merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

02/16/2011 07:52:00

Günaydın ilk 6 ay demir kullandık.. Doktor sonra kaldırttı... Kilosuna gelişimine bakıyor. Damlayı kaldırışıyla pekmez ve et ekledi yemek mönüsüne.. belki de ondandır.. 6 ay çok hızlı büyümüştü. 2 aydan beri 73 cm de kaldı demiri kesince... Gelişimde rol oynuyor sanırsam...
Ben damlayı çayına karıştırıyordum sabah 4 aksam üstü 4 damla şeklinde.

Bu arada 6. aydan beri doktor bize fluor hapı veriyor (diş sağlam olsun vs vs..gün aşırı kullanılıyor) Fluoretten diye...

Bir de 1 hafta oldu gece saat başı uyanıyor...halimi hayal edebilirsiniz zombi gibiyim... Ilk diş gelemedi bir türlü.... :( gelse de rahatlasak..

Ben de yürüteç istiyorum ama tembelleştiriyormuş...üstelik benimki zaten çok tembel ...hala tek başına oturamıyor ve de emeklemiyor. Çelişkideyim....

02/16/2011 08:04:00

bizde kullanmadık demir gıda takviyesinde hallediyoruz..biz de kabızlık yaptı bıraktırdı doktor bakalım tahlillerde ne çıkacak 9.ayda?

müge biran önce gelse de rahat etsen bu uykusuzluk çok fena birşey herşeye dayanıyorum ama uykusuzluk mahvediyor beni..bu fluor önemli bize vermedi ama diş hekimi arkadaşım ver dedi doktora bir danışayım ben de iyi oldu aklıma geitrdin..

02/16/2011 08:14:00

Sorma mibrim... Cumartesileri (annem sağ olsun) sabah bebek kahvaltısını yaptıptan sonra benden kaçırıyor hadi sen uyu öğlene kadar diyor ancak haftalık eksik uykumu öyle toparlıyorum (kocam da dahil o da zavallım aynı durumda) Her sabah ılık duşla kendime geliyorum... ah ah...çalışmasam idare ederdim de ....

Bu fluor olayı çelişkili..Benim 2 dişci arkadaşım var kimi iyi yapıyorsun diyor kimi de gerek yok yediğinden alıyor diyor...
Doktora sordum bebeğin şu an kendi dişlerini fırçalayamıyor ve de çeşme suyunda fluor olsa da sen çeşme suyu vermiyorsun...(pet sularında fluor oranı belirtilmiyor, suyu kaynatıyorsun fluro sıfırlanıyor) ve de tuzsuz yiyor dedi (bütün bu saydıklarımda fluor var)
desteklememiz gerek dedi.. Gün aşırı veriyorum bende.. Dişlerin güçlü çıkmasını ve de ilerde diş çürüğü olmasına engelmiş...

02/16/2011 08:18:00

benim arkadaşım da kullanırsan çok iyi olur kullanmazsan da aman aman birşey olmaz gibi bir açıklama yaptı..benim kinin 2 alt dişi var temiz bir tülbenti parmağıma dolayıp temizlemeye çalışıyorum çok komik oluyor:)gece beslenmesi oldukça dişlerinin çürümesine mahal veriyorum ama ne zaman bırakacağız bilemedim zaten 1 kere emer..

02/16/2011 08:28:00

müge yaa ben de aynı durumdayım,saat başı bazı gece bana kıyak yapıyo galiba 2saatte bir ayaktayız..ne dişmiş yaaa...gelene kadar duman edecek bizi...

02/16/2011 08:30:00

bu fluor durumunu bende yarın dr. bi sorayım. cvb yazarım size. kaan yağıza henüz kullanmıyorum.

02/16/2011 08:32:00

vallahi diş konusunda Allah hepimizin yardımcısı olsun. bizde üst dişleri beklemedeyiz.

02/16/2011 08:36:00

fluor son araştırmalara göre bebeklere artık verilmemeli diye biliyorum ben,erikli suyu kaynatmadan veriyoruz Can a biz,henüz diş yok ama çok kabardı feci durumda.yürüteç erkek bebeklere çok çok zararlı testisleri içeri kaçabliyor,en iyisi 9.ayda yürüme yardımcısı almak bence biz öyle yapıcaz.demir damlası kullanıyoruz ama o kadar kötü ki tadı Can nefret ediyor kuzumun ağzı pas pas kokuyor.

02/16/2011 08:37:00

sevgili anneler, bu arada kaan yağız dün babannesinde ilk düşüşü yaşamış:( kanepeyi annem açmış önüne tamamen yastık dizmiş., gitmiş çorbasını hazırlamaya o anda içerden pat diye bir ses koşup bir geliyor bizimki yerde ama ağlamadan:)  eve gittiğimde annem çok üzülmüştü,Allahtan kaana birşey olmamıştı tüm vucuduna dokunduk ses çıkarmadı. bende hemen şekerli su yaptım kaanada, annemede içirdim. Vatana millete hayırlı uğurlu olsun.

02/16/2011 08:41:00

neden şekerli su?çok geçmiş olsun öp annesi geçsin.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...