doğum hikayelerimiz

Ynt: doğum hikayelerimiz

06/25/2011 03:48:00

06/25/2011 03:48:00

06/25/2011 03:51:00

06/25/2011 03:52:00

06/25/2011 03:55:00

06/25/2011 03:58:00

ya ben ne yaziyorum burada ne cikiyor hey allahim, hep silmek zorunda kaldim, uzun yazinca boyle oluyor heralde. allahtan baska yerde yazmistim.

06/25/2011 03:58:00

lorin kipir kipir. 2 temmuz dogum beklenen dogum tarihiydi ama ben,cok kipirdiyor kesin daha once dogar diyordum. 38. Haftadan sonra surekli bekleyisteyim ama en ufak bir sancim bile yok. Hani hazirlik sancilari olurmus ya, hicbir agri size yok. Tam 5 temmuz da caz festivaline Emir Kusturika gelecek, “dogsa da ben de konsere gitsem” diyorum. 2 temmuz oldu doctor bakiyor, “daha gelmez bu” dedi. Heyecandan olucem, hemen gelsin diyorum. “o zaman siz beni dogurtun yarin” diyorum. Suni sanci ile dogurtabilmem icin iki hafta gecmesi lazim dedi. Off pofff diyerek eve gittim.   Son iki ay hala kusmama ragmen aktifim, surekli park bahce geziyorum,

06/25/2011 03:59:00

06/25/2011 04:01:00

5 temmuz yine control, control sonrasi da konsere gittim. Ama ben canavar gibiyim, markete 300m uzaga yuruyerek, agir torbalarla gidiyorum, geliyorum. Hani dogumu provoke eder diye ama nerdeee. 8 temmuz uyandim, esimle plan yapmistik, calismayacakti. Uyuz patron aradi sabah sabah. “calisacagim” dedi. “manyak herif!” diyerek yorgani atip yataktan firlamamla fosh diye suyum bosaldi ama hic sancim yok. Hatta park yeri bulamadik da yurudum hastaneye. Hastaneye gittik hemen, cantamiz zaten hep arabada duruyor. 11:00 hastaneye girdik ama bana inanmadilar. Cunku daha once sirf dogurtsunlar diye 4 gun once ve 3 hafta once “kimildamiyor beni dogurtun” diye gidip kendimi cihaza baglatmistim ve eve tipis tipis geri donmustum. Muayenede suyumun geldigini ama hic acilma olmadigini saptadilar. Suni sanci ile doguracacktim. Guya her saat 1 cm acilma olacak, 10 saat sonra doguracaktim. Suni sanci verdiler, bir de cizelge var, sanciyi gosteren. 50-60 oluyor, azicik hissediyorum. “ayyy bu muymus” diyorum. Dr geldi, en cok kac olur bu dedim, 100’e kadar gosteriyor dediler. Bakiyorlar acilma sifir. Sanciyi arttiriyorlar, artik ciddi hissetmeye basliyorum ama hic sesimi cikar miyorum cunku hala onlari gercek, kotu sanci olarak gormuyorum. Muayene 4 saat sonra acilma sifir. Dogum odasi ev gibi, pilates topuydu, jakuzisiydi, montreal tepesi manzarasiydi.. gayet hos. Ben hep yuruyorum ama cihaza da bagliyim, ayakta daha az hissediyorum cunku. Kocam elimi tutuyor sanci gelince o da monitorden goruyor, basliyoruz “mini mini kusu soylemeye. O bitince sanci da bitiyor. 8 saat gecti boyle muayenede acilma 1cm ama ben perisan.   .

06/25/2011 04:02:00

Doktorum geldi, o genelde dogum anina yakin geliyormus. Bu kiza yazik, epidurali 4cm olana kadar bekletmeyelim, yapalim, rahatlarsa belki acilma da cabuk olur. Anestezist gelene, beni hazirlayip yapana kadar oldu saat 22:30. Ay bir yarim saat nasil rahatladim, uykum bile geldi. Sonra yavas yavas yine sancilari hissetmeye basladim ama oyle boyle degil, 100’u falan geciyor, grafik bir sure 100’de seyrediyor, ben kivraniyorum, hic sesim cikmiyor. Bu arada odam dolu, annem erkek kardesim, kiz kardesim, onun esi, benim kocam… hemsire geldi “2 adet bilezik var biri kocaya, digeri kime anlasin ve cikin buradan” dedi. Erkek kardesim beni hep neselendiren biri oldugu icin o kaldi ama kiz kardesimle anlastilar dogum asamasinda o girecekti o nedenle bir bilezik daha cikarttirdik.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...