doğum hikayelerimiz

Ynt: doğum hikayelerimiz

06/27/2011 10:00:00

bende cok sukur ki problemsiz bir hamilelik gecirdim, 11 kilo aldim ve dogumdan sonra 2 ay icinde eski kiloma geri dondum..
ne yazikki normal doguma cesaret edemeyen korkaklardanim ben :( daha dogrusu hep normal dogum ile kotu tecrubesi olmus insanlar vardi yanimda, cok zor oldugunu anlattilar etkilendim sanirim, son aya kadar belki bi cesaret gelirde yaparim dedim ama son kontrolumuzde epidural sezeryan olmaya karar verdim..  cok cok guzel bir dogum oldu, eşimde benimle doguma girdi. onunda yanimda olmasi superdi. gule oynaya bebegimizi birlikte kucagimiza aldik, optuk kokladik ve hem gulduk hem agladik.. dogum fotografları cekildik :) cok guzel gecti, iyiki bu dogum seklini secmisim. bana en uygunu buydu sanirim..
(Moderatör Yesimcim ; bu konu basligi icin temalı foto bu olabilir:)

sonrasi hepimizin malumu 2 gun hastane ve sonra maa-sulale evdeyiz.. bunalimlar.. depresyonlar... gelenler.. gidenler... onlar buraya sigmaz :)))

06/27/2011 11:28:00

İlk önce hepsini okudum  çok duygulandım, göz yaşları pıtır pıtır döküldü:) mutluluk gözyaşı, ne güzel günler  isteyen herkese allah yaşatsın inşallah bu güzel duyguyu. hepimizin evladınıda ailesine baışlasın inşallah.

06/27/2011 12:27:00

Biz Kaan için planlamalar yaptığımızda evliliğimizde bir yıllı doldurmuştuk. polikistik over durmum vardı ve çocuğumum olmama ihtimali yüksekti hep bu korkum vardı. çünki doktorlar hep bunu dediler bana. Düşündüğümüz ay regl olmadım, bilirsiniz ki polikistiklerin regl düzensizdir bir yandan diyorum ki rahatsızlığımla alakalı bir yandan da diyorum ki hamileyim , eşime test aldırttım  sabah uyanır uyanmaz ikimizde işe gitmeden heycanla testi yaptım  , stres ve yine heyecanla sonucu bekliyoruz mutlu cevap geldi iki çizgi birbirimize sarılıp ağlaştık, güldük çok farklı bir duygu bildiğiniz üzere:)

hemen bi doktor bulup gitmeliyiz telaşına düştük, iki gün iyi doktor aradık, bulduk. kan tahlilleri,  ultrason çocuk olmuş 6 haftalık yuh diyebilirsiniz:)))

sıra geldi ailelere haber vermeye niyeyse kocamda bende utanıyoruz söylemeye:) en son dedik ki sen kendi annene ben kendi anneme söyleyelim nasıl olsa haber sonra yayılır:)iki annemde çok mutlu olmuş/du. haber hızla yayıldı ,o günlerde telefonlar susmadı. Vay be evlat sen neymişsin dedik:) iki kez rüya gördüm ikisindede erkek bebek gördüm, eşime dahi anlatmadım beklenti içine girmesin diye:)

gelelim hamileliğimin nasıl geçtiğine , mide bulantılarım 2 aylıkken başladı enteresandır ama güzel kokulara( parfüm, deterjan, yumuşatıcı, kolonya vb) şeylere tahammül edemiyordum ,düşünün işe otobüsle gidip geliyordum eğer yanıma parfüm sıkmış birisi oturur ise ben kalkıyordum. geçen aya kadar eşimde bende parfüm kullanmadık, kullandırtmadım:) bu ay ancak düzelebildim kokular konusunda.gece ayak ve bacaklarda oluşan müthiş kramplar kötü idi. bunların dışında çok belirgin rahatsızlığım olmadı , bol bol yürüdüm, otobüse yetişmek için koştum:)epidural normal doğum istiyordum aksi bir durum olmadığı takdirde. haziran ayında ev alıp taşınma durumumuz oldu bende ki stres hat safhaya çıktı, kocamda benden daha stresli oldu. ev serildi bitti ailem gelmişti zaten, dr. 12 sine tarih vermişti, 10unda erkek kardeşim geldi eşim, ben ve 3 kardeşimizi alıp 10 temmuzda gezip, tozup eğlenmeye karar verdik o gün bir yürüdüm sormayın. akşam eve geldiğimde sancılar başlamıştı. yattım ama uyumak ne kelime 4 gibi eşimi kaldırdım kalk gidelim diye gittik 2 cm açılmıştı o kadar beklemeye:) sancılar o kadar fenaydı ki dayanılmıyordu saat 10 gibi tekrardan baktılar ancak 6 santim olmuştu ,pazar günü doktorumunda gelmesi vakit aldı sürekli telefonlaşıyorlardı hemşirelerle en son hemşirelere dayanamayıp dedim ki bu epidural iğnesi ne zaman vurulacak kızlar şaşırdı epidural mi olacaktınız? eyv ah dedim. demezler mi en son 6 cm e kadar iğne yapılıyor sizin ki geçti:( çıldırmamak elde değil ama o sancı ile laf yetiştirmek ne mümkün. en son doğum hızlansın diye su kesesini patlattılar, doktor geldi, benim başarısız ıkınmalarım.
neyse zorlada olsa kaan doğdu , orda bekleyen çocuk doktorunun kucağına ilk çişini yaptı, gülüşmeler eşliğinde odamıza çıktık bi ağlaşma partimizde ailelerle oldu:)
Kaanında, benimde durumumda kontrollerde iyiydi hastanede kalıp kalmamayı bize bıraktılar en başta kocam olmak üzere eve çıkmak istedik. evimizde ki 3 kişilik yaşantı 11 temmuz itibari ile başlamış oldu:))

Yeşimcim sayende o günleri bir daha yad ettim. yazarken güldüm,  ağladım:) teşekkürler.

06/27/2011 12:38:00

ne kadar güzel yaa harika hepsi,Simdencim ben de çok duygulandım.Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah bu duyguyu.

06/27/2011 12:55:00

doğumdan sonra odamıza çıktığımız anda çekilmiş ilk fotoğrafımız, mini minnacık bir kuzu:)

06/27/2011 14:36:00

devam ediyorum eger nurti izin verirse;
dedi. “ne yaparsaniz yapin ben daha fazla dayanamiyorum” dedim ama yine nefes alip veriyorum ve minimini kusu soyluyorum sadece. Hemsireler cok tatliydi hep sacimi oksadilar, elimi tuttular… neyse saat 1’e dogru bir muayene edelim bakalim ne olmus dediler. Biz de sedo(kocam) ile “insallah 5cm derler, ay bir de 7cm deseler, ayyy ne guzel olur” diye hayaller kuruyoruz. Kadin bir bakti bebek gelmis, kapiya dayanmis, kafasina dokundum dedi. “neeeey! Dedik” costuk. Kizkardesim girdi odaya, doktorum arandi, benim bacaklarimi uyusturacak birsey Verdi, sanci olayi bitmisti, hatta “15 dakka uyu enerji topla gucune ihtiyacin olacak” dedi cok tatli hemsirem.  12’ye dogru o sancilar neydi aman allahim, epiduralci geldi dozu arttirdi, saat 1am’e dogru“bunun yerinimi degistirsek ne”

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...