banyo da cok etkili oluyor ... bayiliyor bacaklarini cirpa cirpa yoruluyor.. sonra da tabii bitkin asker :))
Bu ay da daha hareketli oldugu icin gunduzleri daha cok uyuyor oldu.
Ben evdeyim bu aralar. Dogum izninden sonra patron senelik iznimi vermedi kasimda.. bende toptan aralikta kullandim.. 1. haftadan beri evdeyim. kaldi daha 2 hafta evde :) doyuyorum yavruma :))

12/17/2010 16:55:00

Arkadaşlar uyku düzenlerine şöyle bir baktım da en muzdarip kendimi gördüm... Hele bir de gece tek sefer uyanıp, annelerimizin o da olmasa deyişleri beni çok şaşırtıyor :)
Ben iyi haliyle en az 5 defa uykudan uyanıp, tekrar uykuya dalması için uğraşıyorum :( Uyku problemimiz var, uyanıp tekrar dalamıyoruz maalesef :( Zombi modundayım yani ama düzelecek inşallahhhhhh.. İnsan umutsuz yaşayamazmış ;)
Gerçekten cennet boşuna annelerin ayakları altına serilmiyor.. Tüm annelere bol sabır ve güç diliyorum.

12/17/2010 18:36:00

tüm temmuz 2010 annelerine merhaba:))  gerçekten bebeklerimizin uyku düzeninin oturmuş olması en başta onların gelişimi için sonra biz anne babaların rahatlığı için çok önemli. bizim bücürüğün düzenide şöyle ;
 20:30 uykuya başlıyoruz 3,5 - 4 saatte bir 105 cc mama yiyoruz  bu sırada uyku halinde oluyoruz .
sabah  7:00 - 7:30 gibi biz işe giderken kalkıyor.  gün içirisinde  babannesiylede 2 - 3 kez yarım saatle 1 saat arasında değişen uyku uyuyor. akşam uykusu bazen 20:00 bazen 21:00 0labiliyor bu durum çok nadir. ayrıca bebekte banyo olayına katılıyorum bebeğe yatırmadan önce banyosunu yaptırın  sonra zeytinyağıyla masajını yapın en son karnını doyurup uyutun işe yarıyor.bizim minnoşta bu durum tescilli:)) ayrıca arkadaşlar diş çıkarma döneminden bahsetmişsiniz kaan yağızında 2 dişi çıktı ama dişlerin patlama döneminde dediğiniz gibi gözünden uyku akıyordu ama uyuyamıyordu. dönemde uyku düzeni bozuluyor çocuk rahata kavuşunda eski düzen tekrar başlıyor.

12/17/2010 19:16:00

Elif bErra nın annesi ve diğer anneler banyo konusunda annem gece yaptırma üşür dediği için yaptırmıyordum. yaptırcam, hemde spa masajı yapcm . o zaman görelim bakalım nasıl uyumuyor :)) Şimdi uyuyor benimki ama dışardan geldik annemden. Anakucağında emaneten uyuyor..  :)
Diş  meselesine gelince, hayırlı uğurlu olsun çıkaran tüm bebeklere. Biz diş çıkarmadan uykumuz olsada uyumuyoruz diş çıkarırken de heralde harmandalı( ege yöresine ait halk oyunu)  oynarız :))
Hepinize bol sabır ve süt diliyorum... Bebeklerinize de boool boool uyku..sağlıkla tabi...
bu arada uykuyu daha doğrusu uykusuzluğu soktoruna soran vvar mı atarax öneren dr. varmı. ya da kullanan anne var mı????

12/17/2010 19:33:00

merhaba arkadaşlar :) ben gün aşırı akşam 19:30 da yıkıyorum sonra biraz oyun beslenme 20:15 uyku. bu ara bizim bebişind uykusu çok bozuldu. gece sürekli uyanıyor ama. emzik verince yada kucaklayınca uyuyor. diş olabilir snrm. iştahıda azaldı çünkü. ek gıdaya başladınız dimi? ben şimdilik elma püresi ve pirinçli muhallebi veriyoru. havuç suyuna yeni başladım. beslenme düzenini oturtan varmı? ek gıdaları nsl veriyorsunuz paylaşırsanız sevinirim :)

12/18/2010 10:37:00

merhaba, benim oglumunda gunduz uykuları cok kısa, max 45 dk uyuyor gunduzleri e tabii 2 saatte bir de uykusu geliyor. gunduz uykularını nasil uzatabilirim ? onerisi olan varmi ?
bu arada biz henuz ek gidaya gecmedik. anne sutu + 2 ogun mama veriyorum.. pazartesi gunu kontrolumuz var, sanirim artik yavas yavas geceriz.
bende bir calisan anneyim,ama sutumu isyerinde sagiyorum, pazartesi gunlerimide sut iznim olarak kullaniyorum.

12/18/2010 11:09:00

merhaba :)) bugün doktor kontrolümüz vardı, kaan yağız 5 ay 10 günlük, 8145 gr, 66,5 cm, 43,5 baş çevresi gelişimimiz iyi. artık anne sütüm yok denecek kadar az olduğu için ek gıdalara geçişe başlayacağız önceden elma suyu ve havuç suyu veriyordum şimdi ise bunların püresinide verebilirmişim,yoğurt günlük 1 tatlı kaşığıyla başlayıp hergün birer kaşık artıracağız 1 hafta 10 gün içinde 100 cc öğünlük yoğurdumuz olacak, sebze çorbalarıda patates,havuç,pirinç ve mevsime uygun sebzelerden oluşacak.bu ek gıda  konusunda hatırlarsanız arkadaşlar beni bir telaş almıştı. ohhh şimdi rahatladım .doktora gidince size yazacağım demiştim ve yazdım. okuyan arkadaşlarda bana çorba tarifi yazarsa sevinirim:))

12/18/2010 20:28:00

Simdeaksoy; corba konusunda temel mantik sebzelerin haslanip tel suzgecten ya da bezden gecirilmesi. Saman zaman 1 yemek kasigi pirinc ya da irmik atilabilir sebze corbasina. Su asamada cok ozel bir tarif olacagini sanmiyorum. Hangi sebzelerden pisirecegini secmek kaliyor sadece bize

12/19/2010 18:56:00

Ben suzgecten gecirmiyorum blenderdan geciriyorum boylece tum sebzeler vitaminleriyle corbanin icinde kaliyor tavsiye ederim. Ayrica cok sulu olmuyor meyve puresi kivaminda oluyor hem daha tok tutuyor hem de Ruya da buna bayiliyor :)

12/19/2010 18:58:00

Hmm bir de pistikten sonra corbaya 1 tatli kasigi zeytinyagi eklenecek cigden, bizim dr oyle dedi.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...