anadolu pedagojisi ve montessori eğitimi

06/08/2011 10:47:00

Merhabalar, siteye yeni üye olan bir anneyim. Oğlumu büyütürken Uzman Pedagog Adem GÜneş hocamızı takip ediyorum. hocamız sayesnde Montessori eğitimi ile tanıştım. bu onuda yazılan Emel ÖZer hanımın kitabını okuyorum. Adem beyin bütü kitapalrını tavsiye ederim. Samsun'da montessori eğiti veren bir okul olsa koşa koşe gitmek isterdim...Herkese kucak dolusu selamlar sevgiler:)

Ynt: anadolu pedagojisi ve montessori eğitimi

06/09/2011 00:37:00

Adem güneşin hangi kitabında montessori eğitimi konu alınmış meyha ?

06/09/2011 05:27:00

en son kitabını bende merak ediyorum. radyoda ne zaman çıkıyor acababa? bende takip etmek istiyorumda çocuklardan pek fırsat yok

06/09/2011 08:40:00

Mehya özellikle önereceğin bir kitap var mı başlangıç için?

06/09/2011 09:22:00

• merhaba arkadaşlar, adem güneş bey montessori felsefesini benimsiyor, önemsiyor. kitapları ise montessori felsefesiyle barışık olup bizim kültür ve değerlerimize göre harmanlanmış bir pedagoji sunmaktadır...

son kitabı çocukluk sırrı. kendi çocuklugunuza inip benliğinizde ne gibi hasalar oldugunu öğrenmenizi, bunu nasıl telafi edebilceğinizi, çocugunuza nasıl davranacağınızı anlatıyor. gözyaşları içinde okunası bir kitap!!!

annelik sanatı, çocuk terbiyesinde doğru bilinen yanlışlar da okudugum diğer kitaplarından ikisi. çocukluk sırrını okumadan önce bu iki kitabı okumanızı öneririm. birçok pedagoji kitabı batı kaynaklı oldugu için bizim milli manevi değerlerimizle uyuşmamaktadır. birçok anne çocuguna ayrı bir oda tahsis ederken adem bey 2 yaşına kadar anne babayla yatmalı çocuk der. böylece güven duygusu gelişebilsin. 4 yaşına kadar da aynı odada farklı bir yatakta yatmalı der. çocukların beşikte sallanmasına karşıdır, sersemletir çocugu der. ben de oğlumu aylardır sallamıyorum, beraber yatıp uykuya dalıyoruz henüz 9 aylık olmasına rağmen:) anlat anlat bitmez bunlar, okumak lazım:)

burç fm de pzt-salı-çarş gündüz 11 de yayını var. arşivi de burcfm.com.tr de...

anadolupedagojisi@yahoogroups.com and. pdg. göre çocuk terbiyesine gönül veren anne babaların yazıştıgı, zaman zaman da adem beyin yazılarıyla, cevaplarıyle katıldıgı bir mail grubu. bu adrese üyelik için bir mail atarsanız gruba dahil olabilirsiniz. mehtap eren adıyla ben de grupta yazıyorum.

sevgiler:) 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
montessori eğitimi

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...