merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

02/25/2011 20:26:00

hepinize iyi geceler...
walla tebrik ederim, 2 gunde bu kadar cok seyi nasil konustunuz.. supersiniz gercekten..
hepsi ile ilgili benimde soyleceylerim var elbette :) ama gecte olsa fikirlerinizi benimlede paylasirsaniz cok sevinirim..
once, -bizde gece 1-1,5 saatte bir kalkanlardaniz, ben bir turlu sebebini cozemiyorum, dis diyordum ama alttan 2 disi patlatti hala devam ediyor... bu aralar gazida oluyor.. gece mamasinda aptamil tahilliyi biraktim, biskuviliye basladim ama yine gece gazi oluyor.. yani gece 3 saat kesintisiz uyumak bize hayal oldu :((
-demir testini yaptim hemen tabii.. 9 cikti ama bize doktorumuz demir damlasi vermiyor israrla, bugun kontrolumuz vardi (birazdan o detaylarida paylasicam:) yine soyledim ama gerek yok diyor.. cok kararsizim :((
-bende calisan annelerdenim... pazartesi gunlerini sut izni olarak kullaniyorum.. iş yerinde 2 defa sut sagiyorum..

baska bisey kacirdim mi ? :))

02/25/2011 20:32:00

bugun kontrolumuz vardi demistim ya.. hersey normal gidiyor cok sukur..  doktorumuzun birkac tavsiyesini paylasayim sizlerle... oncelikle kızamik salgini sebebi ile 9. ayda bebeklerimize kizamik asisi yapacaklarmis (saglik bakanligindan yazi gelmis) aman ihmal etmeyin kizlar..
-bildircin yumurtasini sordum, 8. aydan sonra verebilirsiniz dedi.
-balik icinde 8. aydan, hatta 9. aydan sonrasi uygun olurmus...
-tavuklari marketten almayin diyor, onlar hizli buyusunler diye ilaclaniyormus, organik (gezerek buyuyen) tavuk bulun diyor... nereden bulucam ben gezerek buyuyen tavugu sizce :))))
-babymix, buyumix hazir yogurtlari mumkun oldugunca kullanma dedi.
-gunluk sise sut disindaki sutlerle yogurfu pek onermedi.
yani cok kuralli bir doktorumuz var.. ne yapacagini sasirmis durumdayim :(((

02/25/2011 20:54:00

Biz de senin gibi gece uyayamiyoruz alt dislerin ikiside cikti ama durum ayni..ne yapacaz yada neden oluyor bilemiyorum.biz de bazen bazen aptamil tahili bazen de biskuvili yiyoruz ama gaz yaptigini dusunmuyorum asi olayini biz daha dr. İle konusmadik.zaten bu kizamik olayi kafami karistiriyor ben de daha kizamik olmamisim annem oyle diyor. Yogurt biz babymiks kullaniyoruz dr.tavsiye etti ben de gunluk sutten yapiyordum ama bugun pinarin devam sutunden yaptim biz ayrica gunde 7 damla demir kullaniyoruz.

02/25/2011 21:04:00

Fatmakuzey tavuk olayi cok zor bizimde doktorumyz ayni seyi soyledi.organik tavugu organik urunler satan yerlerden bulabiliyoruz bunun da temin edilmesi her zaman kolay olmuyor.bende et ve balik tercih ediyorum genelde. biz baliga baslayali 1 ay oldu.

02/26/2011 08:58:00

fatmakuzey bende owl a katılıyorum kesin bir doğru yok ama keşke heryerde o gezen tavukları bulabilsek:D açıkçası güvendiğim bir yerden alıyorum etlerimi ha denk gelirse alıyorum ama hususi gidip organik şeyler almıyorum..bende ne zaman uyumasa huzursuz olsa diş diyorum gerçi alt iki diş çıktı ama kendimi kandırıyorum işte herşeye dişten galiba diyorum..gaz olayı için gece yatmadan bu acıelma yağı rezene gibi şeyleri deneseniz hiç çözüm bulamadınız mı?yahut gaz olduğuna eminmisiniz?gece uykusuzluğu hele sizin gibi çalışan birine çok zor olmalı Allah kolaylık versin..bu arada doktorunuzu sevdim:)

02/26/2011 09:38:00

fatmakuzey, bizim de bitim tükenmek bilmeyen gazımız var. geve o kadar acılı ağlıyor ki resmen a-yavrumun sancısı var.
dr umuz bize inek sütü allerjisi olabiir dedi. sen de bi araştır internetten. ben 2 gündür deneme amaçlı ineksütü yoğurdu yapıyorum.kusma olmadı ama gece gazı olsu çok fena.keçi sütüyle yapıcam artık.

02/26/2011 10:03:00

arkadaslar  kizimin cildi cok hassas kirmizi dokuntuler olustu siz bebeginizin yuzunu nasil temizliyorsunuz nemlendirici krem kullaniyormusunuz?

02/26/2011 10:19:00

Umes ben suyla yada pamugu islatip siliyorum.banyodan cikinca sadece mustela ile yagliyorum

02/26/2011 10:21:00

berenim : kaynamis su mu , cesme suyu mu kullaniyorsun ?

02/26/2011 10:46:00

bizimkinin cildide çok hassas..dışarıdaysam uni yenidoğanla silerim ağzını ellerini ,evdeysem lavaboda yıkarım nemlendirici olarak önce sebamed kullandım sonra mustela önerdiler böyle pütür pütür olunca cildi onuda denedim açıkçası farkını göremedim şimdi ikiside var kullanıyorum..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...