Uykusuz annelere ufak bir tavsiye...

<1234>
04/10/2012 07:56:00

Merhabalar 

Uykusuzluğun ne demek olduğunu 10 ay boyunca çok iyi öğrendim ve bununla ilgili bir çook çözüm yolu aradım.Aradığım çözümler ve sonuçları;

1-Gece çayı: Milupanın gece çayını denedim ama sonuç alamadım.

2-Muhallebi:Yatarken  yapıp yedirdim tok tuttum ama çözüm alamadım.

3-Yatır kaldır:Emzirerek uyuttuğum oğlumu artık kendi kendine uyumasını sağlamak istedim 3 gün denedim evet uyuyordu ama 10 dk sonra çığlık çığlığa uyanıyordu ve emmeyi bile reddetmeye başlamıştı sakinleştiremeyince vazgeçtim.

4-Emzik:Belki alışır diye bundan bir hafta öncesi bile yeni bir marka aldım ve denedim sonuç olumsuz öğürüyor.

5-Sallamak:Sallayarak uyutayım belki uyanmaz dedim ama nafile sallanmayı reddetti kıçını yukarı kıvırdı bir türlü aldığım hamakta yatıramadım.

6-Yoğurt:Yatmaya yakın yoğurt yedirdim ama sonuç yok.

7-Banyo:Akşamları rutin banyo yaptırıyordum ama sonuç yok.

ve aklıma gelmeyen bir sürü çözüm yolu.

SONUNDA 6.aydan bu yana uğraştığım ama bir türlü gece uyandığında emmeden uyutamadığım oğlumu 5 gündür emmeden tekrar geri yatırıyorum.

Saatte bir uyanan oğlum, ilk saatlerde 15 20 dk sonra tekrar uyudu gece yarısına doğru 30 dk ya çıktı en son saat 5te  bir saat sonra uyuttum ama başarmıştım ilk defa gece emmeden sabah ettik.Sabah güzelce kahvaltısını da yaptı önceden yemiyordu meme deyip duruyordu.Kahvaltıdan hemen sonra bir güzel emzirdim.

İkinci gece uyanmaları devam etti fakat uyutma sürem kısaldı su vermeye çalıştım istemedi sakinleştirdim kafasını okşadım ve uyudu.

Üçüncü gece uzun bir aradan sonra 4 saat aralıksız uyudu ve kalkınca 10 dk sonra tekrar uyudu.

Dördüncü gece aralıksız 5 saat uyudu ve asla emzirmedim su verdim içtiyse içti içmediyse tekrar yatırdım yatağında sakınleştirmeye özen gösterdim sırtını okşadım sakinleştirici sözler söyledim ben burdayım oğlum hadi uyu gibi.

veeeeeeee 5.gece saat 9'da yattı oğlum ve hiç uyanmadan sabah 7'ye kadar uyudu tabi bu duruma alışkın olmayan ben saat 5'te uyandım bir şey mi oldu diye düşündüm telsizden baktım kıpırdanma sesi geldi tekrar uyudum ama bünye bir kere az uyumaya alışmış uyuyamadım desem yeridir.İlk defa deliksiz bir uyku geçirdim devamı inşallah gelir gerisi tüm uykusuz annelere uyku konusunda çok çektim çookkk bu yüzden deneyimimi paylaşmak istedim.İstedim ki benim gibi bu sorunu yaşayan diğer annelerde faydalansın.

4.aydan sonra gece beslemeyi kesin anneler korkmayın bebeğim kilo alamaz gibi durumlardan. Gıda ne kadar önemliyse UYKUDA o kadar önemli sabırlı olun kararınızdan asla vazgeçmeyin sonuçta en fazla bir hafta zorlanacaksınız bu arada gündüz uykuları da düzeldi gece dinlenen bebeğim gündüz huysuz olmuyor artık.Diş hastalık gibi nedenlerin arkasına sığınıp benim gibi gece emzirme durumunu da yapmayın derim.En önemlisi benim ruh sağlığım çünkü annelik ve eş olmak uykusuz halimle çok zor oluyordu.Kendimi çok daha mutlu hissediyorum.MAŞALLAH...

