merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

02/26/2011 12:03:00

Yuzunu cikarken cesme suyu ama soguk degil ilik pamukla silerken de kaynamis su kullaniyorum.pamukla silmek daha iyi oluyor bence.ben poposunu silerken de hala kaynamis su ve pamuk kullaniyorum sadece disarida unibabynin urununu kullaniyorum

02/26/2011 19:30:00

arkadaslar...hepiniz harikasiniz...paylasimlariniz harika...pek katilamasam da zevkle takip ediyorum. esimi yolcu ediyorum yarin..ve bende annemin yanina gidiyorum...yani yakinda sizlere eslik edebilcem..:)) benim de diyeceklerim var..hepinizi opuyorum..bebislere saglik ve iyi uykular diliyorum..

02/26/2011 20:37:00

merlin sorular kısmında 15 günlük iş gezisinden bahsetmiştin ondan buralarda yoksundur dedim tekrar burada görüşmek üzere bekliyoruz..

02/27/2011 11:48:00

Mibrim..is gezime 3 hafta kaldi..artik Merlin'i sutten kesmeye basliyorum :((((

bu is icin 3 haftam var. Gunduzleri 3 kez gecede 2-3 kez sut veriyorum. ilk olarak oglen verdigimi kesicem. 3 gun sonra sabah uyandigindaki ogununu kesicem. 4 gun sonra butun gece ogunlerini kesicem. 4 gun sonra da aksam yatmadan onceki ogununu kesicem...uhuhuhuuuu :((((  daha baslamadim ama simdiden cok zor! onu sutten mahrum birakiyorum dusuncesi cok agir bir yukmus yahu!
onceden bayagi bir kendi sutumu sagmistim. yaklasik 20 gunluk anne sutu var buzlukta allahtan ama bu sutu nasil icirecegimiz hala net degil..biberon alan bir bebek degil..bardaktan da bir iki yudum su iciyor o kadar.. su pipetli bardaklardan deniycem simdi. umarim alisir. valla fikirleriniz varsa belirtin lutfen! 
hepinize sevgiler

02/27/2011 19:53:00

merhaba merlin.. is gezin ne kadar surecek? bence kesme sutten bebegini, anne sutunu ozledikce mutlaka biberondan alir. ben oglum 4 aylikken işe baslamak zorunda kaldim, kuzey biberonu hic sevmiyordu, ve cok gazli bebekti, resmen ilk 4 ay mememde durdu surekli ve işe baslayana kadar bir turlu biberona alistiramadim, sagdigim sutleri biberonla icmeyecek diye cok uzuluyordum ama ise ilk gittigim gun annem biberonla sutumu vermeye basladi, tabi ilk denemeler reddetmis ama karni aciktikca almaya basladi biberonu.. bence yinede sen bol bol sut sag ve birak, memeyide biraktirmaya calisma.. sutunu istedikce biberonu alacaktir.. nazicane onerim.. simdiden iyi yolculuklar sana.. 

02/27/2011 20:29:00

yorumlariniz ve onerileriniz icin cok tesekkur ederim owl,menekse,berenim,safiyeseniha...
bende doktorumun sozunden cıkmamaya calisiyorum mumkun oldugunca.. ama insanin kafasi karisiyor, gercekten herkes farkli bir yorum yapiyor.. biraz iç sesinimizi dinlemek gerekiyor sanirim..

02/27/2011 22:12:00

Bence da merlin fatmakuzeye katiliyorum.sutten kesmek icin daha cok minik bebegin.alanildigi yere kadar slsin anne sutunu.gittigin yerde de sagki sutun azalmasin.

02/28/2011 08:10:00

yaaa merlin ne kadar güzel bir isim,dizisini seyrediyor musun?biz çok seviyoruz:) sütten kesme çok acayip,bazen ben de düşünüyorum ne zaman keseyim diye ama bu bir tür bağımlılık sanki,onu mahrum bırakmak çok ağır bir yük gerçekten.bence denemeye devam.

02/28/2011 08:29:00

Bir iş gününden tüm arkadaşlara merhaba,

Verdiğim link anladığım kadarı ile işe yaramış ne mutlu, RİCA EDERİM:)) burda oluş amacı tüm bebelere faydalı olmak değil mi.

Bizimde 9 küsüratlı bir rakam çıktı olması gerekende 11 miş ama ben birde günlük dört damla demir kullanıyorum, tamamlıyordur büyük ihtimal. Müge bende arayacağım ,hafta sonu arayamadım:)

SafiyeS. davetliymişiz sana ama fırsatı kaçırmışım:) sağolasın.  keşke herkes aynı şehirde ol saydık

Yeşimcen alıştırma fırçasını yazmışsın şimdi baktım tükenmiş ne yazık ki kaçırdım:(

Merlin sana ve bebişinede kolay gelsin. Allah kolaylık versin. Benim sütüm çok azdı ,biberona alışınca beni kendiliğinden bıraktı.bende 6. ayına kadar inatla 10 cc çıksa bile sağdım. sonra hazin son süt bitti.

02/28/2011 08:39:00

Yeşim sende Bodruma davet etmişsin amanın koşa koşa gelirim:)) Turizm sektöründemi çalışıyorsun?

Arkadaşlar biz yoğurdumuzu günlük sütten ve bir önceki evde yapılan yoğurdu maya olarak kullanıp yapıyoruz . Kaan Yağız bazen severek yiyor bazen zorluk çıkarıyor. ben ve annemde zorlandığımız zamanlarda içerisine gün kurusu( kayısı) bırakıyoruz o zaman ııımmm ııımmm diye yiyor.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...