7 aylık kızım idrar yolu enfeksiyonu oldu cok uzgunuz doktorunun ihmalkarlıgından:((((

<12>
07/31/2012 11:32:00

Canım kızım idrar yolu enfeksiyonu gecirdi suphelenip doktoru aradım hafif akıntı var dedim bisey olmaz dedi canım yavrum havale gecirecekti cok acı cekti antibiyotik igne yedi daha simdiden cok sucluyorum kendimi...

Ynt: 7 aylık kızım idrar yolu enfeksiyonu oldu cok uzgunuz doktorunun ihmalkarlıgından:((((

07/31/2012 12:11:00

geçmiş olsun. biz de 40 günlükken atlatmıştık. geçer annesi merak etme. büyüyünce hatırlamayacak bu acıyı. suçlamayın kendinizi, doktor öyle dedikten sonra nerden bilecektiniz ki?

birkaç güne toparlar, ateşine dikkat edin yalnız

Ynt: 7 aylık kızım idrar yolu enfeksiyonu oldu cok uzgunuz doktorunun ihmalkarlıgından:((((

07/31/2012 14:52:00

geçmiş olsun ilaçları alınca duzelıyor bundan sonrasına dıkkatlı olun benımde kızım çok kuçukken olmuştu geçmiş olsun

07/31/2012 15:16:00

Tekrarlamaması icin ne gibi onlemler almalıyım

07/31/2012 16:29:00

aslında alabileceğiniz pek bi önlem yok. temizliğini önden arkaya yapmak dışında, ki zaten biliyorsunuzdur.

kakasını bezine yapıyor sonuçta, dikkat edilecek bişey yok, olursa olur malesef:(

07/31/2012 16:33:00

Yapiyorum cokda dikkat ediyorum ıslak mendil bile kullanmıyorum pamuk kullanıyorum ama engelleyemedim malesef:(

07/31/2012 18:09:00

ben de engelleyememiştim üzülmeyin:(

07/31/2012 18:17:00

suçlamayın kendinizi, biz de o kadar korumamıza rağmen 3,5 ay civarı oldu.. tedaviden hemen sonra sünnet yaptırmak zorunda kaldık.. çocuk bunlar, ne kadar korusanız da hastalanacaklar..

idrar yolu enfeksiyonu tekrarlayabilen bir şey.. bu yüzden tedaviden sonra doktorunuz tekrar tahlil isteyecektir muhtemelen.. Ve sonrasında önce 3 ayda bir, sonra 6 ayda bir sonra yılda bir tahlil ile takip etmenizde fayda var.. doktorumuz ne yazık ki çoğu aile tedaviden sonra nasılsa iyileşti diye sonra ki tahilleri ihmal ediyor, oysa takip edilmeli demişti.. hatta sonuçlar idrar yolu enfeksiyonu gibi gözükse bile emin olmak için ikinci tahlili istemişti çocuğa boşuna ilaç yüklemesi yapmayalım, laboratuar sonuçlarından yanlış sonuç çıkmış olmasın diye..

Çok geçmiş olsun..

07/31/2012 18:33:00

çok geçmiş olsun, üzüldüm.

07/31/2012 18:40:00

ara ara idrar kültürü verin. biz geçebnlerde verdik. tahlil değil ama kültür vermeniz gerekir

07/31/2012 18:49:00

gesnur, bizim doktorumuz idrar kültürü yerine idrar tahlili demişti, çünkü artık son zamanlarda idrar kültürünü uygun koşullarda yapıp, sağlıklı sonuç elde etmek çok zor demişti, gittiği seminer ve konferanslarda da bu konu hep gündemdeymiş.. öyle söylemişti.. :S bilemiyorum biz Mersin'deyiz, belki buralarda mı böyledir..

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
6-12 AY BEBİŞ ANNELERİ...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...