merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

12/22/2010 18:54:00

Ruyanin annesi al benden de o kadar
gitti guzelim uyku duzeni...hele bu saatlerde surekli bir miziklanma (babasinin kucaginda su an sakinlesti)... gece ise bilmem kac sefer kalkip ihlamalarina uyaniyorum..huysuzlasti iyice..el de surekli agizda...bakalim neler bekliyor bizi...

12/22/2010 18:54:00

tşk ederim arkadaşlar. arda kağan 2490 doğmuştu. yenidoğan sarılığı geçirdi. 5 gün yattık hastanede. ama kilosu ii şu anda 8500 oldu şükür. bu aralar iştahı gitti tümden 100 cc mamayı bile zor içiyor. inş iyileşince düzelir. dr dişleri çıkıcak dedi yakında. belki ondandır. sizin bebişlerin kilosuda ii duruyo mşlah:))) kilo ve boy nsl?  

12/22/2010 19:00:00

5 aylik kontrolunde bizde 8500 kilo - boy 69 cm di :)
Bakalim ne kadar almisiz ocak ayinda gidicez...

12/22/2010 19:11:00

Biraz da bebelerimizin huylarindan bahsedelim mi.. ne de olsa ayni aydaslar :))
1- bir sesi oldugunu kesfetti ve surekli bi seyler anlatiyor A harfinin tonlarinda...
2- Oturmak istemiyor... sag sol yavas yavas donmeye basladi...
3- Suyu sevdigini anladi..corbadan sonra, banyoya goturup yuzunu yikiyorum..ellerini suyun altina kendi goturuyor ve ceviriyor ellerini muslugun altinda...
4- Tukuruklerden baloncuk yapiyor.. brruuuuh yapiyor agziyla ve cok hosuna gidiyor
5-Yalanciktan oksuruyor...ciddi sandim basta ama yok dikkat cekme egiliminde ....
6- ayaklarini yeni yeni aliyor eline, ozellikle alti temizlenirken ciplak ayaklarini inceliyor....

sizde degisiklikler nasil diger aylara nazaren

12/22/2010 20:44:00

Bizim en son 5 ay doldugunda 5770 gr 63 cm di yine en minik biziz heralde hehehe :)) bu aralar bizimki de ayaklarina takti surekli ayaklarini seyrediyor. Heuu huooo diye oyuncaklariyla konusuyor uzun uzun (miziklamadigi zamanlarda :)). Oksurme taklidini bizimki de yapiyor ozellikle birisi oksurdukten sonra. Bi de corba icerken büüvvv diye bagirip puskurtme huyu basladi suratima puskurtuyo butun corbalari :D

12/22/2010 21:34:00

Bizimki de ağzından tükürük fışkırtıyor..
dedğiniz gibi ayaklarını çok seviyor.
hatta zaman zaman patik çorap ne varsa çıkarıp atıyor...
Su biberonuyla dişlerini kaşıyor. gırç gırç sesleriyle birlikte...
Sırt üstü yataken yüzütsü dönüp ellerinin ve dizlerinin üzreinde yaylanıyor.
Bir şeyler yedirdiğimde diğer kaşığı getirene dek mızıldıyor. ben de bu sürede emzik tıkıyorum ağzına :)
Banyo yaparken çok ağlıyor. Tüm apartman bizi dinliyor
GEce uyusuna gelince, sizin bebeler iyiydi ben mi nazar ettim ..Maşallah da demiştimm. bizim geceler buhranlı... baba işe gidecek sesinden uyuyamaz...dün gece 3te uyudu :( günü gününe uymuyor. bir gün iyi 5 gün kötü :(
Anneliğin en zor yanı gecelermiş. Uyusa, 5 defa kalksa razıyım. Ama hiç uyku yok o da çok yıpratıyor...
Hepimizin Allah yard. olsun..
Bemin bebişimin 5. ayında 6700 kg 65.5 cm idi. Bakalım ocak ayında neler olcak..Hepinize iyi geceler...

12/22/2010 23:33:00

selam ayrıca merak ettiğim bir konu var anneler bu da sizinle ilgili...
Acaba hamileliğiniz boyunca toplam kaç kg aldınız şu an kaç kg verdiniz...Ben bu konuda biraz şanssızım.. çünkü hamileliğim boyunca 11 kg aldım..İlk ay 5 gk filan giitti. Ama tekrar geri aldım. şu an sadece 2 kg vermiş gibiyim...bu duruma çok üzlüyorum.Emziriyorum ama gitmiuor kilolar.hiç bir kıyafetim olmuyor :(( boy aynasının önünden bakmdan geçiyorum.eski fotolarıma bakıyorum da ne kadr zayıfmışım:((
sizden moral olacak bir şeyler beklyiorum. Şu an saat 01.32 bizimki fırldak gibi..uyku yok.

12/23/2010 00:14:00

bizim bebişte bi gayret dönüyo sağa sola :) önceden çok konuşuyodu bizimle ama şimdilerde hareket etmek daha cazip geliyo snrm. tükrük fışkırtıyo ses yaparak. banyoyu seviyomuyuz pek anlamadım ağlamıyo ama çırpınma hareketi yapıyo banyoda o arada çiziyo tabi kendini. banyodan sonra çok hareketli oluyo. sesli konuşmalardan hoşlanıyo. hatta bağırarak seviyorum diyebilirim :) o zaman çok gülüyor. 
  hamileliğimde 18 kilo aldım 10-11 kilosu gitti ama göbek baya kaldı. alt kıyafetlerimin hiçbirisi olmuyor. inatla bişi almıyorum :) şimdilik eşofmanlarla idare ediyorum :)))

12/23/2010 06:35:00

merhaba herkese :)) bende doğuma girdiğimde 11 kilo almıştım doğum sonrası zaten 6 kilosu gitmişti. buraya kadar her şey güzeldi. ama gelelim sütüm olmadı bende olsun diye ilk önce bol su içtim yaklaşık 4 lt hala olmadı bu defa bitki çayları,pekmezler,tahin helveları,komposto vb derken bir baktım kilo aldım:)) ama korkudan bu güne kadar tartıya çıkmadım zaten 1 aydırlıda zayıflamaya başladım.ayaktaykan karın dümdüz ama oturunca ince bir kat oluşuyor. bende inatla alt kıyafet almıyorum.ya olacak ya olacak:)) zayıflarız kızlar azimli olalım yeter.

12/23/2010 06:46:00

ayrıca bebeklerimizin yaptıklarını sormuşsunuz. bizim kuzu aile bireylerinin kucağında gezmekten çok hoşlanıyor,arabada gezmeye bayılıyor, gezerkende bir keşfetme isteği gözler herşeyi pür dikkat izliyor,çığlık atmayı (mutluluk çığlığı) çok seviyor,değişik sesler ve öksürme sesini çok yapıyor,altını açtığımda bacaklarını ve ayaklarını tutup kaldırıyor,mama saatleri onun için çok önemli saatine 5 - 10 dk kala hazırla sinyallerini veriyor:)) güldürülüğünde sesli gülmekten çok hoşlanıyor,yan konumdayken sırt üstü dönüyor,sırt üstü yatarken yan dönüyor, saçımı tutup çekmek favorisi heralde yakaladımı bırakmıyor yavrum, tuttuğu her şeyi ağzına götürmek istiyor,salyalarını püskürterek ses çıkarıp oyun yapıyor,gel gel yapıldığında kollarını açıp uzatıyor. şimdi aklıma gelenler bunlar. 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...