merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

02/22/2011 13:28:00

Yeşimcen evet bende 2 kez aldım milupa organik sutlac cok sevdi bebelac da denedim ona da bayıldı...
Annem yapıcaktı evde pirinc unu biraz milupa devam sütü ve pekmezle bugün.. Nasıl yapıcak bilmiyorum açıkcası akşam denicez ev usulünü :) güzel olursa söylerim ....

Prensessedo...Şu aylarda bizimkilerin ne öfke ne sinir kontrolleri olmazmış..yani herşeye bağırır çağırırlarmış..disiplin boşunaymış... 2 ay sonra hayır kelimesine akılları erecek.. hayır dersen hiç bir şey ifade etmiyecek sadece ve sadece sinirlenecek .... O yüzden sabır ... (üstelik sinirli hallerine hastayım ben :)) minik sinir küpleri :))))
Sabiha Paktuna nın kitabında okuduydum...

02/22/2011 13:38:00

biz henüz sütlaç yapmadık arkadaşlar, müge eğer annen yapmışsa yarın senden tarif bekliyoruz:) teyzenin ellerinden öptüm. haklarını nasıl öderiz bilmiyorum.

02/22/2011 13:44:00

prensessedo evet bu dönemlerinde nerdeyse günlük değişime uğruyorlar, akşamları bende babasıda şaşkınlıkla izliyoruz onu. herşeyi bağırarak anlatıyor bizimkide çığlık çığlığa bizimde bu durumu şimdilik hoşumuza gidiyor üstelemiyoruz , sesini tanıyor heralde veya kendini bize hatırlatıyor diyoruz:)) geçecektir sabır.

02/22/2011 13:51:00

müge tarifi bekliyoruz çok teşekkürler annene selamlar.

02/22/2011 14:43:00

safiye hastaneden çıkacaklar kanama durmuş ama anne perişan kayınvalide bıdı bıdı daha doğrusu herkes bıdı bıdı bakamadı vs..sinir oldum bende..

müge hakikaten taaaaariff....

02/22/2011 15:03:00

çok geçmi,ş olsun allah şifa versin. ben de 4 aylıkken düşürmeüştüm senihayı. allahım hatırlamak bile istemiyorum bi anne için en büyük imtihan. hele o bıdı bıdılar yok mu :(((
benimkine de dün nazar değdi arkideşler. eşimin akrabaları gelmişti hala ve amca gelinleri. senişten 40 gün küçük bi bebek vardı. ve durmadan kıyaslama yaptılar. ek gıdaya başlamış fakat hiç bir şey yemiyormuş. emeklemiyor hatta dönmüyor bile. bunlar söylrnir durdu bende boyuna felak nas okudum. geçe 23 30 da yatırdım muhallebisini yedi.saat 1 de çığlık çığlığa bi uyandı. aman allahım çok nadırdir böyle ağladığı. babası aldı kucağına baktık bırt bırt :( maalesef gaazzzzz...pışpışladım meme verdim.uyuyor. yatağına yatırınca yine çığlık. ben de aldım bizim yatağa.yüzükoyun koydum. ancak öyle uyuyabildi. ama habire elimle sırtını pışpışlıyorum. daha sonra saat 8 e kadar her saat başı uyandı..
yavrularınıza nazar boncuğu mu takacaksınız okuyacakmısıız ama inşallah nazar almazlar..pufff çok kötü bi şeymiş.....

02/22/2011 19:01:00

sağolun arkadslar  cok fenayız valla ben sabiha paktunanın kıtabını alayım barı.hayır falan anlamıyor bizimkisi

02/22/2011 19:02:00

sağolun arkadslar  cok fenayız valla ben sabiha paktunanın kıtabını alayım barı.hayır falan anlamıyor bizimkisi

02/22/2011 19:06:00

saniyesafiye bizimki de dun gece aynı oyleydı galıba bu ara bı huysuzlukları var ama anlamıyorum.sabaha kadar uyuuan cocuk her saat bası ayakta .düzeliriz insallah

02/23/2011 07:47:00

Prensessedo dişler ne durumda ? Ondan kaynaklanmasın... Bizimkiler gelemedi bi türlü... ve sonunda olan oldu dünden beri yemesi azaldı... dün kavga dövüş son gece biberonunu verdim...İstemiyor ! benim de içim razı değil aç uyutmaya... Dalmasını bekledim..uykusunda verdim... Anlayacağın Sıkıntıları olduğundan uyumuyorlar ya da mızmızlar..yoksa sorun olmayacak...

Sütlaç tarifimiz :
1 cezvede 1 yemek kaşığı pirinç ununu kavurmuş yağsız (koyu olsun diye)
içine 100 cc su kaynamış ılımış (su sıcak olunca topak oluyor)
bi kaç dk. kaynadıktan sonra içine 1 tatlı kaşığı haşlanmış pirinç koymuş (yumuşak olcak blenderden geçmesini gerektirmeyecek kadar)
ateşten almış 
içine 3 ölçek milupa2 eklemiş
ve son olarak 1 tatlı kaşığı üzüm pekmezi koymuş ılıyınca
...

Afiyet bal şeker olsun :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...