İlk haftalarda mama verme

01/21/2010 07:24:00

Bu konuda hastanelerin ve hemşirelerin çok katı tutumu olabiliyor, kesinlikle emzireceksiniz diye. Ben de oğlumu ilk 3 gün sadece emzirmeye çalıştım. Taa ki 3. gün sarılığı çok bariz artıp hastanenin yolunu tutana kadar. Doktor derisini eliyle sıkıştırıp baktıktan sonra 'bu bebekte su kaybı var' deyip hemen beslenmesini istedi. bilhassa 3. gün sürekli ağlamıştı, meğer açlık sarılığı, sarılık da gene emememeyi sonuç veriyormuş. O gün mama veerilen oğlum hem mışıl mışıl uyudu, hem de sonraki gün güzel güzel emmeye başladı. Benim biraz onun ememesinden, ama daha ziyade stresten çok az olan sütün hastanede kaldığımız gecenin sabahı oldukça arttı. Ben gene de ilk 40 gün yetmediğini hissederek günde veya iki günde bir mama verdim ama ondan sonra hiç ihtiyaç duymadık. Ve hep söylenen gibi biberonla verdikleri/verdiğim mamanın emzirmeme hiç bir olumsuz etkisini görmedim. Tabi her bebekte farklı olabilir ama bu konuda çok olumsuz şartlanmayı doğru bulmuyorum. Bi dahaki doğumumda bebeğimi aç bırakmayı kesinlikle düşünmem..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
keşke yapmasaydım, iyi ki yapmışım..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...