6 Ağustos haftası - Happy Together (Chun gwong cha sit)

08/07/2012 08:14:00

6 Ağustos haftası izleyeceğimiz film Kar Wai Wong'un yazıp yönettiği Happy Together filmi, eşcinsel bir aşk hikayesi.

Herkese keyifli seyirler.. 

Ynt: 6 Ağustos haftası - Happy Together (Chun gwong cha sit)

08/12/2012 08:59:00

bugün mü konuşacağız, yarın mı?

08/14/2012 16:53:00

bu haftanın filmi pek bi dışlandı, kimse seyretmedi mi neden böyle oldu? neyse ben birazdan önümüzdeki haftanın filmini izleyeceğim için bunun hakkındaki fikirlerimi aktarayım bitsin gitsin.

şimdi;
filmi beğendim sayılır. aynı cinsten iki insanın aşkı bana değişik gelen, ama güzel aktarılmış bir konuydu. orda sorun yok.

yönetmenden haz etmedim( bu tarz filmlerden hoşlananlar tanıyordur, belki onların spielberg üdür kendisi fln, ben tanımıyorum). bu tabiri caizse oynak çekimleri pek sevmem. bazı yerlerde hızlandırılmış görüntüler fln vardı, çok gereksiz buldum ve filme birşey katmadığını düşünüyorum.

görüntü yönetmeni amcam ya da  teyzeme selam olsun, sahneler çok iyiydi bence.

gelelim asıl mevzuya. kafamı kurcalayan, aslında beni şaşırtan birşey vardı. belki kendi kültürümüzden ötürü, belki de benim ön yargılarımla, çifte farklı birer cinsiyet oturtmaya çalıştığımı farkettim filmin başından itibaren. ilk başta Lai çiftin dişi olanıydı benim için. Powing ne yapsa kabulleniyor, terkedip gittiğinde bir barışalım lafıyla hemen kollarına atıyor kendini fln. klasik türk kadını modeliydi :) film ilerledikçe tam tersini görmeye başladım. Lai erkek olan taraftı. ilişkiyi sırtlıyor, geçimi sağlıyor, aslında biraz maddi/manevi zayıf taraf olan Powing'i taşıyordu omuzlarında.

acaba gay oldukları için mi böyleydi? ama benim bu konu hakkındaki az miktardaki bilgime göre gay ilişkilerinde en azından cinsel açıdan bir taraf dişi bir taraf erkek oluyordu hani :/ bilgi eksikliğim sanırım. ya da sadece cinsellikte böyle ama diğer yönlerle iki cinsiyetten de biraz iz mi taşıyorlar? ama gayler kadınsal özellik taşımak durumunda değil ki, bunların hepsi benim onlara birer etiket vermeye çalışmam yüzünden mi oluyor?

böyle birşey işte...

08/14/2012 18:59:00

ödevini yapmamış öğrenci gibiyim. izleyemedim daha ben. aşırı yoğunluk var.

08/14/2012 19:48:00

filmi çok merak etmekle ve birlikte bende henüz izleyemeyenler arasındayım.Bu haftanın film yorumları başlamadan izleme gayretindeyim :)

08/14/2012 20:19:00

biz filmi izleyecek link ararken fragmanı izledik ve ailecek izleyemeyeceğimizi anladık pas geçtik. bu haftanın filmini çok beğendim ilk fırsatta izleyeceğim.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Film/Kitap Kulübü

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...