Kreş ve anaokullarında ilkyardım prosedurleri

05/24/2012 09:30:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: Kreş ve anaokullarında ilkyardım prosedurleri

05/24/2012 10:22:00

BU, kurumdan kuruma degiisklik gosteren bir durum. Ilk gunden konusulmasinda elbette fayda var.

05/24/2012 13:03:00

elfana sanirim bir kreste calisiyorsun. benim en buyuk korkum bogulma. plastik bir posetten veya sacmasapan birseyden bogulabiliyorlar ve ben hamileyken bir cocuk kreste bogazina birsey kacmasi nedeniyle olmustu. ben bile bu durumda ne yapmam gerektigi ile ilgili egitim almak istiyordum ve hatta hamileyken sadece ne yapmam gerektigi ile ilgili biraz, sadece 1 gunluk bir egitim almistim.

misal bogulan cocugun bogazindaki seyi ne yapsanizda cikaramadiysaniz, sivri bir cisimle delik acip pipet, ya da bir kalemin disini gecirmek gerekirmis. o kresteki ogretmenin de bu konuda egitimi olmasina ragmen bunu yapamamis, korkmus ve cocukcagiz olmustu. ciddi bir sertifika gormeden ben cocugumu vermem. benim icin cok onemli bir konu cunku lorin cok alakasiz ama buyuk bir sise kapagini agzina sokmus ve cikmiyor ve surekli ogurme hareketi yapiyor, mosmor oldu. ben gormemistim, elimi sokarak cikarabilecegim birseyi 40 saat cocugun sirtina vurup bilmem ters cevirdim en son elimi girtlagina sokayim dedim, bir de ne goreyim koca bir kapak. girmis cikmiyor ve nefes alamiyor. koca seylerle de bogulabiliyorlar. o 1 dakikada omrum kac sene kisaldi siz tahmin edin.

05/24/2012 13:08:00

Gecmis olsun lolovefatto. Sevimsiz bir tecrube yasamissiniz. 

05/24/2012 13:48:00

Evet çok önemli bir konu ilkyardım olayı. Ancak şöyle bir durum var. Geçenlerde ben de ilkyardım kursuna gittim ne olur ne olmaz evde birisi birşeyler bilsin dedim. Ancak kurstan sonra insanın daha bir cesareti kırılıyor yani gözü kapalı dalamıyorsunuz olaya, daha temkinli ve dikkatli oluyorsunuz yanlış birşey yapmamak için, ve olay anında çok soğukkanlı olmak gerekiyor. Aslında bunun yerine mutlaka okulda çalışan bir sağlıkçı olsa çok daha faydalı olur.Böyle bir yasal zorunluluk olsa ne iyi olur..

05/26/2012 15:04:00

İstanbulda Altunizade, Acıbadem,Koşuyolu ve Ataşehir civarlarında çok kreş gezdim. Öğretmenlerin ya da kreş içinde herhangi birinin ilk yardım eğitimi var mı sorusuna aldığım cevaplar hep olumsuz oldu malesef.. Kimi 'bizim bir ecza dolabımız var.. ' diye başladı. Kimi 'bugüne kadar olumsuz bir durumla karşılaşmadık, Allah korusun bundan sonra da.. ' dedi.

Yani, 'evet biz bu konuda kendimizi geliştirdik, sertifikamız-eğitimimiz var 'diyen olmadı henüz. Hatta konuştuğum kurum sahiplerinden biri ' MEB güvenlik konusunda zorunlu tutuyor bizi ama ilk yardım bilgisi konusunda zorunluluk yok ' dedi. İyi tamam yokta yani be kardeşim, siz bu konuda hiç mi eksiklik hissetmiyorsunuz ? 2 günde alınıyor ilk yardım ve acil durum sertifikaları. Çocukların canı size emanet değil mi ?

05/26/2012 15:18:00

devaninannesi, cok haklisiniz. 

06/07/2012 18:59:00

Evet, aynı sıkıntı bende de var. Eğitim almış öğretmenimiz var demişlerdi sanıyorum ama bir sertifika görmedim. Aldıysa da ne zaman, nereden,unutulmuştur çoğu şey belki de. En iyisi bir sağlıkçının devamlı olması gerçekten. Ataşehir'de Doğa Anaokulu'nu gezdim geçenlerde. Orada hemşire var devamlı, gördüm de kendisini, ama içime sinmeyen şeyler vardı orada da.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Guncel kres mevzuları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...