HANGİ EK GIDA İLE BAŞLADINIZ VE HANGİ AY NE VERDİNİZ?

<12>

Ynt: HANGİ EK GIDA İLE BAŞLADINIZ VE HANGİ AY NE VERDİNİZ?

01/06/2011 13:07:00

biz de 6 ayda ilk önce sebze, sonraki hafta meyve ve daha sonraki hafta yoğurt ile başladık. ben Ece'nin 6. ay beslenme takvimini bloğuma eklemiştim. linkini aşağıya kopyalıyorum. Ece'nin kilosu gayet iyi olduğu için doktorumuz muhallebi ve hazır mama önermedi hiç.

http://kodadianne.com/2010/12/28/ecenin-6-ay-beslenme-takvimi/

ben de ilk balşta sebzesini hergün hazırlıyordum. hem zaman kaybı oluyor hem de çok atılıyordu. doktoumuza sordum, 3 günlük yapıp buzdolabında saklayabilirsiniz, dedi. ben yine de difirize atıyorum

01/06/2011 15:45:00

dediz 24 ıspanak verdiğini söylemiş, arkadaşlar ıspanakta bulunan azot bebekler için zararlı olabilirmiş. ben de birkaç kere verdim sonra bıraktım, onun yerine brokoli veriyorum. sizler de bir araştırın derim.

01/06/2011 18:33:00

bizde 2. hafta itibariyle meyveye başladık. 2 gün elma püresi,2 gün armut suyu,2 gün havuç suyu. doktor meyve sıkacağı için vitamin kaybına yol açıyor dedi. tülbentle sık dedi. açıkçası tülbentle uğraşmak zor geliyor. eşim vitamin kaybı olacağı görüşüne katılmıyor.(gıda mühendisi) bu kadar hassas olmayı da gereksiz buluyor.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
EK GIDAYA GEÇECEK,GEÇMEKTE OLAN,GEÇEN ANNELER

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...