merhaba temmuz 2010 anneleri

Ynt: merhaba temmuz 2010 anneleri

02/28/2011 09:07:00

turizm sektöründeyim evet,herkesi bekliyorum:) bizim de testimizin sonucu 11 çıktı,iyi gidiyoruz yani.ama bir sorun var birkaç gündür can bulamaç halinde olan kahvaltıyı istemiyor,daha doğrusu yumurta katıldıysa istemiyor,çünkü yumurta katıldığı her şeyin tadını değiştiriyor,sanırım yumurtayı ayrı vermeliyiz ama nasıl?daha pütürlü şeyleri yutamaz ki.yumurtalar da o kadar taze geliyor ki,doğal tavuklardan,yemesini istiyorum.siz nasıl yediyorsunuz yumurtayı?

02/28/2011 09:08:00

arkadaslar hepinize cok tesekkur ederim...maalesef gittigim yerde sut sagma sansim yok :( sutu kesmek zorundayim :( tek avuntum en azindan 8.5 ay icmis olacak! benim asil derdim gunluk icmesi gereken 500 ml yi nasil icirecegim?? ac kalinca bir sekilde iciyorlar deniyor! deniycez gorucez...ac kalcak degil ya :)

yesimcen..sagol..diziyi ben de severek izliyorum..insallah oglumunda super gucleri olur :P

02/28/2011 09:18:00

bende evlenmeden önce turizm sektöründeydim Yeşimcen.
Yumurta konusuna gelince. Kaan kahvaltısını hiç bulamaç olarak yemedi hepsini ayrı ayrı yedi. Bu durumda yumurtasıda ayrı ama çok severek yemiyordu bizde en son dr. kontrolümüzde  sorduk napabiliriz diye kayısı kıvamında pişirip yedirin dedi şu anda bunu sevdi ve yiyor.
Ayrıca bebelerin damakları çok kuvvetli olurmuş, gerçektende Kaan Yağız güzel öğütüyor damaklarıyla:)) 

02/28/2011 09:34:00

Günaydın arkadaşlar, Hepinize iyi haftalar.

Yumurtayı evet ayrı ver. Tek sade yemiyordu ağzında büyüyordu sanırım bizde küçük ekmek içlerinin üzerine sürüp verdik öylece sevdi yumurtayı. Zaten doktorumuz herşeyi bulamaç yapabilirsin ama yumurtayı ayrı ver diye tavsiye etmişti :)

Günlük 500 nasıl tamamlanır...
kahvaltı devam sütü içine bulamaç yapıyorsun ya.. miktarın kaç oluyor ? 90 veya 120 cc dimi
yoğurt : 120 veya 150 cc alıyordur günde
Muhallebi : 120 veya 150 cc alıyordur
Yatmadan biberondan veya kaşık maması :150 veya 180 alabiliyordur...

Bunları toplamı 500 u bulması gerekiyormuş ....

Dün günümüzü anlatmak istiyorum size....:/
Istinyepark var burda büyük bir alışveriş merkezi... Sanki bebekler cocuklar için tasarlanmış bir yer.. puset sayısı ınsan sayısını geçiyor büyük ihtimal...Çok ideal asansör vs vs neyse bebişi gezdirelim dedik aldık mamalarını filan yanımıza...

Saati yaklaşınca oturduk bi yere garsondan mikrodalgada corbayı ısıtmasını rica ettik. Hemen kabul etti. Etrafda bir sürü bebekler vardı zaten ..herkes bişiler yiyordu üstelik oturduğumuz yerde bebek sandalyesi bile vardı ...
Bizimki oturdu coştu da coştu sandalyeye bayıldı tahtadan patpatpat süper ses çıkarıyor.. nasıl güzel yiyor corbasını yanında biraz balık ayıklamıştım.. kocaman açıyor ağzını vs vs vs yanı örnek bebek modeli..yemek yiyen gülen eğlenen gülücük dağıtan.... AMAA
AMAAA göze battık herkes bize bakıyor dikkat cekiyoruz bizimki sesler çıkarıyor mutluluktan... Macera güzel bitti eve geldik yattık uyuduk sabah oldu....
Bu sabah iştahlı bebişim ağzını açmıyor aglıyor huysuz ötesi.....
Buna ne dersiniz ???
Nazar derim ben....
 milletin gözü çıksın desem ayıp mı olur ?
Bir dahaki sefere gizli gizli yedircem
....

Tabii diş de olabilir o da batıl inançsız düşüncem :)

02/28/2011 09:38:00

Ben sana ne dedim Müge nazara inanırım. Eğer bu batıl inançsa tek batıl inancım bu:)

tüm yavruları Allah nazarlardan korusun .

02/28/2011 09:40:00

Korusun evet.. Neyse ki evi aradım şimdi yumurtasını yemiş benden sonra... Insan nasıl üzülüyor yavrusu yemek yemeyi red edince :(

Bu arada 100. sayfamız hayırlı uğurlu olsun

02/28/2011 09:47:00

aaa evet 100 olmuşuz:))

02/28/2011 10:39:00

arkadaşlar nazar dinimizde de var. peyg. ef.(sav) bir hadisinde şöyle buyuruyor:" Nazar insanı mezara deveyi tencereye sokar" inşallah yanlış hatırlamıyorumdur ..
o güzden felak nas surelerini okumak gerekli..hepinize sağlıklı günler dilerim..

02/28/2011 10:45:00

ARKADAŞLAR BİR de bebeklerinizle kitap okuyormussunz ya bbebek kitabı. hangi marka nasıl bişi. ben paramini den aldım bi tane adı şu:Playgro Playgro Toy Box Diş Kaşıyıcı Öğretici Kitapcık inşallah güzeldir. ürün hakkında biglisi olan var mı?

02/28/2011 10:50:00

Şu an 2-3 tane muzikli kitaplarımız var evde...Okuyoruz ve çok seviyor. Sayfalarını kendi çeviriyor.
Oralarda D&R varsa cocuk-bebek rayonuna bi git....bi sürü 15-20 TL ye muzikli anlatmalı kitaplar bulursun genelde ordan alıyorum ben :) çok güzel şeyler var

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...