Uykusuz annelere ufak bir tavsiye...

Ynt: Uykusuz annelere ufak bir tavsiye...

04/11/2012 13:22:00

maşallah :) böyle bir şey okumak bile mutlu eti beni :) bence ne kadar küçük o kadar iyi. alıştırmakta fayda var,ben hala uyanıyorum...

04/14/2012 19:38:00

ben de 1 hafta uğraşıp aynı tavsiyedeki gibi gece emzirmelerini kestim.ama sonrasında sanırsam dişten kaynaklanan huzursuzluk oldu.gece ayılıyo ne yaparsam yapayım sakinleşmiyordu.sabah işe gitmem gerektiği için meme vererek başa döndüm.gündüz annem bakıyor.gayet rahat pışpışlayarak uyutuyormuş.ama beni görünce emmden uyumak istemiyor.şu anda gecede minimum 5 kere uyanıyor bende 0 uyku ve stres.çok çaresizim.emzirmeyi kesmek istemiyorum.gece beslenmesini keseceğim yine ama 1 haftada denediğimde hiç de deliksiiz uyuduğu olmadı.yani acaba gece beslenmesini kesince uyku sorununun düzelmeme olasığı da var mı.sanki bizde işe yaramayacak gibi.

04/14/2012 20:01:00

Tabiki böyle bir olasılık var ama;ilerki aylarda dahada fazla isteyebilir bir arkadaşım gece memede uyuyor sürekli diyordu.Bizimkinin uyanma derdi meme.Sizde belki bıcak gibi kesip çare olmaz ama en azından uzun zamanda uyku problemi azda olsa halletmiş olursunuz yada aklınızdan en azından bunuda denedim olmadı deme şansınız olur ama inanın gece deliksiz uyumak demeye değer diyorum ama kararınızdan asla ve asla vazgeçmeyin bir kereden bir şey olmaz asla demeyin.Tabi diş gibi hastalık durumlarında bunu denemeyin sakın sorunsuz olduğu bir dönemi seçerseniz daha iyi olur.

İlerki aylarda uyukusuzluk iyice canınıza tak edince bu sefer tamamen kesmeyi düşünürsünüz.Bunu düşünmeden bence gece beslenmeyi kesmeyi düşünün.Emzik alıyorsa çok şanslısınız benimki emzik almıyor.
   Bide dışarıya çıkarmanızı şiddetle tavsiye ediyorum ben parka çıkartıp kumlarla oynatıyorum akşam yorulmuş oluyor ve güzel uyuyor.Şöyle emzirirken en az 20 dk emip öyle uyuyordu şimdi uyansa bile 10 dk sonra dalıyor tekrar.

04/15/2012 19:53:00

bu söylediklerinn çoğunu bende yapıyordum.ama kzım yarım saatte bir 15 dk da bir uyanıyordu..hemde bu tam 20 ay sürdü.taaa kii memeden ayırana kadar.. ne zor günler yaşamışım..insan sonradan anlıyor

04/15/2012 20:00:00

Evet çok zor günler biz çoookk içindeyiz o günlerin.Kesmek nasıl oldu...

04/15/2012 20:02:00

kesmekk.şimdiye kadar hiiçç zorlanmadığım nokta.hayret ediyorum o yüzden.sinirlendim bigün..uyuyamıyorum tabi asabiyim de sana meme yok dedim..göğüs ucunu boyadım kızım bak pis olmuş dedim. bir kaçışı vardııı görmeye değer:)) bi daha da yaklaşmadı kuzum

04/15/2012 20:06:00

ooooooo süpermiş yöntem darısı bizim başımıza bende sadece gece kestim gündüz devam emzirmeye eğer gece devam etseydim emzirmeye valla senin kadar bile dayanamazdım.Helal olsun sana tebrik ediyorum o vaziyette 20 ay emzirmek çok çok zor olsa gerek.

04/15/2012 20:09:00

hemde çok zor..15dk da bir uyanmak ne kadar zor bi durum.uykunuza dalmadan bir ağlama sesi daha..üstünü çok açıyordu bi de onun için uyan..uyku denen bişiyi unutmuştum..annelik böyle bişey olsa gerek sabrı öğreniyor insan.kızım zayıf olduğu için aslında emzirmeyi bırakamadım.yemiyorduda...inş sizde kolayca halledersiniz.allah tüm annelere sabır versin :)))

04/15/2012 20:13:00

Amin allah tüm annelere kolaylık versin.Ben üstünü açma derdini uyku tulumuyla çözdüm çok rahat ettim.

04/15/2012 20:15:00

uyku tulumu bende almıştım ama yinede içim rahat etmiyordu.acaba yeterli olurmu diye düşünüp yinede kalkıyordum üstünü bi de yorganla örtüyordum :)))))))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Uyku Sorunları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...