uyutmak için yöntem kalmadı!

<12>
01/09/2012 08:44:00

arkadaşlar, gruba yeni üye oldum, derdimi dökmek için tam yeridir diye umuyorum:) 

minik kuzumun gözünden uyku damlıyor ama kendisini sallamama izin vermiyor, emerek de uyumuyor.. Eskiden emzirince biraz sarhoş oluyor, ben de bundan istifade sallayıp uyutuyodum 2si 1arada yani:)) şimdi bu da mümkün olmuyor, iyice hareketlendi sallarken hemen başını kaldırıyor,kalkmasına izin vermezsem de çılgınlar gibi ağlıyor... Çok moralim bozuluyor, ben bunu başka nasıl uyutabilirim ki!
Dün biraz kızdım bağırdım, sabrım taştı.. Babası da "kızım sen de annen ihtiyarlayınca, ona böyle ula puffla" gibisinden laf dokundurdu bana, zaten insan böyle  durumlarda hep anneliğini sorguluyor, iyice demoralize oldum.. KPSS'ye hazırlanıyorum, ev işleri+ bebeğim... Sabrım baya sınanıyor bu günlerde...

Ynt: uyutmak için yöntem kalmadı!

01/16/2012 15:04:00

.

01/16/2012 15:04:00

Uyumayan çocuğun nasıl olduğunu bilirim... Zor... Çözümüm yok, ama sizi anlıyorum :( Umarım mışıl mışıl uykulara kavuşursunuz tez zamanda. Sabır, sabır, sabır diliyorum :)

01/16/2012 15:07:00

kpss ve bebek....çok tebrık edıyorum ve bollll sabır dılıyorum..enerji küpü,uyku düşmanı ada'nın annesı olarak  sana önerebılecegım tek şey enerjısını boşaltabılecegı şeyler yaptır,kışın evde çok zor bılıyorum,ama günün en sıcak olan kısmında mutlaka bı sokağa çıkar,park vs bı turlayın.evde de dans edebılırsınız mesela..kızımla ben sızınle aynı aylarda bu sorunları yasıyorduk,şu an gayet ıyıyız.onun dilini az çok öğrendım sanırım=) başarılar,sabırlar...

01/16/2012 15:14:00

kpss ve bebek bende de var. benim oğlum da aynıydı, çıldırırdım. şimdi daha iyi olduğu kesin ama mükemmel değil, ben çareyi geç yatırmakta buldum. önceden akşam 8-9 arası uyurdu, şimdi uykusu 9 gibi geliyor,10 buçuk gibi yatırıyorum, akşamları öyle çok oynayıp oyalıyoruz ki tuş oluyor:)

01/16/2012 15:19:00

kendimi gördüm sanki...sabırlar diliyorum.bir şey diyemicem.ilacım olsa başıma sürerdim:)....

01/16/2012 15:20:00

Oğlumuz küçükken yataktan kalkma aşkına mümkün değil uyutamıyorduk. Daha önce bir soruya yazdığım cevabı kopyaladım. Mantıklı gelirse sen de dene derim.

Tam 1 yıl böyle uyudu :)

"Dışarıda kullandığımız bebek arabasını her gün tekerleklerini sil içeri al, sonra tekrar dışarı gezmeye, sonra yine tekerlekleri sil... döngüsünün tak ettiği bir hafta, sanırım 7. ay civarıydı, indirimden baston puset aldım.

Evde onunla dolaşmaya başladık (ekstra arabayı sallamıyorduk)  bi baktık hopp 5 dk'da uyumuş. Uyur uyumaz ilk 15 dakika içinde yatağına koyuyorduk.

Çünkü yatağındayken sadece tavanı görüyordu ama bakınmak istiyordu. Arabayla gezerken bakına bakına dalıyordu.

Tabi bu bizim çok hoşumuza gitti uzun bir süre gündüz uykularına böyle daldı. 

Zamanla bir baktık arabaya alışmış, sonra yatağına alıştırmaya uğraştık, sonra kanepeye.... Şimdi uykuya dalması zor göründüğü zamanlarda ,ki bu genellikle oluyor, evde bebek arabsına koyup geziyoruz.

NE yalan söyliyim gezmeye giderken ev ayakkabısı götürür gibi ev bebek arabası da götürdüğüm oluyor :)

Düşünüyorum da kocaman olmuş ancak puseti haricinde uyuyamayan birileri olmadığına göre elbet birgün vazgeçer. Vaz geçene kadar ben bir sakınca görmüyorum. "

01/16/2012 18:50:00

Bir ay öncesine kadar aynı durumdaydık. Şimdi halimize çok şükür, bin şükür. Bizim uyku maceramız şu şekilde gelişti:

Kesintisiz uykular dilerim.

01/16/2012 19:17:00

yazınızı okudum ama hala cesaret edemiyorum memede uyuyoruz yatırınca uyanıyoruz ama ne ağlamak ne ağlamak kucağıma aldığımda bile susmuyor tekrar memeyi görene kadar şimdilik izindeyim ama 2 ay sonra işe dönüyorum benim bu işi çözmem lazım :((

01/16/2012 19:30:00

Kararlılık şart, cesaret etmekle yada planlamakla olmuyor bilirsiniz. Bir gün bir şey olur ve müthiş hazır hissedersiniz kendinizi, herşey birden gelişiverir.  Bizde çok planladık, çok istedik ama aylarca cedaret edememiştik. Kolaylıklar dilerim..

01/16/2012 22:12:00

yazıyı okudum bende yöntem çok mantıklı ama evde olmadığımızda nolucak bi ev gezmesine gittiğimizde mesela diğer odadan sesler gelirken ne kadar yatırabileceğiz ? benim kızım bizimle uyumak istiyor bizimde derdimiz bu malesef bel ve sırt ağrılarımız kemikleşmiş durumda eşim artık her gece yatağa giderken nolur ben salonda yatıyım diye isyan etmeye başladı biran önce çözüm bulmak zorundayım

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...