40 ından sonra 2ci cocuk

05/12/2012 10:04:00

Merhaba , bende 36,5 tu doğurduğumda şimdi 40 yaşındayım. Eşim kardeşi olsun diyor oğlumuzun ama benim cesaretim yok annemde kv dahil kimse de desteklemiyor. İlkinde kv bakmıştı ama şimdi 2ci olursa bakmaz o da yaşlandı, ben çalışmazsam da geçinmemiz çok zor ,2-3 sene sonra desem yaşım daha da geçecek, oğlum daha küçükken ikinci için asla demiştim ama birde kızım olsa diye düşünüyorum bazen ve keşke daha genç olsaydım. siz ne düşünüyorsunuz 2ci çocuk için, yoksa allah buna ömür versin deyip hazır zayıflayıp , rahata ermişken ailecek gezmemize tozmamıza mı baksak acaba

Ynt: 40 ından sonra 2ci cocuk

05/12/2012 12:38:00

çok zor soru...aynı durum bende de var...pas diyorum...

05/12/2012 13:37:00

benim bunlara  artı olarak birde erken doğum hikayem var. o yüzden ikinciyi düşünmüyorum. ama oğlum hiç amca yada dayı olamayacak bir kardeşi olmayacak diyede üzlüyorum işin açıkçası. çok kardeşiz biz ve kalabalık olmak bazen güzel bazen de değil. erken doğum olmasaydı ikinciyi hemen arkasından yapmak isterdim aslında. hamilelikleriniz rahat geçiyorsa  maddi ve manevi de kendinizi hazır hisediyorsanız kimseyi takmayın bence. içinizden gelen en doğrusudur.

05/12/2012 21:24:00

sadece yaş açısından sorsaydınız ben ilk çocuğumu 40,5 ta doğurmuş bri olarak doğurun derdim ama sanırım siz maddi ve çocuk bakımı sorunlarınızı da ortaya koymuşsunuz..Bu konuda yorum yapamam, ama ben de dönem dönem kızımın ilerdeki yaşamını düşünüyorum, kardeşlik bulunmaz bir nimet..Umarım kardeş kadar yakın dostları olur ve kendini yalnız hissetmez:-(((

05/14/2012 15:26:00

çok teşekkürler fikirleriniz ve desteğiniz için. sanırım maddi konuları aşmadıkça 2 çocuk konusunu pek düşünmeyeceğim. çok teşekkürler

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
40 yaş ve üzeri anneler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...