sarımsak şurubu....

10/10/2010 13:44:00

10 diş kadar sarmısağı soyduktan sonra küçük parçalar halinde doğrayarak cezve içine koyup, 1 bardak su ve 1 tatlıkaşığı şeker ( bal yada pekmezde olabilir ama ben denemedim) ilave ederek 10 dakika kadar kaynatıp, ılıyınca çocuklarımıza içirelim...

- normal zamanlarda bağışıklık güçlendirici, vücut direncini arttırıcı
   - doğal antiseptik ,doğal antibiyotik , doğal balgam söktürücü ve aynı zamanda doğal ateş düşürücü
   - nezlenin ,burun akıntısının, öksürüğün,   ilk başladığı zamanlarda birebir etkili ( birçok defa denendi)
   - bol kalsiyum kaynağı
   - kabızlık önleyici
   -sakinleştirici özelliği sayesindede  hafif uyku yapabilir...
   - tadı sanıldığı gibi kötü değil

(ilk aklıma gelenleri yazdım, bunun gibi birçok yararı varki sarmısağın sofradanda eksik etmemek gerekir)

eskiler bilirler bu tarifi... ben duyduğumdan beri uyguluyorum, haftada bir mutlaka yapmaya çalışıyorum.
denemekte yarar var, hiçbirşey kaybetmezsiniz...
daha önce kullanan yada bu tarifin etkisini gören arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum mutlaka...

Ynt: sarımsak şurubu....

10/11/2010 04:21:00

Bizimkilere ağır gelmez mi diyorsunuz?

Ynt: sarımsak şurubu....

10/14/2010 11:12:00

ben bir sakıncasını göredim bu güne kadar, aklınıza yatmıyor ise kullanmayabilirsiniz, yada araştırabilirsiniz sarımsağın faydaları heryerde kanıtlanmış durumdadır, yada hiç olmadı iktarı azaltabilirsiniz bu sizin bileceğiniz bir iş.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
18-24 arası olanlar buraya

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...