doğum hikayelerimiz

Ynt: doğum hikayelerimiz

06/25/2011 03:02:00

06/25/2011 03:05:00

devamini sonra yazayim, nurti beni cildirtti!!!

06/25/2011 08:27:00

hamileliğimin 4 ayı kusma ve bulantılarla geçti çok kötüydü..sonrası güzeldi toplamda 11 kilo almış 61 olmuştum bezelye yutmuş solucan derler ya tam da öyleydim..

38.haftamda rutin kontrol ve nst için gitmiştim nst de birden hemşire aman allahım siz bu sancılara nasıl dayanıyorsunuz dedi ben hönk kaldım hayır hiç birşey hissetmiyordum:) sonra muayanede 3cm açıklık ortaya çıktı bende hala tık yok..ama birkaç dakika sonra kanamam başladı:( memo tersti hemen acil sezeryana aldılar eşimde bende ne olduğumuzu bilemedik ...

epidural oldum aşkı memnuyu konuşa konuşa doğurdum ( doktor izlememişte o bölümü) sonrasında hiç ağrım sızım olmadı 6 saat sonra sanırım ayaktaydım 2 gece kaldık eve geldim süpürge açtım toz aldım:Dçok rahattı herşey ama yanarım yanarım şu sancı nasıl bişey onu hiç bilmedim ona yanarım:D

bu arada 1 sene olmadı bebik herşey sorunsuzdu son bir rahim filmi kalmıştı onu çekildiğim ay hamile kaldım sanırım ufak yapışıklıklarım açılmıştı..

06/25/2011 11:37:00

benim 2. bebişim bilirsiniz:)) ben 2. bebek hiç düşünmüyordum..adet düzensizliği için ta foçadan izmire gidiyorum o ay yine geçikti ama ben tabi hiç aklıma getirmiyorum çünkü her ay aynı diye...ama bende bir uyku hali sürekli uyuyorumm..memlekete gittim koca valizleri taşıdım bayram önüydü annemle temizlik yaptık perde taktım avize sildim...domestosun kokusu midemi çok bulandırdı anneme söyleyince annemde kızım hamile olmayasın sen dedi.. erkek kardeşimde bidaha çocuk düşünmediğimi bildiğinden dalga geçiyor anne benimde bulanıyor hamilemiyimm diyee..bekle bekle adet olmayınca test yaptımm şookkkkk hiç istemiyordum aldırıp aldırmamak arasında gidip geliyorum..ama kıyamadımm iyikide kıymamışımmmm....hamile olduğumu öğrenene kadar okadar şey yaptım bişey olmadı hamile olduğumu öğrendim kanamam geldi hemen dr a düşük tehlikesi var istirahat etmemi söyledi bu arada ben 7 haftalık hamileymişimm..son aya kadar çok rahatsız hamilelik geçirdim kramplarım çok oldu hiç geceleri uyuyamıyordumm çok yürüsem sancım oluyordu..8.ayımda dr erken doğum olacak diye iğne ilaç verdi ben çok korktum iğneyi yaptırmadm iyikide yaptırmamışım çünkü 39 haftalıktı suni sancıyla aldılar ..doğuma giderken çok kötü oldum kızımı evde bırakıp gitmek çok zordu hastahaneye kadar ağlamıştımm:((  4 aylık hamileyim daha cinsiyeti belli değil  kızım sabah kalktı anne kardeşimin adını sercan koyalımmı dedi kızım daha cinsiyeti belli değil dedim anne ben rüyamda gördüm sercan koyalım dedi bende daha 5 yaşında tamam dedim hafta sonu dr gittik erkek olduğunu öğrendik kızım karnımda büyüyen canı rüyasında görmüştü ve isminide ablası koydu:)) bu arada sercan isminde hiç tanıdığımız yokk ..bizim doğum hikayemizde böyleee..

06/25/2011 15:03:00

06/25/2011 18:15:00

menekşe bendede aynısı oldu hemşire sancın var diyor dende tık yok muayenede açılma var ama ben hissetmedim...sancılar nst te çıkıyor da hissedilmiyormu anlamadımm...

06/25/2011 19:10:00

fatta ya geçen ben de de öyle oldu saçmaladı resmen nurtii... başka yere yazıp kopy yapınca böyle oluyor heralde ben de seniş uyanırda yazdıklarım gider diye word de yazmıştım ama copy yapınca alakasız bi yerden başlıyor yazmaya :( o yüzden ben ekleyemiyorum yazdım hikayemi :((

06/27/2011 06:17:00

doğumdan iki gün önce televizyondan canlı yayınlanan yalıkavak marina daki sibel can ın programına gitmiştim.çok fazla sıra vardı,kapıyı henüz açmamışlardı.annem hava çok sıcak ve de ayakta çok yorulmayayım diye görevliden rica etti,ilk bizim alınmamızı.adam da tabi dedi dedi beni bir yere oturttu ve inanır mısınız sıradaki çoğu kadın itiraz etti,erkekler ses etmedi.kadınlar itiraz etti yani beni en iyi anlaması gerekenler! ayy siz bu halinizle buraya mı geldiniz biri dedi.ben de dedim ki evet burda doğurucam o yüzden geldim dedim:) sonuç en öne oturdum,harika bir geceydi.bütün bodrum beni görmüş tv de:)

06/27/2011 06:46:00

yeşim sen hangi arada bu başlığı açtın arkadaşım:)  ben bundan bi haberim, işimden müsait olduğum anda yazacağım:)

06/27/2011 07:36:00

Zaten niyeyse en cok anlamasi gerekenler anlamiyor bizi

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...