NOT:Bu konuda gelecek tüm sorulara açığım elimden geldiği kadar yardımcı olurum.Herkese kolay gelsin.

Ynt: Uykusuz annelere ufak bir tavsiye...

04/10/2012 08:14:00

denediğin tüm yöntemleri bende denedim.aras 11.aya girdi.gece 1 kere beni emiyor 1 kere de mama içiyor.ama sabaha kadar 6-8 kez uyanıyor.hiç kesintisiz uyumadı. sadece gece 1 kere emdiği için memeyi kesmek istemiyorum işte.gündüz hiç emmiyor çünkü.mamayı vermediğim zamanlarda oldu ama sonuç değişmedi.

04/10/2012 08:50:00

Kızım 6.ayina girdi gündüz düzenli bir sekilde uyuyor fakat gece ne yapacağımı şaşırdım denemedigim şey kalmadı emzirmedn sakinlestireyim diyorum basını okşuyorum muzik acıyorum ama uykusu daha çok açılıyor ne yapacağımı şaşırdım dün aksamustu 5 te uyandı birdaha gece 1 de uyudu bu arada hem oynamak istiyor hemde uykusu olduğu icin bağıra bağıra ağlıyor kendi kendine uyuyabilmesi icin erken mı acaba tecrübeli annelerden yardıma ihtiyacım var

04/10/2012 09:07:00

iflah_olmaz  Benimki gündüz emiyor. Gece bende bir kere emziriyordum 6.aydan sonra ama hep emmek istiyor artık geceler kabus olmuştu.Gündüz neden emmiyor.

morelma erken değil bir an önce gece emzirmeyi kesmeye bak zor kolay değil ben saatlerce uykusuz kalıyordum ışığı açma kesinlikle onunla konuşma ve en erken müdahale etmeye bak.

04/10/2012 09:10:00

uyku halinde emmek istiyo.yemek öncesi yada sonrası denedim ama uykulu olmazsa daha çok mıncıklamayı tercih ediyo ,sıkılıyo.

04/10/2012 09:13:00

Gündüz emse sorun çözülür valla rahata erersin.

04/10/2012 09:34:00

Gece emzirmeyi nasıl bırakacak ki bilmiyorum acıkmaz mı hiç bu arada kızım odasında ve yatağında yatıyor ananesinde aynı odada erken bı sekilde müdahale etmeye çalışıyoruz ama gözleri bı kere açtı ki tamam bir daha anca 2 saat sonra tekrar dalıyor uykusuz kalmaya raziyim ama nereden başlayacağımı bilmiyorum ema

04/10/2012 09:36:00

4.aydan sonra bebekler gece beslenmeye ihtiyaç duymazlarmış ben 6.ayda başlamama rağmen yeni bıraktırdım.emzik alıyor mu emzik verebilirsin su vermeyi dene uyanınca.

04/10/2012 09:40:00

Cnm basardigina cok sevindim ama anlamadigim sey ilk gece uyandiktan sonra kucagina alipmi sakinlestirdin yatagindami?

04/10/2012 09:42:00

uykusuz anne deyince üstüme alındım:)benimkinde şöyle bi sorun gece emme ve elimi mıncıra mıncıra uyuma ve sabaha kadar elimi salmama :(bu sorundan nasıl kurtulurm sizce:(((((((

04/10/2012 09:42:00

Benimki alışmış kucağıma almadan asla ve asla sakınleşmiyor ilk kucağıma alıyorum ağlaması durunca hemen yatağa koyuyorum ya yan yatırıyorum sağına yada yüzünün üstüne böyle çok seviyor poposuna hafif hafif vuruyom ninni diyom öyle

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Uyku Sorunları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...